Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic kx-td208 i MSN-y

maryjank 03 Sty 2004 19:53 2853 14
  • #1 03 Sty 2004 19:53
    maryjank
    Poziom 13  

Witajcie!
    Mam krótkie zapytane, czy centralka (panasonic kxtd208) obsługije MSN-y czy tylko DDI.Jesli obsługuje to czy musze cos przestawic w zakonczeniu NT.
    Oraz czy wystepuje do niej jakis soft. konfiguracyjny bo z palca srednio przyjemnie sie to robi.

• #2 04 Sty 2004 01:27
    przemkolo
    Poziom 12  

KX-TD208CE obsługuje MSN i DDI. W NT raczej nic nie trzeba zmieniać.
    Jeśli chcesz program na PC do niej ( i nie tylko) - mozesz wypróbować poniższy link (ja nie próbowałem, więc nie wiem czy to solidny gość, ale kwota jest niewielka).
    http://smanuals.netfirms.com/elektronikaglavnaeng.htm

A może soft od TD816/TD308, np "KX-TD programmer" będzie ją czytał :?:

• #3 16 Lut 2004 01:48
    drtailor1969
    Poziom 11  

KX-TD208G-SV NA PEWNO pracuje zarówno w trybie P-P (DDI) jak i P-MP (MSN), więc KX-TD208CE pewnie też, bo dlaczego miała by nie ;).

Co do programowania jej "z ręki", to rzeczywiście nie jest to przyjemne.
    3 wersje softu możesz (jeśli nadal jesteś zainteresowany) ściągnąć bez żadnych opłat z http://www.netzwerkman.de/HTML/PL/index_pl.htm => Downloads (na dole strony). Oprogramowanie sam stamtąd ściągnąłem, przetestowałem i działa.
    Soft od TD816,616,308 etc. nie będzie działał na 253,5%

Do wyboru 3 wersje: 1 angielska i 2 niemieckie. Z moją KX-TD208G-SV pracuje tylko niemiecka wersja 2.0
    Swoją drogą czy masz może możliwość zgrania z niej epromów? Jeśli tak, to byłbym zainteresowany układami IC102 (eprom 27C040 - DIP32) i IC103 (flash 29F040 - PLCC) - niemieckie menu na telefonach systemowych powoli zaczyna mnie denerwować i dobrze byłoby je zmienić na jakiś cywilizowany język... :)
    Co do epromów, to każdy willem jest w stanie je bezproblemowo ściągnąć...

Co do programowania z poziomu komputera, to jest ono wprawdzie przyjemniejsze, ale daje ci dostęp do około 50-60% funkcji dostępnych "z ręki". Ale life is brutal... coś za coś...

W NT'ku nic nie musisz zmieniać...

Jakby co, to mam w pdf'ie instrukcje (niemiecką i angielską), więc jakbyś potrzebował, to pisz...

Pozdrawiam

Darek

• #4 18 Lut 2004 00:48
    kropka73
    Poziom 15  

Witam
    Pytanie do "drtailor1969".

drtailor1969 napisał:

Co do programowania z poziomu komputera, to jest ono wprawdzie przyjemniejsze, ale daje ci dostęp do około 50-60% funkcji dostępnych "z ręki". Ale life is brutal... coś za coś...

Jakie są jeszcze inne funkcje , bo ostatnio programując z komutera nie zauważyłem jakichś braków, a chwilowo nie mogę zajrzeć z poziomu telefonu.
    Pozdrawiam
    Tomasz K

• #5 24 Lut 2004 12:23
    maryjank
    Poziom 13  

[quote="drtailor1969"]KX-TD208G-SV [b]NA PEWNO[/b] pracuje zarówno
    Swoją drogą czy masz może możliwość zgrania z niej epromów?

Pozdrawiam Darek[/quote]

Ostatecznie mój kolega sam ja powiesił i to w znacznej odległosci od mojej miejscowosci,wiec nie ma szans ale bede pamietał jak by co.

