Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

alan87 - jakie uprawnienia do legalnego używania?

27 Lut 2008 12:35 1691 14
  • Poziom 11  
    Witam
    Jakie uprawnienia potrzeba, żeby legalnie używać alana87?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 27  
    Nie ma takich uprawnień,użytkujesz go na własne ryzyko.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik usunął konto  
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Alpaczino napisał:
    Dlaczego niema takich uprawnień? Zawozisz radio do odpowiedniej instytucji robią homologację, blokują co trzeba i można pracować.

Jesteś w błędzie.

CLBT (Centralne Laboratorium Badań Technicznych) wydaje tylko certyfikat zgodności z normami polskimi i europejskimi CE.

CLBT niczego nie blokuje ani nie naprawia tak , aby (dopiero po ich przeróbkach) dany sprzęt dostał certyfikat.

Oni tylko stwierdzają, czy dane urządzenie spełnia normy i nic więcej.
    Usługa płatna , ale nie zawsze. Dlaczego nie wszyscy płacą, tego nie wiem.

Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    ale jeżeli będe miał uprawnienia krótkofalarskie np D
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wtedy podłączasz klucz i możesz z niego w wycinku CW na 10m nadawać. Do części SSB to radio swoim zakresem nie sięga.
    Michał
  • Poziom 17  
    Były A87 "homologowane" miałem egz., który miał w środku przełącznik, czy to jakas zwora była nie pamiętam, w każdym razie w jednym ustawieniu radio działało tylko na podstawowej 40stce i krecenie gałka zmiany zakresu nic nie powodowało, miał też skrót mocy działający w SSB (o zgrozo taki bialo przezroczytsty kabel od strony druku, gdzieś tam wpięty- bardziej szkodził jak pomagał, kaszanił modulację) rozkręć radio może masz "szczęscie" i Twój egz. też został dopuszczony do ruchu heh.
  • Poziom 11  
    witam
    mój alan87 ma na AM 10W przy 12V
    15W przy 14V i nie ma homologacji
    dzwoniłem do URT w Lublinie na ul,Zana
    i otrzymałem wyczerpującą odpowiwdź :
    URT wie że są używane alany87 bez homologacji ale jeżeli nie ma zgłoszeń o zakłuceniach oni nie sprawdzają i nie interweniują
    żadne zezwolenia krótkofalarskie nie uprawniają do użytkowania adana87
    moe go używać oby nie zakłucać innym użytkownikom TV UKF oraz innym służbom

Dodano po 2 [minuty]:

dzięki za zainteresowanie moim tematem
    pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    adam-sza napisał:
    żadne zezwolenia krótkofalarskie nie uprawniają do użytkowania adana87
    Bzdura. Można uzywać każdego radia mając licencję amatorską. W granicach określonych w pozwoleniu :)
  • Poziom 40  
    Alana 87 można stosunkowo łatwo podciągnać na cały zakres 10m.
    Trudniej będzie wytłumaczyc że to już nie służy lewym deiksom i podstawowej czterdziestce.

adam-sza napisał:
    dzwoniłem do URT w Lublinie na ul,Zana
    i otrzymałem wyczerpującą odpowiwdź :
    URT wie że są używane alany87 bez homologacji ale jeżeli nie ma zgłoszeń o zakłuceniach oni nie sprawdzają i nie interweniują

Dobre.

Wyobraźmy sobie lekko naciąganą analogie :

Policjant:
    My dobrze wiemy że pan "iksiński" znany z TV lubi depnąć na pedał i złamać przepisy ale nic nie robimy dopóki nie rozwali sie na zakręcie.
  • Poziom 14  
    Alan 87 to narządzie zła. Wymyślił je Midland toteż jest ono złe :)
    Albowiem w świętej księdze napisane jest "Kto Alana 87 chce używać, aby DXy poza podstawową 40-tką robić, będzie skazany na wieczne potępienie" (Księga UKE. 6,16)
  • Poziom 17  
    Lepszy stary Alek niz nowiutka chinszczyzna pachnąca tandetnym plastikiem za 200zl, której tylko parę egz. oddanych do testów spełniało jakieś tam wymogi, a reszta wkurza ucho, bo stroil to sprzedawca magik. Kiedyś bedąc w sklepie, który określa się serwisem urządzeń radiowych, choć chyba tylko z założenia byłem świadkiem jak przyszła świerza dostawa sprzetu jeden pan odkrecal obudowy drugi ze śrubokretem przestawiał peerka w środku, pożniej radyjko było skręcane i naklejana była plomba, to się nazywa wyczucie, lub dar jasnowidzenia na jaką częstotliwość wypadło na tą bęc. Co na to powiecie?
  • Poziom 11  
    popieram lepszy stary alan od nowych szumofonów masowej produkcji udającychCB i dlatego sprawiłem sobie alana87+sadelta ME3+antenkę texas
    A uprawnienia amatorskie KF i CB to dwie różne rzeczy