Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mierniki instalacji Metrel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

spawarka inwerterowa dedra

assan 10 Lut 2010 20:32 368770 368
  • #361 10 Lut 2010 20:32
    karoll76-76
    Poziom 10  

Witam wszystkich, ja także stałem się posiadaczem Dedry DESI 201 z Castoramy.
    U mnie wentylator także załącza się w momencie włączenia Urządzenia Czyli tak po prostu jest. Nie jestem zawodowym spawaczem raczej jakieś prace w domu /Garażu/
    niestety nie 'wyczuwam" układu Hot Start ani anti stick ,może to mój brak doświadczenia. Mam pytanie czy można rozebrać te wtyczki od przewodów 25mm2
    celem przedłużenia ?próbowałem ale boje się na siłę coś uszkodzić. Ogólnie po przesiadce z transformatorówki tą spawa się dużo lepiej.

• Mierniki instalacji Metrel
  • #362 11 Lut 2010 09:00
    Mario70
    Poziom 12  

Kolego karoll76-76 bez problemu można rozebrać wtyczki, trzeba po prostu wkręcić metal w imadło i ściągnąć gumę. Ja osobiście też zastanawiałem się na przedłużeniu przewodów, ale zdecydowałem się na zostawienie krótkich jako spawarkę przenośną, kupiłem komplet wtyczek i rączkę (nie są drogie), załatwiłem sobie linkę 16mm2 (do spawania elektrodą 3,25 spokojnie wystarczy a nawet 4)
    Pozdrawiam
    Mario

• #363 11 Lut 2010 18:15
    clipper7
    Poziom 14  

Mario70 napisał:
    kupiłem komplet wtyczek i rączkę (nie są drogie) Mario

Ja mam problem z zakupem pasujących wtyków, mam polskie tego samego rozmiaru, ale są za luźne. Czy mógłbyś podać oznaczenia Twoich wtyków ?

• Mierniki instalacji Metrel
  • #364 11 Lut 2010 21:38
    Mario70
    Poziom 12  

Kolego clipper7 przyznam się strzeże że nie mam pojęcia jaki jest typ moich wtyków po prostu byłem kiedyś w castoramie w Częstochowie kupiłem dwa wtyki, rączkę i uchwyt masowy i zmontowałem i chodzi :). Dopiero w sobotę będę miał czas to zerknę na kable i jak coś będzie pisało na wtykach to odpiszę.

Pozdrawiam
    Mario.

• #365 13 Lut 2010 08:49
    karoll76-76
    Poziom 10  

W radomiu znalazłem sklep internetowy z przewodem 25mm2 w cenie 11 zł za metr mają też wtyczki także można zrobić sobie długi przewód do naszych spawarek.

• #366 17 Lut 2010 00:18
    Zelot
    Poziom 1  

Witam
    Zakupiłem dzisiaj Dedrę Desti201 200A w cenie 568pln. Mam pytanie: Jak wygląda spawanie metodą TIG tą spawarką? (Chcę dokupić butlę oraz kompletny uchwyt TIG). Słyszałem, że Dedra DesTi (droższa wersja z fabrycznym TIGiem) ma bezstykowe zajarzenie łuku (HF?) czy da się spawać bez tego udogodnienia? Z góry przepraszam jeżeli powtórzyłem już wcześniej zadane gdzieś pytanie, ale szukałem i nic nie znalazłem. Dziękuję za odpowiedz.

(to mój pierwszy post tutaj)

• #367 18 Lut 2010 20:41
    karoll76-76
    Poziom 10  

Kolego poszukaj na 10-11 stronie wszystko zostało wyjaśnione w w/w sprawie.

• #368 05 Lip 2018 22:25
    semco_1802
    Poziom 14  

Przepraszam że odgrzewam temat ale mam zamiar kupić spawarkę inwertorową dedra. Mam pytanie, jak się ma ta spawarka po dłuższej eksploatacji? Jak się spawa?

Moderowany przez Krzysztof Reszka:

3.1.15.Publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum.
    Należy podać typ spawarki.

• #369 02 Lis 2018 19:49
    tomek970
    Poziom 4  

A dlaczego Dedra Desi201 ma zdecydowanie gorszy cykl pracy od trochę tańszego i podobno podobnego jakością Magnuma Snake 200P ? Jak podają producenci Dedrą można spawać w cyklu 100% prądem 80A a Magnumem 155A. Dedra jest na Mosfecie a Magnum chyba też bo nie widać napisu IGBT przy ofertach na najpopularniejszym portalu aukcyjnym. Czy Magnum ma więcej radiatorów albo wydajniejsze czy wydajniejszy wiatrak czy może jeszcze coś innego ? A może po prostu Dedra jest dużo bardziej zapobiegawcza i wolą ostrożnie podać cykl pracy a Magnum podaje trochę na wyrost ? Może ktoś naprawiający już obie te spawarki lub widzący wnętrzności obydwu i znający się trochę się wypowie ? Podobny sprzęt to skąd taka ogromna różnica w takim ważnym parametrze ?

semco_1802 napisał:
    Przepraszam że odgrzewam temat ale mam zamiar kupić spawarkę inwertorową dedra. Mam pytanie, jak się ma ta spawarka po dłuższej eksploatacji? Jak się spawa?

Pewnie już coś kupiłeś ale wypowiem się. Mam Dedrę Desi201 już ponad dwa i pół roku, spawam niewiele i raczej cienkie elementy i spisuje się świetnie. Mam tylko wrażenie że anti stick działa chyba trochę gorzej teraz niż na początku użytkowania, ale może to przez długo leżące, niesuszone elektrody ? I też jedno z gniazd w które wkłada się przewody spawalnicze jest już chyba odrobinę wyrobione, ale bez problemu wkłada się końcówkę od przewodu spawalniczego i trzyma się. A poza tym spawa świetnie, tak jak na początku. Termik nigdy mi się nie załączył. Porównując ją do innych sprzętów podobnej klasy to wadą jest ten słabszy cykl pracy, ale może po prostu producent jest bardzo zapobiegawczy i woli podać ostrożniej ? Ale mi spawającemu głównie cieńsze elementy elektrodą 2 albo 2,5 on wogóle nie przeszkadza, bo elektrodą 2,5 można spawać cały czas.