Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

spawarka inwerterowa dedra

assan 17 Mar 2008 18:19 372727 368
    Los_sandalos
    Poziom 27  
    Migomat tym rózni się od MMA, że łuk ma charakter zwarciowy tzn. zapala się i gaśnie w miarę posuwu drutu. W przypadku zastosowania źródła od MMA łuk nie gaśnie ale pali się cały czas. Jeśli zauważymu, że średnica drutu spawalniczego jest mała, następuje szybkie wypalenie i rozciągnięcie łuku. Efekt taki jak napisali koledzy powyżej.
  • Relpol przekaźniki
    elektromechanik
    Poziom 27  
    Niema Jak myśl teoretyczna.
    Jeden pisze o za wysokim napięciu.
    Drugi o łuku <zwarciowym>i charakterystyce prądu.

Co do za wysokiego napięcia- Pisałem tylko chyba w innym dziale że podłączyłem po spaleniu trafa w migu prąd z SPB315 - napięcie ponad 70V i stabilizacja prądu. Facet spawał aż miło już około roku i był zachwycony( w tej chwili niema go w kraju) ale kiedy wróci postaram się zrobić mały film a kolegę ,,robokop" zaproszę żeby zobaczył na własne oczy -60km- nie tak daleko.

Co do drugiej teorii ze inwerter sie nienadającym się inwerterze do miga to proszę.

Na tym kończę tę dyskusję w tym temacie bo nie lubię teoretycznych jałowych dyskusji .
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic905746.html Kolega ,,robokop" też w tym temacie pisał.
  • Relpol przekaźniki
    merchel
    Poziom 11  
    [quote="operatorrr"]Witam.Nie wiem czy temat jeszcze aktualny.Wracając do tego inwertora w roli TIG.Czy mimo tych 24V jakie on daje mozna poróbować podłączyc uchwyt TIG i spawać?Jaki może byc negatywny efekt ,że zamiast typowego napięcia dla TIG'a jest troche wyższe? quote]

Skuszony Waszymi opiniami również nabyłem w/w spawarkę DEDRA. Mam też przemysłową wersję inwertora Elektra Beckum 130 DCi i w instrukcji jest wyrażnie napisane, że można jej używać jakoTIG-a podłączając tylko spacjalny uchwyt zammiast tradycyjnego uchwytu elektrodowego. Co ciekawe nie ma żadnego przełącznika wyboru spawania MMA czy TIG. Co prawda nie posiadam tego spacjalnego uchwytu do TIG-a ale wydaje mi się , że to włąśnie przez ten uchwyt jest w jakiś sposób realizowane obniżenie napięcia spawania. Dołączam fotki tabliczki znamionowe i płyty czołowej
    merchel
    Poziom 11  
    Z tabliczki znamionowej wynika ,że po podłączeniu uchwytu TIG następuje obniżenie napięcia dokładnie o 10V w porównaniu do MMA. Postaram się jutro zadzwonić do serwisu Metabo , może dowiem się czegoś na ten temat...
    lechoo
    Poziom 39  
    Niższe napięcie na wyjściu spawarki wynika z charakterystyki napięciowo-prądowej łuku - innej podczas spawania metodą TIG niż w przypadku MMA. Żadne przełączanie napięcia nie ma tu miejsca - źródło cały czas stabilizuje prąd.
    operatorrr
    Poziom 10  
    ja znalazłem cos takiego: gysmi 131

tutaj linki do strony producenta

http://www.gys.fr/spip.php?page=produit&reference=016750&cat_id=586&lang=en

http://www.gys.fr/pdf/datasheet/uk/016750.pdf

kilka dni temu ten inwerter był też wystawiany na allegro i sprzedawca pisał ,że można jako TIG też spawać, a żadnych przełączników się nie dopatrzyłem .Na tej stronce producenta można sciągnąc polską instrukcje i tam pisze,że można jako TIGiem , ale to jest chyba tylko jedno zdanie , tylko wzmianka. Nawet nie ma podanego napięcia pracy MMA

spawarka inwerterowa dedra

Dodano po 3 [minuty]:

@lechoo: czyli samo podłączenie uchwytu TIG powinno obniżyc napięcie , nawet jesli napięcie pracy przy MMA wynosi 24V?

