Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tel.kom. jako wizjer do drzwi

28 Lut 2008 10:16 6249 16
  • Poziom 19  
    Zastanawiam się nad takim właśnie rozmiązaniem
    .... aby jakiś stary tel. kom. z aparatem fotograficznym zastosować do drzwi wejściowych w mieszkaniu żeby zobaczyć kto dzwoni do drzwi.
    Problem jaki widzę to jak wyciągnąć oczko aparatu fot. aby go umieścić w otworze dzwi na miejsce istniejącego "podglądacza" ;-) ....... i na przewodach podpiąć do tel. kom.
    Co o tym sądzićie ?
  • Spec od GSM
    Weź wiertarke i zrób prawdziwego judasza.

Chyba że przy pokazji przycisk 'play' od odtwarzacza podłączysz pod dzwonek wejściowy a zaprogramowaną '1' dasz pod kontaktron w drzwiach i będziesz miał powiadomienie o włamaniu. Zaprogramowana '2' podłączysz pod wielki czerwony guzik 'ALARM' i wywołasz 112. '3' to bezprzewodowy domofon jak nie ma cię w domu. Bt wykorzystasz jako pilota do otwierania drzwi - pod wibrę podłączysz przekaźnik od zasuwy.
  • Poziom 12  
    Dobre dobre, ale po co? A kamerka nie lepsza i łatwiejsza w montażu??
  • Poziom 19  
    albertus napisał:
    Dobre dobre, ale po co? A kamerka nie lepsza i łatwiejsza w montażu??

Kamerka ..... jaka .....za ile ....?
    np. na Allegro są ale ...... trzeba je podłączyć pod TV ,Video itp

W 'mojej opcji' za niewielkie pieniądze np. "Ericsson 610" - 70 zł używany
    mam kamerkę i kolorowy LCD-wyświetlacz wszystko razem małe .... bez zbędnych przewodów, zasilaczy ,antenek itp :sm8:

ps:
    a Kol. 'Fyszo' proszę o przeniesienie swojej wypowiedzi do odpowiedniego działu np. "HydePark' lub 'Kosz' :sm31:
  • Poziom 16  
    Lonek napisał:
    .... bez zbędnych przewodów, zasilaczy ,antenek itp

Nie bardzo wiem jak sobie to wyobrażasz bez zbędnych przewodów i zasilaczy.
    Chyba żeby telefon wmontować cały w drzwi i dać mu zasilanie nonstop. Wtedy podchodzisz i masz na lcd obraz tego co z drugiej strony.
    Bo jak chcesz wymontowywać aparat z telefonu to chyba trzeba go jakoś z telefonem połączyć.

Tak to popieram albertusa.
  • Poziom 19  
    EQUALITY napisał:
    Lonek napisał:
    .... bez zbędnych przewodów, zasilaczy ,antenek itp

Nie bardzo wiem jak sobie to wyobrażasz bez zbędnych przewodów i zasilaczy.
    Chyba żeby telefon wmontować cały w drzwi i dać mu zasilanie nonstop. Wtedy podchodzisz i masz na lcd obraz tego co z drugiej strony.
    Bo jak chcesz wymontowywać aparat z telefonu to chyba trzeba go jakoś z telefonem połączyć.

Tak to popieram albertusa.

Kolego napisałem wyraźnie cyt."
    ......Problem jaki widzę to jak wyciągnąć oczko aparatu fot. aby go umieścić w otworze drzwi na miejsce istniejącego "podglądacza" ....... i na przewodach podpiąć do tel. kom.

.
    Tylko byłoby podpięte na przwodach kilkucentymetrowych oczko kamery a cały telefon w jakiejś "kieszonce" na drzwiach :D

Jeżęli chodzi o zasilanie to nie ma problemu ...np. dwie baterie podłączone lub cienki przewodzik zasilajacy od zasilacza.......
  • Poziom 21  
    dwie baterie ? i to miało by działać non stop czy chcesz to jeszcze jakoś podłączyć do dzwonka?
  • Poziom 40  
    bez urazy kol.lonek ale jak to napisales wyzej ten post powinien byc w na wesoło - lub oddzielny dzial jak utrudnic sobie zycie :-) to co chcesz zrobic jest troche bez sensu - za grosze mozna kupic wideodomofon nawet uszkodzony i jak masz pojecie o elekronice ( a podejrzewam ze powinienes skoro bierzesz sie za przerobki telefonu ) to sobie sam naprawisz
  • Poziom 23  
    też kiedyś myślałem nad innym wykorzystaniem telefonu i kamery: w samochodzie dostawczym klient chciał tak zamontować kamere aby widział tył przy cofaniu i obserwiwał czy np na światłach nikt mu towaru nie wyciaga, wszystko byłodo zrobienia, tylko przeraziła mnie wiązka kabli którą musiałbym prowadzić więc sobie odpuściłem

