Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mazda 626 99r centralny zamek

młody88 27 Feb 2008 23:11 6231 10
    młody88
    Level 19  
    witam kolegów mój problem to mazda 626, po podłączeniu kierunków pod poprzez diody do impulsu sterownika po kilku miesiącach przestał działać centralny tylko pyka przekaźnik w centralce. Rozebrałem centralke i był przepalony lut na ścieżce zlutowałem i znowu to samo. Czy ktoś ma jakąś koncepcje pomocy?? Dzięki za wszelkie wskazówki. A to wnętrze centralki.
    http://s008.wyslijto.pl/?file_id=48741523544366481991
    http://s001.wyslijto.pl/?file_id=18037312183131163037
    mr-perch
    Level 29  
    Zdecydowanie za duży sumacyjny pobór prądu, a za małe wymiary ścieżki. Rozwiązania są dwa:
    1. Pokryj ścieżkę grubą warstwą cyny, lub przylutuj do niej wzdłuż srebrzankę lub inny gruby drut.
    2. Zastosuj zewnętrzny przekaźnik do sterowania kierunkami.
    młody88
    Level 19  
    pogrubiłem ścieżkę cyną ale wystąpił kolejny problem po rozebraniu i złożeniu centralka przestała reagować wcześniej pykało, (rozumiem że nie było prądu na przekaźniku i nie miał co przekazać) ale teraz całkiem przestał działać :( dlaczego ?? coś zepsułem? kompletnie pogubiłem się w tej sytuacji tym bardziej że to samochód znajomego. Kierunki próbowałem zrobić na przekaźnik ale za krótki był impuls i przekaźnik nie nadąża
    mr-perch
    Level 29  
    Jak jesteś dobry z elektroniki, to powinieneś znaleźć przyczynę. To są proste układy. Zacznij od sprawdzenia, co się dzieję z zasilaniem na płytce centralki. Może zrobiłeś drobne zwarcie lutując ?
    młody88
    Level 19  
    przepatrzyłem wszystko powinno grać. nie wiesz skąd mógłbym zdobyć schemacik tej centralki??
    młody88
    Level 19  
    IMASEN BG2M 67 830
    mr-perch
    Level 29  
    To oryginalny sterownik Mazdy, czy dokładany ?
    mr-perch
    Level 29  
    To raczej trudno będzie znaleźć schemat. Chyba jedyna wyjście, to zagłębić się w temat i szukać usterki bez schematu. A może trzeba zaprogramować na nowo piloty ?
    młody88
    Level 19  
    nie trzeba bo sterownik do pilota jest osobno. podstawiałem ten sterownik z innego samochodu i działał na starym pilocie bez programowania