Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pierkarnik w kuchence Wrozamet Mastercook 1500 grzeje na max

29 Lut 2008 10:21 7196 6
  • Poziom 22  
    Cześć!

Mam problem z piekarnikiem gazowym w kuchence Wrozamet Mastercook 1500. Padła termopara, po wymianie przestała działać regulacja pokrętłem - teraz plomien jest w całym zakresie na maksimum.

Czy został możliwe iż został uszkodzony zawór gazowy piekarnika czy źle zamontowano (za głeboko wkręcona) lub po prostu uszkodzona termopara.

Bede wdzieczny za pomoc
  • Pomocny post
    Moderator AGD
    Prawdopodobnie termopara za mocno dokręcona,tam jest mała uszczelka ,może jest uszkodzona.
  • Poziom 22  
    Dziekuje za podpowiedź. Przy złączu termopary nie było żadnej uszczelki ale połączenie było zabezpieczone farbą - pewnie dlatego, że nie była wkręcona na max. Spróbuje ją troszkę wykręcić i zobacze jaki będzie tego efekt.
  • Poziom 21  
    Witam

Nie chciałem zakładać kolejnego wątku, bo mam taki sam problem.

Regulacja płomienia w piekarniku jest tylko między 0 a 1 dalej płomień jest na maksimum, czy to wina uszkodzonej termopary, czy może być to przyczyna jeszcze czegoś. Kuchenka ma już kilka lat.

A i jeszcze najważniejsze to że płomień zmniejsza się po pewnym (kilkanaście minut) czasie prawie do minimum, po ponownym rozkręceniu znów się zmniejsza i tak po ok. godzinie zabawy jest na pozycji 5 a płomień minimalny.

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Witam
    Zachowanie, które opisujesz jest normalne.
    W piekarniku gazowym temperaturę określa numer na pokrętle a zawór zachowuje się w ten sposób że do czasu osiągnięcia zadanej temperatury jest otwarty na max ( tzw. płomień pełny ) następnie termostat zamyka go co powoduje że płomień robi się mały ( tzw. płomień oszczędny ). Jeżeli odpalisz piekarnik w pozycji pokrętła 5 też na początku płomień będzie duży a po osiągnięciu określonej temperatury zmniejszy się.
  • Użytkownik usunął konto