Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LaserJet 1020 pionowe linie na brzegu kartki

GRZECHUMat 28 Lut 2008 13:38 6989 21
  • #1 28 Lut 2008 13:38
    GRZECHUMat
    Poziom 9  

Po wydruku strony(nie zawsze!)pojawia się na brzegu z prawej strony czarna pionowa przerywana linia

0 21
  • #2 28 Lut 2008 14:35
    penkroft11
    Poziom 10  

Jeśli to wygląda na taką wydrukowaną linię (o równych ostrych krawędziach) to zmień rozdzielczość druku na inną, w tej chwili nie pamiętam czy zmieniałem na wyższą czy na niższą ale mniejsza, wiem że po zmianie rozdzielczości ten efekt ustępował.

Jeśli krawędzie tej kreski są poszarpane to obejrzyj bęben. Jak nie ma na nim śladów to znaczy że fuser i folia do wymiany.

0
  • #3 28 Lut 2008 15:04
    GRZECHUMat
    Poziom 9  

Wygląda raczej na wydrukowaną linię,próbowałem też ze zmianą rozdzielczości.Zobaczę jeszcze toner

0
  • #4 28 Lut 2008 15:05
    gladi20
    Poziom 16  

Stawiałbym na bęben, bardzo często powtarzający się problem

Pozdrawiam Michał

0
  • #5 28 Lut 2008 16:54
    laserjack

Poziom 31  

Zatnij kartke przed wejściem do fuzera i bedzie wiadomo.

0
  • #6 28 Lut 2008 19:07
    leeart

Poziom 34  

Stawiam na cartrige, wymień pojemnik z tonerem

0
  • #7 28 Lut 2008 20:00
    penkroft11
    Poziom 10  

W moim przypadku była to wina elektroniki (miałem możliwość przkładć elektronikę do innej drukarki)

Dodatkowym ciekawym efektem było to że kreska zawsze była na przedłużeniu lini druku a w miejscach gdzie po lewej stronie była większa przestrzeń niezadrukowana kreski po prawej stronie nie było mniej więcej tak to wygladało (umówmy się że kropek nie ma ;) i że pionowe kreski są w jednej kolumnie)

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.........................|
    aaaaaaaaaaaaa.......................................|
    .
    .
    .
    .

GRZECHUMat u ciebie wygląda to podobnie? A moze jakiś skan kartki całości i drugi powiększonęj kreski co?

0
  • #8 28 Lut 2008 20:20
    Jakub_Lech
    Poziom 24  

Panel sterowania ---> Drukarki i faksy --->HP LaserJet 1020 --->PPM ---> Właściwości --->zakładka Konfiguruj ---> Strona czyszcząca.

Jeśli po wydrukowaniu strony czyszczącej nadal będzie występował problem, winny jest toner.

0
  • #9 01 Mar 2008 11:17
    GRZECHUMat
    Poziom 9  

Toner wizualnie wygląda dobrze,przy zmianie rozdzielczości na mniejszą linia ta jest grubsza.Przy niższej rozdzielczości linia ta jest na wysokości druku,tak jak pisał jeden z forumowiczów.Nie mam możliwości zeskanowania kartki.
    aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa l

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa l
    aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa l
    Spróbuje zaciąć kartkę.Boje się,żeby nie była to wina elektroniki:cry:

Dodano po 51 [minuty]:

Wykonałem czyszczenie drukarki,i na razie jest dobrze.Dzięki za pomoc.Zobaczymy jak będzie w przyszłości.

0
  • #10 13 Mar 2008 08:02
    krojczy
    Poziom 9  

Wydaje mi sie, ze borykam sie z podobnym problemem.

HP LaserJet 1020 pionowe linie na brzegu kartki

Ja jednak po oczyszczeniu nie uzyskalem zamierzonego rezultatu. Zmienilem rozdzielczosc na FastRes 1200 i wybralem EconMode (obie te funkcje znajduja sie w Preferencjach drukowania -> (zakladka) Finishing -> Print quality.

0
  • #11 14 Mar 2008 12:55
    Zief
    Poziom 2  

Tez to mialem - ustawienie 1200 rowniez pomagalo. Uznalem jednak to rozwiazanie za bezsensowne i kombinowalem ze sterownikami. Okazalo sie ze problem nie wystepuje na tych zalaczonych na plytce (ktora jest do sciagniecie ze strony hp).

