Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bateria BTP-39D1 do Maxdata PRO 5000 X jak zregenerować

migol21 27 Lut 2008 21:18 1288 1
  • #1 27 Lut 2008 21:18
    migol21
    Specjalista HDD Recovery

Bateria ta ma parametry 14,8V 3920mAh model MS2103/MS2110
    Jak zregenerować ?
    Chciałem zwiększyć pojemność tej baterii do laptopa wiem że wymienia się ogniwa np. na 2200 co dało by około 2x lub 3 x większa pojemność Nie wiem jakie dokładnie są w środku ogniwa bo jeszcze jej nie rozbierałem. Czy Pojemność powinna wzrosnąć do 17600mAh czy 8800mAh ?.
    Ogniwa sie wymienia i podobno nie wolno ich lutować tylko należy zgrzewać czy na pewno nie da się zlutować ? Przecież nie trzeba robić to wysoką temperaturą . Zakładam że kupie ogniwa wymienię je to pozostanie jeszcze kwestia elektroniki. Jakim Programatorem to zrobić ? i Jakim programem ? W jaki sposób ?

To co wiem
    1) Należy otworzyć opakowanie najprawdopodobniej trzeba zrobić to podgrzewając lekko obudowę by klej puścił chyba że ktoś zna lepszy pomysł
    2) Należy wymienić ogniwa 8 sztuk najlepiej zgrzewając je a nie lutując (moim zdaniem można by przylutować ale niska temperaturą)
    3) Należy ustawić elektronikę

Mam jeszcze pytanie jakie urządzenia gdzie można kupić do takiej roboty ?

0 1
  • #2 28 Lut 2008 07:09
    satgal
    Poziom 40  

Aby coś polutować to to ta część musi być nagrzana do takiej temperatury aby cyna była w stanie płynnym. Ogniwa lit-jon powinny mieć zamontowany wyłącznik bezpieczeństwa wewnątrz każdego ogniwa bo potrafią wybuchnąć od wzrostu ciśnienia spowodowanego temperaturą.

0
  Szukaj w 5mln produktów