Dodano po 1 [minuty]:

@lechoo: czyli samo podłączenie uchwytu TIG powinno obniżyc napięcie , nawet jesli napięcie pracy przy MMA wynosi 24V?

Dodano po 30 [sekundy]:

lechoo: czyli samo podłączenie uchwytu TIG powinno obniżyc napięcie , nawet jesli napięcie pracy przy MMA wynosi 24V?

Dodano po 4 [minuty]:

tzn. natura łuku załatwi sprawe?
    Tuning Marek
    Poziom 20  
    a co panowie sadzicie - jest w Castoramie za jedyne 1000 zł spawarka Rockworth inwerterowy migmag kusi mnie by to kupic co wy o tym myslicie jak to oceniacie migmag inwerterowy czy mozna tym spawać normalna elektrodą oczywiscie musiałbym przerpbić ponieważ jak widziałem uchwyt ma chyba na stałe? ale to nie byłby problem wyprowadzić koncówki Technologia spawania: FLUX ; MIG/MAG

Inwertorowy półautomat spawalniczy 190A
    model: AMIG190
    marka: ROCKWORTH
    zasilanie: 230V~50Hz
    wyposażenie: maska,młotek,szczotka,przewody spawalnicze
    ciężar netto: 16 kg
    Wymiary: 510x300x410 (mm)
    Opakowanie: karton
    Zakres prądu spawania: 60-190A
    Średnica drutu spawalniczego: 0,6~1 mm
    Średnica i ciężar szpuli: 5 kg
    Technologia spawania: MIG/MAG Flux
    oto strona tak on wygląda http://www.nutool.pl/index.php?category_id=24&parent_id=11&start=8&prz=3
    Dariusz Goliński
    Poziom 22  
    Wczoraj kupiłem spawareczkę dedry i sądzę, że naprawdę fajnie spawa. Ale jak większość z nas nie jest specjalistami spawalnictwa, więc wziołem ją do firmy w której pracuje. W firmie budowane są wiaty i poprosiłem pracującego tam zawodowego spawacza do zrobienia kilku testów.
    Powiem że gość był pod wrażeniem. " Takie małe a jak to spawa "
    Uznał, że by tego nie kupił bo po kilku dniach była by rozbita w samochodzie ale ogólnie stwierdził, że bardzo fajny sprzęt.
    Więc jeśli już mamy te spawareczki to może się tuningiem zajmiemy ?
    Może bezdotykowe zapalenie łuku ?
    Tuning Marek
    Poziom 20  
    tom.pk dzieki jest tych postów ale poprostu trzeba się wczytac i z tego co piszą jest to inwerter dzięki
    tom.pk
    Poziom 13  
    Widzę że kombinujesz tak jak ja .Chciałbym kupić jedną z tych dwóch spawarek i przerobić tak ,aby mieć 2 w 1.Pozdrawiam.
    Tuning Marek
    Poziom 20  
    tak tez myślę ja jestem za cieńki w elektronice więcej energoelektronika i automatyka ale myślę , ze koledzy maja tu odpowiednią wiedzę i po to ten portal ja myśle kupić tego miga - inwertera i ją mić takze jako mma na elektrody jak sie oczywiscie uda bo o tigu na razie nie myślę bo tak jesli chodzi o mma to mozna coś wiecej dopalić - połaczyć grubsze rzeczy a jesli chodzi o miga delikatniejsze i motoryzacyjne w razie czego a może przez ten czas i tigi potanieja hihihihi zobaczymy ale myslę , że koledzy by coś wymyślili bo to przeciez prostsze dla elektrody zrobic niz odwrotnie chyba , że sie myle dzieki
    operatorrr
    Poziom 10  
    Dariusz Goliński: nie macie tam może w firmie butli z argonem i uchwytu tig, tak żeby ją sprawdzić też czy do tego sie nada ? :)
    Tuning Marek
    Poziom 20  
    u mnie w Kaliszu ta sama cena fajnie że myslimy podobnie ale sądzę , że sie da bo jesli jest ta moc to nawet żeby 3,25 sie nia spawało to juz ok bo 4 to raczej rzadko to już grubsze konstrukcje sie spawabo nawet jakby dołozyć jakąś płytkę lub układ by dawał wyższe napięcie i wiesz raczej sie skuszę a co ty sądzisz o tym inwerterowym migu ? jakie wrażenie wiesz nie wiem jak u niej z osprzętem ale jak pojade to sie wypytam może coś więcej wiesz? dzieki
    lechoo
    Poziom 39  
    Ten migomat przypadkiem nie jest jedynie na drut flux? Da się tam wogóle gaz podłączyć?
    Dariusz Goliński
    Poziom 22  
    Hey operatorrr
    Ja pracje u producenta stolarki PCV i Aluminium. Firma teraz rozbudowywuje się o kolejne działy i buduje potężne wiaty i magazyn. Spawaniem zajmuje się zew. firma która wszystko spawa tradycyjnie spawarką transformatorową i prądem przemiennym.
    Nie mają argonu ani końcówek TIG bo zajmują się tylko dużymi konstrukcjami. Też byłem zainteresowany tigiem ale szef tej firmy mi odradził przepłacanie. Nigdy nie spawałem tigiem ale zrobić dobry spaw w tej technologii nie jest takie łatwe.
    Dais
    Poziom 10  
    Spawarka ma bardzo dobre parametry. Prąd maksymalny az 200A i mozna spawać nawet elektrodą 4 mm. Posiada funkcje ANTI-STICK,TERMIC CONTROL a do tego wykonana na tranzystorach MOS-FET. Bardzo solidnie wykonana i producent daje 3 lata gwarancji !!!