0
  • #12 19 Mar 2008 20:19
    GRZECHUMat
    Poziom 9  

Pionowe linie na brzegu kartki znów wróciły.Nie pomaga czyszczenie ani też zmiana rozdzielczości:cry:

0
  • #13 20 Mar 2008 14:18
    Jakub_Lech
    Poziom 24  

Toner był regenerowany czy nówka?

0
  • #14 21 Mar 2008 22:04
    jacekgabler
    Poziom 13  

To na pewno nie wina tonera. Raczej coś w sterownikach drukarki.

0
  • #15 22 Mar 2008 12:23
    Jakub_Lech
    Poziom 24  

Ja bym podejrzewał bęben OPC, bo kiedyś tak miałem w innej drukarce w której był dosypany tylko toner do pełna już 3 raz.

0
  • #16 22 Mar 2008 16:55
    GRZECHUMat
    Poziom 9  

Toner jest nowy i nowa drukarka.

0
  • #17 25 Mar 2008 21:10
    SławekSS
    Poziom 22  

A te linie wychodza tylko z wydruków z dokumentów PDF.
    Z notatnika, worda, excela itp. nie ma. Tylko z PDF'a.

Tez tak mam i jest to wina sterowników i ustawienia strony. Wyglada to dokładnie tak jak TBC(time base correction) w materiałach VHS. Tylko jest z boku a nie u góry :-)

0
  • #18 24 Kwi 2008 15:17
    bartoszek84
    Poziom 1  

Rozwiązanie problemu z pionowymi kreskami na wydruku z drukarki HP Laserjet 1020 (Windows XP)

Rozwiązaniem tego problemu jest usunięcie wszystkich sterowników, zainstalowanych przez nas wcześniej, dotyczących drukarek z serii 1020.

System Windows XP zapewnia funkcję interfejsu użytkownika służącą do usuwania plików sterownika.
    Aby usunąć pliki sterownika drukarki w systemie Windows XP:
    1. Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Drukarki i faksy.
    2. W menu Plik kliknij polecenie Właściwości serwera.
    3. Na karcie Sterowniki kliknij sterownik drukarki, który chcesz usunąć, a następnie kliknij przycisk Usuń (usuwamy wszystkie sterowniki dotyczące drukarek z serii 1020).
    4. Na koniec pobieramy najnowsze sterowniki i instalujemy:
    http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareList?os=228&lc=en&cc=us&lang=en&dlc=en&product=439320

0
  • #19 23 Maj 2008 13:30
    Tremolo
    Poziom 43  

Też mam ten sam problem pojawia się, gdy na dokumencie jest obrazek.

Nie zależy od tonera, stopnia oczyszczenia, tego czy jest nowy oryginalny czy stary zamiennik. Czysty tekst działa normalnie. Na czarno-białych (2 kolory bitmapa) obrazkach bez półtonów też nie ma problemu.

Na obrazkach wektorowych też nie ma problemu. Natomiast bitmapy wielokolorowe 256, 16bit itp drukarka drukuje paski o których mowa. Dokładnie na tej wysokości na której prasuje drukarka. Czasami zmienia sie stopień ich wypełnienia, innym razem są to pełne grube linie jak na załączonym obrazku innym jakby równoległe do siebie pasy o różnej grubości.

Nowe sterowniki dają ten sam odzew.

0
  • #21 25 Cze 2008 22:56
    elmuzyk
    Poziom 9  

Miałem to samo, co opisałem w wątku https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=847322&highlight=hp+1020&sid=
    Odinstalowywanie przy pomocy płyty CD i ponowne instalowanie drukarki nie pomogło. Dopiero pomogło usunięcie drukarki z folderu "drukarki i faksy" a następnie procedura opisana przez bartoszek84:
    2. W menu Plik kliknij polecenie Właściwości serwera.
    3. Na karcie Sterowniki kliknij sterownik drukarki, który chcesz usunąć, a następnie kliknij przycisk Usuń (usuwamy wszystkie sterowniki dotyczące drukarek z serii 1020-u mnie był tylko jeden).
    4. Na koniec pobieramy najnowsze sterowniki i instalujemy: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareLi...8&lc=en&cc=us〈=en&dlc=en&product=439320
    Tylko 5 minut i gotowe, a tyle miesięcy miałem kłopot :)

0
  • #22 27 Cze 2008 20:00
    Tremolo
    Poziom 43  

Problem ma jedne rozwiązanie: podane powyżej, zmiana wielkości rozdzielczości na nic nie wpływa tylko paseczek sie zwęża na niektórych stronach.

0
  Szukaj w 5mln produktów