Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Land Rover Discovery I - odpowietrzenie sprzęgła

26 Feb 2008 16:34 9493 5
  • Level 1  
    LR Disco 94r. 2,5tdi. problem z odpowietrzeniem sprzęgła.
    pompa ze zbiorniczkiem nowa ale nie podaje płynu do wysprzęglika.
    w jaki sposób odpowietrzyć. pomocy!
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 33  
    WeĽ kogo¶ do pomocy niech siedzi w samochodzie i pompuje, a Ty co jaki¶ czas odkręcaj odpowietrznik. Oczywi¶cie pomocnik wtedy trzyma wci¶nięty pedał sprzęgła.
    Drugi sposób delikatnie dmuchn±ć w zbiorniczek z płynem i może poleci z odpowietrznika, ale jest ryzyko że co¶ sie uszkodzi. Czasem jest tak uparte że tylko ten sposób działa.
    Trzeci sposób to odkręcić odpowietrznik i czekać aż płyn sam zleci i wtedy go pompować i odpowietrzać.

Czasem nowe zbiorniczki nie maj± odciętej końcówki i płyn nie ma jak polecieć :D Pewny jeste¶ że jest tam otwór? :)
  • Helpful post
    Level 30  
    Sprzęgło zawsze się odpowietrza metod± przelewow±.
  • Helpful post
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Pytanie brzmi, czemu wymieniano pompę? Czyżby nie było sprzęgła, łapało na samym końcu? Przyczyn± pewnie s± niedrożne przewody miedzy pomp± a wysprzęglikiem, zwłaszcza dolny elastyczny lubi zapuchn±ć :) Sprzęgło czasem trzeba pierwszy raz odpowietrzać na wci¶niętym 1 do 2 cm pedale, metod± przelewow±!
  • Level 23  
    Ten temat spotkał się z dużym zainteresowaniem,więc odpowiem tak,to sprzęgło koledze Andrzejowi odpowietrzyłem w taki sposób,zrobiłem podci¶nienie w zbiorniczku za pomoc± pompki rowerowej,pomysł podsun±ł mi -marek1977 a reszta jak w jego opisie,wielkie dzięki mu za to.Pozdrawiam.
  • User removed account