Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLP-510 - kasowanie bębna i pasa

swistak1984r 25 Wrz 2009 23:21 30660 64
  • #31 25 Wrz 2009 23:21
    martinkrys
    Specjalista - kserokopiarki

miałem na myśli, czy nie wkładasz pasa od CLP 500 do CLP510

• #32 27 Wrz 2009 14:11
    damian_00
    Poziom 9  

na 100 % jest wszystko od clp-510,
    drukarka drukowała do momentu zablokowania się bębna,skasowałem licznik bębna w trybie serwisowym,drukarka zrobiła ok 100 kartek i sie zablokowała na amen,pełny reset wszystkiego w trubie serwisowym nie pomaga.Cały czas pokazuje sie Repalce Image Unit
    Niewiem co teraz jeszcze można z nią zrobić.

• #33 01 Paź 2009 22:42
    e-xtech
    Poziom 16  

martinkrys napisał:
    aras123 - CLP510 będzie działał mimo wyświetlania braku tonerów, natomiast jest opis resetu chipa tonerów przez port LPT, niestety jest to już tylko kopia z google, ale zawsze można napisać do autora tekstuLink

Dodano po 10 [minuty]:

damian_00 - nie masz przypadkiem pasa od clp 500?

Załączam opis z oprogramowaniem.

• #34 04 Paź 2009 18:26
    marco45
    Poziom 11  

Witam -mam zapytanie do "pakopk" - może dałbyś bliższy namiar na tego dostawcę toneru z Gdańska - firmę olinexkropkapl pozdrawiam

• #35 13 Paź 2009 11:54
    Biurotechadam
    Poziom 13  

U mnie Imaging Unit ruszył ponownie po wstawieniu bezpiecznika 100mA w moduł bębna :)

Ale bardzo proszę o procedurę "odświeżenia" Tranfer Belt (plisss)

Klient wyrzuci drukarkę jak nie będę mógł skasować licznika transferu i moja dotychczasowa praca pójdzie w błoto :( a tak chociaż za czyszczenie drukarki na jakiś czerstwy chleb by było ;)

• #36 26 Lis 2009 22:00
    miras_l
    Poziom 17  

Też poproszę o instrukcję kasowania Transfer Belt, jeśli jest to możliwe bo widziałem tam jakiś chip :|
    miras_l(malpa)interia.pl

• #37 14 Gru 2009 13:44
    marco45
    Poziom 11  

juz kolejny raz ktoś prosi o informacje w spr. resetu "transfer belt" - czy naprawdę nie doczekamy się rady w tej sprawie?

• #39 17 Gru 2009 10:02
    miras_l
    Poziom 17  

Dzięki "Pitbaw" za zaangażowanie, ale tu nic nie ma o resecie Transfer Belt :cry:
    Nadal będę czekał na podpowiedzi, drukarka jest już moją własnością to w każdej chwili mogę sprawdzić...

• #40 20 Gru 2009 23:24
    aras123
    Poziom 20  

witam

dobra przysiadłem do tego tematu i udało sie zresetować i bęben i trensfer belt.
    Co prawda w xerox phaser 6100 ale to to samo co clp-510 ( z drobnymi różnicami )

więc tak:

bęben ma taką małą kostkę z dwoma stykami na zatrzasku jak to wyciągniemy to sa tam dwa rezystorki wstawione równolegle, 30k i 56ohm, 56ohm jest przepalony , pewnie robi za bezpiecznik przy starcie nowego unitu. Wymiana tego rezystorka załatwia sprawę.

Transfer belt ma niestety chipa. Jest to co prawda zwykły 24c04 ale zabezpieczony.
    Trzeba z płytki wywalić dwa kondensatorki i zewrzeć 1 nogę do masy czyli do drugiej bo nogi 2, 3 i 4 już są zmasowane. i można go zczytywać i zapisywać. Licznik jest zapisany w polu 88H do 8BH w kodzie szesnastkowym . Jeżeli w tych czterech polach podamy same zera to będziemy mieli zero na liczniku jeszcze wypadałoby zmienić choć jedną cyferkę w numerze seryjnym pasa i można zaprogramować chipa. wprowadzonych wcześniej zmian na płytce nie trzeba przywracać , służą jedynie do zabezpieczenia przed zapisem i z powodzeniem można je zostawić.

to by było na tyle
    mam nadzieje że komuś pomogły moje wypociny.

powodzonka

• #41 26 Sty 2010 09:41
    marco45
    Poziom 11  

w CLP 510 (samsung) stosuję oczywiście zamienniki tonerów ale ostatnio drukarka zaczęła bardzo dawać tło - napewno ktoś z Was będzie wiedział jak sie do tego zabrać - jak to usunąć ? pozdrawiam

• #42 04 Lut 2010 19:59
    marco45
    Poziom 11  

może ktoś coś wie gdzie kupić "transfer belt " (do CLP 510) poza serwisem gdzie cena "niebotyczna" - mój transfer belt pomimo zresetowania już niedługo nie będzie nadawał sę do pracy - jest już zużyty i na kopii powstają "skrzydełka" - a może ktoś wie jak je zlikwidować - znajomy gdzie czasem kupuję toner kazał mi spróbować delikatnie żelazkiem - miejsca gdzie na folii jest kancer powodujący te "skrzydełka" ale nie chce mi się w to wierzyć żeby pomogło - pozdrawiam

• #43 04 Lut 2010 21:12
    wshk
    Poziom 17  

Jakbys prasowal to przez pergaminowy tyl od naklejek polecam.

