Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pyle blue wave 124... Czemu ma taki dziwny bass??

kamilcomp 28 Feb 2008 13:41 1592 15
    kamilcomp
    Level 20  
    Witam... Kupiłem sobie ostatnio głosnik do subwoofera "pyle blue wave 124 plbw" i mój kolega ma taki sam sub a u mnie gra inaczej... Może to zależeć dużo od skrzyni?? :|:|:|

p.s. Sprawdzaliśmy obydwa na tym samym wzmacniaczu....

Pozdro:D
    el rubollo
    Level 12  
    to moze zalezec od wielu czynnikow np takich jak obudowa w jakiej glosnik pracuje czyli BR, closed lub obudowa walcowata (popularnie zwana tubą) rowniez moze miec znaczenie typ auta on moze miec kombi albo hatchbaka a ty sedana ktory jest o wiele gorszy do naglosnienia. W skrzyni BR glosnik ma glebszy i donosniejszy bass ale za to jest wolniejszy niz w closed. Obudowa walcowata zamiast porzadnego bassu robi buuu buuu i dla mnie wogole taki rodzaj obudowy jest bez sensu :P pozdrawiam.
    herbiasty
    Level 19  
    Mozesz okreslic blizej ten "dziwny bass"??
    kamilcomp
    Level 20  
    Tak strasznie buczy, że nawet stx gra od niego lepiej;/ Bass fefleks to była tylko pcv rurka wsadzona.... Może to jej wina??
    crazy_88
    Level 42  
    Jeśli jest to nowy głośnik to uwzględnij to że musi troche pograć żeby zaczął właściwie grać winą może być też źle dobrana obudowa.
    bAr_tek
    Level 11  
    Tak jak kolega wyżej napisał, głośnik zanim zacznie dobrze grac potrzebuje troszeczkę czasu na rozgrzanie, czyli +/- około 20-30h grania. Pozdrawiam.
    kamilcomp
    Level 20  
    Ale to jest łaczny czas jaki musi grać od nowosci czy w jesnym czasie?? On od nowości to już grał około 70godzin ;)
    bAr_tek
    Level 11  
    Chodzi o tak jakby wybrzmi one godziny.
    Po 70hpowinien super grac, lecz może to także spowodowane niedopasowaną obudową czy tez po prostu mogłeś trafić na "trefny głośnik" lecz takie b.rzadko sie zdarzają.

Może po prostu nie dopasowałeś głośnika to obudowy, ewentualnie mógł ci ktoś w niego niechcący uderzyć...bo też bywają takie przypadki :D
    Pozdro.
    kamilcomp
    Level 20  
    Uderzyc to bardzo prawdopodobne... A co sie wtedy uszkadza??
    bAr_tek
    Level 11  
    Wtedy może uszkodzić sie membrana, resor dolny czy też cewka...zależy czy uderzenie było silne :p
    kamilcomp
    Level 20  
    Uderzenie polegało na tym, ze mój mądru brat nacisnął na niego... A do wcisniecia takiego suba potrzeba uzyć znacznej siły... A on wsunął sie tylko około 0,7cm a skacze podczas pracy na około 3 ;)
    Pozdro
    bAr_tek
    Level 11  
    To może być przyczyna właśnie tego uderzenia
    kamilcomp
    Level 20  
    Bo on od nowosci jak mi go przysłali miał wgięty róg i go wyprostowalismy.... a takie niby uderzenie gwarancja uzna?? (nie znam sie na tym)
    bAr_tek
    Level 11  
    ...i właśnie, tu masz problem, bo z tego co widzę masz już jakiś czas ten głośnik a takie rzeczy powinno zgłaszać się od razu po otwarciu paczki ponieważ to jest poważna sprawa. Jeżeli widziałeś, że jest uszkodzony to dlaczego nie zgłosiłeś tego dla sprzedającego ? :|
    kamilcomp
    Level 20  
    Zgłosiłem... Napisał aby odesłać ale wydawało mi sie, ze jest dobrze... A teraz staje sie coraz bardziej wymagającym słuchaczem i chcę sie go pozbyc po rozwiązaniu danego problemu....
    bAr_tek
    Level 11  
    Eeehhhh...ciężka sytuacja, lecz ja bym spróbował z wysłaniem głośnika...jak masz juz go za dlugo to mogą Tobie tego nie uznać.

PS: W starym głośniku 25mm który średnio grał zrobiłem mały test...przycisnąłem pare razy na membranę ze średnią siłą i okazało sie ze uszkodziłem go gdyż jak grał to podczas wydawania basu piszczał "świergotał" . :P (nie róbcie tego oczywiście na głośnikach w dobrym stanie) :D