co do tematu kamera jako wizjer sie nie nadaje bo (przynajmniej tak mi się wydaje) chodzi o to aby widzieć jak najwięcej , tzn całą klatkę a z tefonu to dużo nie zobaczysz
  • Poziom 16  
    wideo domofony sa teraz strasznie tanie tak jak koledzy ci piszą i napewno ładniej to będzie wygladało i sprawowało sie niz ta twoja kamerka Szkoda zachodu takie moje zdanie ale podziwiam cie za chc maisterkowania POZDR
  • Poziom 19  
    gsm-raf napisał:
    wideo domofony sa teraz strasznie tanie tak jak koledzy ci piszą i napewno ładniej to będzie wygladało i sprawowało sie niz ta twoja kamerka Szkoda zachodu takie moje zdanie ale podziwiam cie za chc maisterkowania POZDR

hm ......... piszesz 'starsznie tanie' .... na Allegro znalazłem najtańszy z kolorowym wyświetlaczem za 475 zł ....... to w porównaniu z tym Erikssonem 610 za 60-70 żł to jest 7-8 razy tyle :D

Ponadto ja to nie chcę jako domofon tzn. kamera przed kl. sch. w bloku a moimi drzwaimi np. na IIp ....TYLKO na dzwiach jako wizjer-judasz !

No i ponawiam moje główne pytanie .... czy się da jeśli tak to jak wyjąć to oczko kamery tel.kom. i połączyc go cienkiki drucikami to telefonu kom. ?

.
  • Poziom 23  
    miałem pod ręką nokie 6610i sprawdziłem :oczko sie wymuje do podłaczenia 14 kableków, powodzenia :)

ps. jak ci się uda zrób proszę zdjęcie tego czegoś co ci wyjdzie
  • Spec od GSM
    Kamera z t610 się nie nada, chyba że masz wzrok robokopa i jego dokładność w lutowaniu. Za to kamera od k300/k500/k700 idealnie do tego pasuje. Odrywa się moduł kamery z taśmy (duże pola lutownicze 16x)i łaczy się kamerę i taśme wiązką przewodów. Rozmiar samego modułu kamery jest identyczny jak w t610.

Aha taśma łatwo się odrywa od kamery bez zniszczenia czegokolwiek.
  • Spec od GSM
    Uwierz mi na słowo - weź kamerę z k300. Wtedy nawet transformatorówką przylutujesz kable - tutaj nie wiem jak złącze kamery będziesz lutował. Czujnik CCD jest na taśmie pod plaskikiem z soczewką. W k300 to odrębny moduł przylutowany do taśmy na dużych (1x1mm odstep 1mm) padach.

Podlutować kabelki do złącz kamery jest nierealne (tzn jest ale nie dla Kowalkiego). Dlatego namawiam cie na kamerę k300 bo tam taśmę wkładasz w płytę - czyli zachowujesz integralność z telefonem. Za to połączenia kablowego dokonujesz w najlepszym/najszerszym miejscu (połaczenie modułu z taśma).

Widać nigdy nie miałeś takich złącz w rękach jeśli chcesz je polutować do kabelków.
  • Poziom 16  
    Fyszo ma racje.
    A Lonek mysli chyba o lutowaniu do tego złącza co sie w płytę wtyka - to powodzenia.
    Co do urywania się taśmy od padów na kamerce w k700 - koszmar - udało mi się dwie tak uszkodzić zanim zajarzyłem o co chodzi :)
    Cytat:
    Podlutować kabelki do złącz kamery jest nierealne (tzn jest ale nie dla Kowalkiego).

Nie uważam się za robokopa ): ale parę drobiazgów się lutowało :) Kilka lat temu w Nokii bodaj 3210 lutowałem druciki do bocznych wyprowadzeń na procku bo jakieś kulki nie stykały a nie było czasu i ochoty na stawianie nowych. Dzisiaj to już takie rzeczy na porządku dziennym (simlock w BB5 mam na mysli).
  • Poziom 11  
    Ciekawy pomysł. Dorzuciłbym tylko, że dobrze zastosować w miarę dobry układ optyczny tj.
    a) mikro-kamerka ( zeiss; schneider kreuznach -jeżeli produkuje)
    b) przewód łączący np na wtyczka-gniazdo ( bez lutowania)
    c) w miarę duży wyświetlacz

Problem - zasilanie. Dobrze gdy z sieci, a cały układ pobiera ok. 1W - 5 W i to tylko w momencie włączenia.