Można dokupić uchwyt spawalniczy i spawać jak TIGiem eloktrodą wolframową. !!!

spawanie metodą TIG z uchwytem MOST spawarką inwertorową DEDRA DESi 200
    http://pl.youtube.com/watch?v=iI8Ykj3Lc3Q

http://pl.youtube.com/watch?v=F_TtbAC52sI
    rikmen2
    Poziom 2  
    Panowie czy ktoś zablokował temat? Dyskusja ucichła??
    Ja dodam swoją opinię-nie lubię eksperymentować , przeczytałem temat
    do ostatniej wypowiedzi i skusiłem się na zakup w/w spawarki.Spawam
    od kilkudziesięciu lat (nie zarobkowo) dla własnych potrzeb.ale potrzeby są
    i to dość spore. Spawareczka cudeńko tylko ją w ramki oprawić spawa
    pięknie, dżwięk jaki wydaje podczas spawania istna melodia.Cena super.
    Opakowanie super.To tyle i tylko tyle...
    Spawa pięknie na krótkim zasilaniu, wyspawałem ok.trzy elektrody 3,25/30cm (trzeciej nie skończyłem)
    stanęła i to na dość długo, nie czekałem zostawiłem wóciłem po godzine
    lampka zgasła.Dzisiaj wskoczyłem na konstrukcję pospawać szprosy
    oczywiście spawara na plecy przedłużacz ok.10m .wykonałem trzy spawy
    po 30mm i po ptokach- stanęła.Panowie jest zimno wszystko jest chłodne,
    a co będzie jak przyjdzie coś pospawać przy temp.+35* może jej się nieda
    nawet włączyć.Zakupiona 22 03 2008 jutro idzie do zwrotu.Jestem praktykiem nie teoretykiem. Tanie mięso to psy jedzą.To jest moje zdanie.
    Pozdrawiam spawaczy i nie tylko rikmen2
    kalasz20
    Poziom 26  
    assan napisał:
    dzis innym egzemplarzem dedry wyspawalem jedna za druga8 elektrod 4mm EB i sie nawet nie wylaczyla wiec to tylko z moja jest cos nie tak

