Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

przełącznik na 2 bojlery

cd_rom_an 27 Feb 2008 19:50 3401 18
    cd_rom_an
    Level 10  
    Witam Prosze o porade w takiej sprawie.
    Mam zamiar zamontować w wielkim domu 2 bojlery przepływowe każdy 18KW i chodzi mi o podsuniecie pomysłu na przełącznik który nie pozwoli na załączenie 2 bojlera kiedy będzie aktualnie bojler 1 w użyciu i na odwrót.
    Krótko mówiąc zabezpieczenie przed jednoczesnym włączeniem dwóch bojlerów.
    User removed account
    User removed account  
    Molejnic

Level 20  
    Musisz znależć sygnał który pojawia sie przy załączeniu ogrzewacza i podpiąć
    go pod jakiś przekażnik który wyłączy sterowanie drugiego ogrzewacza i analogicznie to samo dla drugiego. Tak więc będzie działał tylko ten który załączy się jako pierwszy
  • Helpful post
    aklim
    Level 14  
    Dwa przekażniki piorytetowe które nawzajem będą się blokować.
    cd_rom_an
    Level 10  
    (Nie jestem wyjadaczem w spr. elektryki wiem tylko co to 3 fazy itp.)
    Gdyby jeszcze ktoś zechciał poświęcić chwile na krótki opis podłączenia tego z linią TN-C 3 fazową.
    Czy może bedzie to działać tak - zasilamy przekaźnik z przekażnika mamy 6 wyjść???? czy jak?? i z tych wyjść wchodzimy na bojlery ?

Dodano po 5 [minuty]:

czy podgrzewacz przepływowy jest odbiornikiem symetrycznym ?? jeśli tak wystarczy taki przekładnik w jedej fazie. Tyle wyczytałem :)
    aklim
    Level 14  
    Kup skrzynkę bezpiecznikową. W nią zamontuj dwa styczniki 3 fazowe, jeśli terma jest 3 fazowa. Oraz dwa przekażniki pomiarowe np MR-E11WIP i połącz zgodnie z załączonymi schematami i instrukcjami dołączonymi do przekaźników pomiarowych, tak aby się nawzajem blokowały.
    cd_rom_an
    Level 10  
    Ale czytam tutaj że 16 A można przepuścić max przez ten przekaźniczek a 18 KW ma zabezpieczenia 32 A.
    aklim
    Level 14  
    Jeśli grzałki połączone są w gwiazdę to prąd fazowy jest 26A. I ten przekażnik nie nadaje się. Ale jeśli w trójkąt to prąd fazowy bądzie wynosił 15A, i można go wykorzystać.
    Arturo2005
    Level 33  
    Przepływowe podgrzewacze wody połączone są w trójkąt.
    Można również odpowiednio zmodyfikowac tutaj układ Prawo-Lewo.
    aklim
    Level 14  
    Czy ja dobrze zrozumiałem ten żart, kolega uważa że tylko silniki można łączyć w gwiazdą lub trójkąt?
    cd_rom_an
    Level 10  
    pytanie do akima. W jakim celu mam montować przekażniki pomiarowe? czo one tez mają możliwość wyłączania jednego z obwodów ?
    Aż mi sie nie chce wierzyć że niema odpowiedniego rozwiązania dla dużych wartości prądu.
    cd_rom_an
    Level 10  
    Dobra juz wiem że brakuje tylko przekładnika prądowego ktoś może powiedzieć jak to zamontować?
    artur s
    Level 24  
    aklim wrote:
    Czy ja dobrze zrozumiałem ten żart, kolega uważa że tylko silniki można łączyć w gwiazdą lub trójkąt?
    a czy schemat połączenia wystarczy? połączyć należy ZAWSZE tak ,aby działało...i fakt,że nie zawsze trójkąt nie znaczy,że istnieje dowolność podłączania A tu schemat z zastosowaniem przekaźników F&F Pabianice
    apistograma
    Level 13  
    A poco dwa podgrzewacze, jak tylko 1 ma być używany? Ponadto różni producenci stosują różne rozwiązania i nie zawsze grzałki połączone są w trójkąt. Szczególnie w modelach z przełącznikami większa / mniejsza moc grzania.
    Arturo2005
    Level 33  
    Który z producentów łączy grzałki w gwiazde?
    cd_rom_an
    Level 10  
    Dostałem sie do instrukcji SIEMENSA i podają tam w którą faze wpiąć przekaźnik, tak że ten problem z głowy wiem tez że musze zastosować przekładnik prądowy. Czyli wiem jak zrobić teraz tylko odpowiednie parametry przekładnika i mam problem z głowy.
    aklim
    Level 14  
    Grzałki na napięcie 230V łączy się w gwiazdę, grzałki na napięcie 400V łączy się w trójkąt. Są produkowane takie i takie.
    Arturo2005
    Level 33  
    A możesz odpowiedziec wprost na pytanie?
    aklim
    Level 14  
    Na przykład producent zmywarki laboratoryjnej Lancer, lub abatorza ETO typ 100S CFM można by to mnożyć ale nie bardzo wiem po co.