• #6 16 Mar 2004 09:16
    peter g
    Poziom 10  

Witam wszystkich forumowiczów.
    Widzę, że na forum są fachowcy więc pozwolę sobie pozaprzątać Wam głowy...
    Jestem świeżym nabywcą centrali kx-td208g-sv i mam problem: chcę zaprogramować centralę tak, aby połączenia przychodzące dzwoniły tylko na 2 nry wew. Po dokonaniu odpowiednich wpisów w programie (zablokowanie dzwonienia niektórych linii wew do wszystkich MSN-ów) i załadowaniu do centrali nie mam żadnego połączenia (ani wyjściowych ani przychodzących). Po załadowaniu ustawień fabrycznych wszystko wraca do normy...
    Siedzę nad tym już kilka dni i nie wiem co dalej...

Pomocy!!!

• #7 16 Mar 2004 10:07
    drtailor1969
    Poziom 11  

A soft do programowania masz? Do KX-TD208G-SV powinien być w wersji 2.0.

Jeśli masz, to najpierw zrób reset centrali.
    Z menu z 15 pozycjami wybierz 15, a potem 1.

Później po resecie połącz się ponownie z centralą i ustaw MSN'y w punkcie 1 z tych 15 pozycji. Dalej dla każdego portu wewnętrznego masz:

S - dzwoni natychmiast
    1 - dzwoni po 1 dzwonku
    3 - dzwoni po 3 dzwonkach
    6 - dzwoni po 6 dzwonkach
    N - w ogóle nie dzwoni

Zrób te ustawienia dla obu portów ISDN w trybach dziennym i nocnym (w sumie 4 arkusze między którymi poruszasz się przy pomocy klawiszy F6.
    Przy kazdym arkuszu po zakończeniu wpisywania naciśnij F7 aby zapamiętać.

Na koniec prześlij dane do centrali.

Po zakończeniu przesyłania danych zresetuj centralę z klawisza obok portów ISDN

MUSI działać.

Pozdrawiam serdecznie

• #8 16 Mar 2004 10:52
    peter g
    Poziom 10  

Dzięki z a szybką odpowiedź.
    Mam soft w wersji 2.0 niestery niemiecki.
    Robiłem to wszystko co opisałeś łacznie z reserem centrali i nic. Po przypisaniu MSN-ów mam dwustronną blokadę z "miastem". Już mi ręce opadają... Nawet po przyporządkowaniu dzwonienia tylko dla jednego MSN-u jest kiszka na wszystkich numerach.
    Jedno pytanie: nr-y MSN wpisuję bez kierunkowego (tak miałem nakazane), a w umowie z tepsą wpisane są z kierunkiem. Czy to nie jest przyczyna?

• #9 16 Mar 2004 11:36
    drtailor1969
    Poziom 11  

KX-TD208G-SV jest tylko po niemiecku, i żaden inny soft nie będzie ci pasował.
    Ja wpisywałem numery MSN bez kierunkowego i wszystko jest OK.
    Według mnie coś przekombinowałeś w konfiguracji centrali. Tam w paru miejscach możesz zablokować połączenia...
    Zresetuj ją do ustawień fabrycznych i zacznij od początku.
    Ja moją G-SV'kę kupowałem od netzwerkman'a na allegro i jestem na prawdę BAAAARDZO zadowolony.
    Jak masz z tym problem, to napisz do niego, a on poprowadzi cię krok po kroku przez GG (mnie też na początku prowadził). Facet jest na prawdę super i zawsze chętnie innym pomaga.
    Jeśli nie masz łącza stałego, żeby z nim zrobic sobie sesję online, to znajdź jakiegoś znajomego co zna niemiecki, bo jest tam parę miejsc, że zamiast "J" należy wpisać "N", bo się pyta: zmiany nie zostały zapamiętane... czy jest to ok?
    Ja niestety nie mam kompa z gg w okolicy centrali... Więc nie pomogę aby powiedzieć ci wszystko krok po kroku...

• #10 16 Mar 2004 12:01
    peter g
    Poziom 10  

Ja tez kupilem od niego. Mialem z nim wczoraj pogawedke na GG i powiedzial to samo, co Ty. Ja wrocilem do ustawien fabrycznych, po czym wszedlem do programowania tylko po to, zeby ustawic MSN-y. Po zaladowaniu do centrali i resecie efekt blokady znow sie pojawil. Jestem juz caly glupi...