Może masz felerny egzemplarz , jak kolega Assan.
    Pozdr
    artibpl
    Poziom 17  
    Mam wrażenie, że jeszcze parę miesięcy i tego typu spawarki będą traktowane podobnie jak inne elektronarzędzia kiepskich firm. Jak się kupi do warsztatu porządną szlifierkę kątową powiedzmy Hilti, Bosch, Makita to służy ona kilkanaście lat, a jedynym serwisowaniem jest wymiana szczotek i czasem łożysk. Jak się kupi Toya, TIP itp. to szlifierka wytrzymuje pół roku i można ją wymieniać na gwarancji aż do znudzenia, chyba że serwis stwierdzi "spalenie wirnika z winy użytkownika" i szlifierka na śmietnik i można kupić nową. Zgadzam się z tezą o tanim mięsie.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    furmek1
    Poziom 2  
    Witam. Ja też jestem posiadaczem tejże spawarki i jestem bardzo zadowolony.Nie spawam często, ale jak się trafi to nieraz trzeba troche elektrod wypalić.Nie posiadam tej spawarki zbyt długo ale ostatnio nie liczyłem ile elektrod poszło,ale spawałem odcinek 48cm-(profil 120 w koło) i to dwa razy(96cm) elektrodą 3,25 i nawet się nie zagrzała.Oby tak dalej:D Pozdrawiam furmek1.
    assan
    Poziom 12  
    haha kolega moze trafil na oddana(podmieniona) prze ze mnie bo ja mialem jedna z takim problemem moja obecna po 10 4 mm er146 sie nie wylacza
    jozek_d
    Poziom 17  
    Spawarka trzeba przyznać spawa pięknie, ale spawać nią to strach.
    Ochrona przeciw porażeniowa to jak w chińskich lampkach choinkowych, czysta fikcja. Elektronika jest tak prosta, że na pewno niema tam żadnych zabezpieczeń i jakiekolwiek zakłócenie pracy może grozić wybuchem bloku mocy. Tranzystory sterujące transformatorami wydają się solidne, ale transformatory to trzy połączone równolegle takie jak się stosuje w zasilaczach telewizyjnych, nawinięte skrętką cienkich drucików.

Jestem więc zainteresowany jak sprawują sie one w praktyce, może ktoś ma już jakieś doświadczenia ?
    ma3-4ysz
    Poziom 24  
    Puki co w domowym warsztaciku jest OK.
    Jak ją postawić na ziemi (w trawie) i załączyć to wyskakuje mi różnicówka.
    jozek_d
    Poziom 17  
    No właśnie.
    A jak ją będziesz trzymał w ręce i staniesz na mokrej trawie?
    Lepiej nie próbować.
    ma3-4ysz
    Poziom 24  
    Cytat:
    A jak ją będziesz trzymał w ręce i staniesz na mokrej trawie?

Odpada. W sprzęcie za te pieniądze to trzeba rygorystycznie przestrzegać zaleceń instrukcji m.in. co do warunków pracy. Wtedy nikt nie będzie trzymał w ręce stojąc na mokrej trawie.
    Pozatym upierdliwe jest jak trzeba coś pospawać z aluminiowej drabinki i ciągasz dedrę ze sobą (zasadniczo dlatego została nabyta - mobilność) przy zasilaniu z przedłużacza z PE. Na takim do kosiarki (bez PE) efekt nie występuje. Jakieś prądy muszą błądzić.
    ZEMELKA
    Poziom 13  
    ma3-4ysz napisał:
    Puki co w domowym warsztaciku jest OK.
    Jak ją postawić na ziemi (w trawie) i załączyć to wyskakuje mi różnicówka.

Sprawdź, czy obudowa spawarki jest połączona elektrycznie z przewodem neutralnym na wtyczce sieciowej. Jeżeli jest przejście, to przyczyn szukaj w swojej instalacji elektrycznej, a nie w spawarce. A tak w ogóle, to urządzenia elektryczne nie lubią wody i wilgoci, zwłaszcza jak nie są hermetyczne.
    Do Jozka_d: Czy sądzisz, że gdyby te spawarki notorycznie wybuchały, to Castorama dawałaby na nie 3 lata gwarancji?
    Jeśli chodzi o samą spawarkę, to takową mam. Fakt, że nie spawam dużo ale jak na razie jestem zadowolony. Elektrody nie kleją się. Nawet początkujący radzą sobie ze spawaniem całkiem dobrze. Pozdrawiam.
    jozek_d
    Poziom 17  
    Nie twierdzę że notorycznie wybuchają, tylko że elektronika w nich jest najprostsza jak tylko można sobie wyobrazić. A to jak z ich niezawodności a to się okaże w praktyce. Wiele zależy od tego w jakich warunkach będą eksploatowane.