Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pierkarnik w kuchence Wrozamet Mastercook 1500 grzeje na max

sq6fmy 29 Feb 2008 10:21 7535 6
 • #1
  sq6fmy
  Level 22  
  Cześć!

  Mam problem z piekarnikiem gazowym w kuchence Wrozamet Mastercook 1500. Padła termopara, po wymianie przestała działać regulacja pokrętłem - teraz plomien jest w całym zakresie na maksimum.

  Czy został możliwe iż został uszkodzony zawór gazowy piekarnika czy źle zamontowano (za głeboko wkręcona) lub po prostu uszkodzona termopara.

  Bede wdzieczny za pomoc
 • Helpful post
  #2
  cezet
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Prawdopodobnie termopara za mocno dokręcona,tam jest mała uszczelka ,może jest uszkodzona.
 • #3
  sq6fmy
  Level 22  
  Dziekuje za podpowiedź. Przy złączu termopary nie było żadnej uszczelki ale połączenie było zabezpieczone farbą - pewnie dlatego, że nie była wkręcona na max. Spróbuje ją troszkę wykręcić i zobacze jaki będzie tego efekt.
 • #4
  laserjet9002
  Level 21  
  Witam

  Nie chciałem zakładać kolejnego wątku, bo mam taki sam problem.

  Regulacja płomienia w piekarniku jest tylko między 0 a 1 dalej płomień jest na maksimum, czy to wina uszkodzonej termopary, czy może być to przyczyna jeszcze czegoś. Kuchenka ma już kilka lat.

  A i jeszcze najważniejsze to że płomień zmniejsza się po pewnym (kilkanaście minut) czasie prawie do minimum, po ponownym rozkręceniu znów się zmniejsza i tak po ok. godzinie zabawy jest na pozycji 5 a płomień minimalny.

  Pozdrawiam
 • #5
  wronek19
  Level 14  
  Witam
  Zachowanie, które opisujesz jest normalne.
  W piekarniku gazowym temperaturę określa numer na pokrętle a zawór zachowuje się w ten sposób że do czasu osiągnięcia zadanej temperatury jest otwarty na max ( tzw. płomień pełny ) następnie termostat zamyka go co powoduje że płomień robi się mały ( tzw. płomień oszczędny ). Jeżeli odpalisz piekarnik w pozycji pokrętła 5 też na początku płomień będzie duży a po osiągnięciu określonej temperatury zmniejszy się.
 • #6
  User removed account
  User removed account