• #11 16 Mar 2004 12:49
    drtailor1969
    Poziom 11  

Musisz robić więc gdzieś błąd. Centrala jest pewnie sprawna, bo koleś na prawdę zna się na tym co sprzedaje i nie sprzedale bubli. Mi przysłał nawet schemat centrali, który potrzebowałem... (sprawa z bramką gsm).
    Spróbuj wpisać numery MSN z kierunkowymi. Według mnie jest to kwestia tego, że robisz błąd przy wpisywaniu MSN'ów lub przesyłaniu danych do centrali (ewentualnie nie resetujesz jej klawiszem po przesłaniu danych) skoro zresetowałeś centralę software'owo.
    W zresetowanej software'owo centali przy nieprzyznanych MSN'ach będą ci dzwonić wszystkie wewnętrzne bez względu na blokadę (o ile nie wyłączysz portów wewnętrznych lub dostępu do linii miejskich).
    Po wpisaniu MSN'ów znaczenie bedzie miała ta tabela z S,1,3,6,N.
    Jak wszędzie wpiszesz N, to nigdzie nie będzie dzwonić. Jak zostawisz wszędzie S, to będą dzwonić wszystkie wewnętrzne itd.

Jak znajdziesz błąd to napisz.
    Jestem ciekawy gdzie jest błąd w programowaniu.

• #12 16 Mar 2004 13:07
    peter g
    Poziom 10  

Wlasnie. Wydaje mi sie, ze nie popelniam bledu, jezeli na czyste (fabryczne) ustawienia programuje tylko ta tabele z N,1,3,6,S. Inna sprawa, ze polaczenie z centrala (kabel RS) jest chyba slabej jakosci, bo czasami sie wysypuje transmisja... Ale po wpisaniu do centrali i ponownym odczytaniu danych z centrali jest OK. a nie jest OK. jezeli wiesz co mam na mysli...
    Zostaje tylko sprawdzic MSN-y z kierunkowymi (co sugeruje umowa z tepsa), ale to zrobie jutro.
    Ewentualne inne sugestie mile widziane...
    Tak na wszelki wypadek chetnie poznalbym inne miejsca, ktore mam sprawdzic czy sie nie zablokowaly MSN-y.
    Co do netzwerkmanna to mam podobne odczucia. Facet jest na poziomie.

• #13 16 Mar 2004 15:42
    drtailor1969
    Poziom 11  

Co mogę ci jeszcze radzić, to przede wszystkim zrób sobie porządny kabel.
    Potem kombinuj. Powinno Ci się udać, bo w moim odczuciu to facet jest zbyt poważny aby sprzedawać popsuty sprzęt. Świadczą z resztą o tym jego opinie... Ja kupiłem prakrtcznie ze względu na to, ze wszyscy inni byli zadowoleni i też jestem zadowolony :D (chociaż trochę się trochę bałem, bo centralka i bramka gsm, to trochę kasy jest... ), a centrala jest na prawdę fajna za te pieniądze.
    Jak masz problemy z niemieckim, to poproś go o instrukcję angielską - powinien ci podesłać albo weź sobie jekiegoś znajomego co zna niemiecki - będzie wam prościej. Ja też na początku miałem trochę schodów, ale potem wszystko poszło (jak wziąłem słownik w garść a nie klikałem "na małpę" ;-) No... i nie wspomnę już o tym, że wydrukowałem sobie rozmowę z gg :-) ).
    Nie wiem jak u ciebie z niemieckim, ale to też może być powodem...
    Ja jako tako "szprecham", ale wolę angielski (zwłaszcza techniczny).

Może niech się wypowie jeszcze któryś z fachowców, ale myślę, że problem jest w tym co opisałem.

Napisz jak ci poszło.

• #14 16 Mar 2004 17:02
    peter g
    Poziom 10  

Dzieki.
    Z jezykami u mnie jest podobnie (wole angielski). Jutro poprobuje i dam znac co dalej.
    Pozdrowienia dla forumowiczow

• #15 17 Mar 2004 20:24
    peter g
    Poziom 10  

No i poszło!!!!
    Okazuje się, że tepsa robi różne dziwne zagadki ludziom. Wszyscy mówili, żeby MSN podawać bez kierunkowego, a u mnie zadziałały dopiero po dopisaniu kierunku. Ot i cały sekret.
    Piotr

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME