Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lpg Astra 1.4i często samoczynnie przełacza się na benzynę

03 Sty 2004 18:15 2836 8
  • Poziom 2  
    czesc
    jeżdże Astrą 1.4 z jednopunktowym wtryskiem na gaz (instalacja lovato). Podczas jazdy często przy temperaturze 95 C a czasami niższej instalcja przełącza sie automatycznie na benzynę. dzieje sie to przy niskich i wysokich obrotach przy pelnym i nie pelnym zbiorniku. Filtr powietrza i gazu jest czysty. Po pewnym czasie dioda swiecąca na pomaranczowo zaczyna mrugac i z powrotem nastepuje przesterowanie czasmi idzie oszalec. Myslalem ze to czujnik temp (mam automatyczne przesterowanie) i go odlaczylem ale to niestety nic nie pomoglo.

pozdrawiam i prosze o pomoc
    Gucio
  • Poziom 11  
    Podejzewam zasilanie centralki gazowej,gubi mase albo plusa i rozlacza ci przekaznik zasilania gazowego,a przpadku braku zasilania przekaznika autko jedzie na benzynie.
    Gdy zlapie zasilanie to czeka na warunek przelaczenia obrotow.
    Zobacz oprawki bezpiecznikow,polaczenie masy i plusa

• Poziom 21  
    Przewód od czujnika temperatury należy podłączyć do masy pojazdu.
  • Poziom 16  
    Witam. Mialem taki sam problem w polonezie.Jest to wina masy-gdzies musi nie stykac w okolicach silnika. Przewod moze zasniedzial. I jest jeszcze druga opcja. musisz rozkrecic przelacznik (co sie przelacza z gazu na bezyne lub odwrotnie) i tam jest kostka plaska. Dokladnie nie wiem jakiego koloru jest tam kabel (chyba zielony), ale idzie on do tej kostki i chyba srodkowy styk bedzie przepalony albo ktorys inny.Musisz je sprawdzic. Troche zamotalem, ale powinienes skumac o co chodzi. Pozdrawiam :)
  • Poziom 16  
    Masa oczywiście ale często centralki do lovato dostawały zimnych lutów dosycz często lutowałem centralki pod względem lutowania.Wszczególności w okolicach przekażników.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    miałem kilka takich przypadków ale był to tylko słaby styk na bezpieczniku zasilającym
  • Poziom 14  
    witam.kumpel mial taki problemik w fordziku i to byl przewód masowy, poprostu sie poluzowal i raz styka a raz nie i przełączało mu na benzynke samoczynni.sprawdz połączenia przewodów a znajdziesz usterke
  • Poziom 11  
    Może to być też kwestia konfiguracji komputera. U mnie jest opcja wspomagania benzyną jeśli obroty są niskie czyli małe ciśnienie na reduktorze to przełącza się na benzyne. Dzieje się to tylko wtedy zanim silnik się rozgrzeje.