Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

przełącznik na 2 bojlery

27 Feb 2008 19:50 3368 18
  • Level 10  
    Witam Prosze o porade w takiej sprawie.
    Mam zamiar zamontować w wielkim domu 2 bojlery przepływowe każdy 18KW i chodzi mi o podsuniecie pomysłu na przełącznik który nie pozwoli na załączenie 2 bojlera kiedy będzie aktualnie bojler 1 w użyciu i na odwrót.
    Krótko mówiąc zabezpieczenie przed jednoczesnym włączeniem dwóch bojlerów.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • User removed account  

• Level 20  
    Musisz znależć sygnał który pojawia sie przy załączeniu ogrzewacza i podpiąć
    go pod jakiś przekażnik który wyłączy sterowanie drugiego ogrzewacza i analogicznie to samo dla drugiego. Tak więc będzie działał tylko ten który załączy się jako pierwszy
  • Helpful post
    Level 13  
    Dwa przekażniki piorytetowe które nawzajem będą się blokować.
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Level 10  
    (Nie jestem wyjadaczem w spr. elektryki wiem tylko co to 3 fazy itp.)
    Gdyby jeszcze ktoś zechciał poświęcić chwile na krótki opis podłączenia tego z linią TN-C 3 fazową.
    Czy może bedzie to działać tak - zasilamy przekaźnik z przekażnika mamy 6 wyjść???? czy jak?? i z tych wyjść wchodzimy na bojlery ?

Dodano po 5 [minuty]:

czy podgrzewacz przepływowy jest odbiornikiem symetrycznym ?? jeśli tak wystarczy taki przekładnik w jedej fazie. Tyle wyczytałem :)
  • Level 13  
    Kup skrzynkę bezpiecznikową. W nią zamontuj dwa styczniki 3 fazowe, jeśli terma jest 3 fazowa. Oraz dwa przekażniki pomiarowe np MR-E11WIP i połącz zgodnie z załączonymi schematami i instrukcjami dołączonymi do przekaźników pomiarowych, tak aby się nawzajem blokowały.
  • Level 10  
    Ale czytam tutaj że 16 A można przepuścić max przez ten przekaźniczek a 18 KW ma zabezpieczenia 32 A.
  • Level 13  
    Jeśli grzałki połączone są w gwiazdę to prąd fazowy jest 26A. I ten przekażnik nie nadaje się. Ale jeśli w trójkąt to prąd fazowy bądzie wynosił 15A, i można go wykorzystać.
  • Level 33  
    Przepływowe podgrzewacze wody połączone są w trójkąt.
    Można również odpowiednio zmodyfikowac tutaj układ Prawo-Lewo.
  • Level 13  
    Czy ja dobrze zrozumiałem ten żart, kolega uważa że tylko silniki można łączyć w gwiazdą lub trójkąt?
  • Level 10  
    pytanie do akima. W jakim celu mam montować przekażniki pomiarowe? czo one tez mają możliwość wyłączania jednego z obwodów ?
    Aż mi sie nie chce wierzyć że niema odpowiedniego rozwiązania dla dużych wartości prądu.
  • Level 10  
    Dobra juz wiem że brakuje tylko przekładnika prądowego ktoś może powiedzieć jak to zamontować?
  • Level 24  
    aklim wrote:
    Czy ja dobrze zrozumiałem ten żart, kolega uważa że tylko silniki można łączyć w gwiazdą lub trójkąt?
    a czy schemat połączenia wystarczy? połączyć należy ZAWSZE tak ,aby działało...i fakt,że nie zawsze trójkąt nie znaczy,że istnieje dowolność podłączania A tu schemat z zastosowaniem przekaźników F&F Pabianice
  • Level 13  
    A poco dwa podgrzewacze, jak tylko 1 ma być używany? Ponadto różni producenci stosują różne rozwiązania i nie zawsze grzałki połączone są w trójkąt. Szczególnie w modelach z przełącznikami większa / mniejsza moc grzania.
  • Level 33  
    Który z producentów łączy grzałki w gwiazde?
  • Level 10  
    Dostałem sie do instrukcji SIEMENSA i podają tam w którą faze wpiąć przekaźnik, tak że ten problem z głowy wiem tez że musze zastosować przekładnik prądowy. Czyli wiem jak zrobić teraz tylko odpowiednie parametry przekładnika i mam problem z głowy.
  • Level 13  
    Grzałki na napięcie 230V łączy się w gwiazdę, grzałki na napięcie 400V łączy się w trójkąt. Są produkowane takie i takie.
  • Level 33  
    A możesz odpowiedziec wprost na pytanie?
  • Level 13  
    Na przykład producent zmywarki laboratoryjnej Lancer, lub abatorza ETO typ 100S CFM można by to mnożyć ale nie bardzo wiem po co.