• #45 17 Mar 2010 18:57
    rsikon
    Poziom 26  

Radził bym uważać na rade kolegi aras123: dobrze kombinuje ale ... nie do końca.

Chip niby zabezpieczony przed zapisem - to jak drukarka zmienia stan licznika w chipie? :)

Rezystor przepalony.... bo to nie jest rezystor. wymiana na nowy rezystor załatwi sprawę... oj załatwi ale drukarkę.

• #46 19 Mar 2010 14:05
    marco45
    Poziom 11  

a moze byś Ty podał prosty sposób na reset "transfer belt" - pozdrawiam

• #47 19 Mar 2010 19:37
    rsikon
    Poziom 26  

Problem polega na tym, że mam rodzinę na utrzymaniu a moje dochody związane są z obsługą urządzeń biurowych. Wykładanie tu "kawy na ławę" ot tak to jakbym pieniądze do śmieci wyrzucał.

Wiem, mało kto mnie zrozumie - nas serwisantów.

Mimo to pomagam do pewnych granic i sygnalizuje Wam abyście uważali jak coś widzę, że jest "niebezpieczne" dla urządzenia.

• #48 31 Mar 2010 12:04
    grendel123
    Poziom 15  

Witam kolegów, przyłączę się do dyskusji. Mam dylemat co muszę wymienić w mojej drukarce. Jakiś czas temu resetowałem chip pasa transmisyjnego i licznik bębna (drukarka budżetowa w szkole - mało kasy=reanimacja). Drukarka ma przebieg około 50tys stron/4 kolory. Na wydruku robi mi maleńkie, czarne kropki z większym nasileniem po lewej stronie kartki. Czasami jest tych kropek więcej, czasem mniej, a czasami drukuje czysto. Poza tym wydruk jest poprawny. Zależy mi na niej bo świetnie drukuje świadectwa (LAN+DUPLEX) :) Mogę kupić albo pas, albo bęben (chodzi o kasę). Jak ustalić co powoduje czarne kropki na wydruku?

• #49 03 Kwi 2010 20:10
    rsikon
    Poziom 26  

Jeżeli byłby to bęben - to kropki cyklicznie pojawiały by się na stronie.
    Jeżeli byłby to bęben - również kropki układały by się identycznie na każdej stronie.

Jeżeli raz są, raz ich nie ma to jeszcze ciekawe jak z ich "układem".

Ja stawiam na sypiący się gdzieś toner :) zapewne masz zamienniki.

Zresztą i oryginały ostatnio ogólnie bywają kiepskie.

Radek

• #50 28 Lut 2011 11:40
    marco45
    Poziom 11  

moze ktoś poradzi jak mozna "reanimować " zużyty chip do kartridża np. czarnego - co przelutować lub i wlutować aby na nowo był sprawny i liczył kopie pozdrawiam:

• #51 03 Mar 2011 14:00
    kosiasty
    Poziom 12  

marco45 napisał:
    moze ktoś poradzi jak mozna "reanimować " zużyty chip do kartridża np. czarnego - co przelutować lub i wlutować aby na nowo był sprawny i liczył kopie pozdrawiam:

Witam
    Sa rozne sposoby, np. na allegro mozesz kupic resetor ktory kosztuje jakies 20zl. o ile dobrze pamietam, lub tez kupic czyste chipy. Zalezy co bardziej sie oplaca ale jesli chcesz zaoszczedzic to prosze:
    to powinno ci pomodz ;)

https://obrazki.elektroda.pl/8273808400_1299157075.jpg

https://obrazki.elektroda.pl/4129490100_1299157078.jpg

https://obrazki.elektroda.pl/8108617200_1299157081.jpg

https://obrazki.elektroda.pl/3411644100_1299157073.jpg

• #52 09 Mar 2011 22:58
    miooodek
    Poziom 9  

Nie trzeba kupować chipów, wystarczy przy załączaniu trzymać przycisk (pomarańczowy, albo ten biały obok niego, bez drukarki kolo siebie nie pamiętam), po kilku sekundach pojawi się napis "Uncheck consumable mode", działam tak od 5ciu lat i jeszcze żadnego chipa nie wymieniałem

Minus jest taki, że trzeba trzymać ten klawisz przez te okropne trzy sekundy przy każdym włączaniu :D

Mam nadzieje że dzięki mnie zaoszczędzicie parę złotych :)

• #53 11 Mar 2011 08:33
    marco45
    Poziom 11  

Napisz co dalej trzeba zrobić - po wywołaniu tego napisu - pozdrawiam

• #54 12 Mar 2011 18:51
    miooodek
    Poziom 9  

oczywiscie wszystko poplątałem, trzeba trzymac przycisk MENU, przy włączaniu drukarki, pojawi się napis "Uncheck consumable mode" i w tym momencie puscic przycisk

Pozdrawiam

• #55 17 Mar 2011 11:52
    marco45
    Poziom 11  

rewelacja - dziala Twój sposób - a ja tyle forsy wydałem na chipy - "gdzie byłeś jak Cię potrzebowałem" - serdeczne dzieki i pozdrawim
    PS. a może wiesz co zrobić z resetem transfer belt ?

• #56 14 Cze 2011 16:27
    marco45
    Poziom 11  

moze ktoś podpowie jak zdobyć "manual service" do clp 510 -pozdrawiam

• #57 31 Sty 2012 21:28
    cpurator
    Poziom 10  

W zeszłym roku dostałem niby uszkodzoną drukarkę CLP-510. Jak ją podłączyłem mogłem z menu wydrukować konfigurację oraz wszelkie informacje dotyczące drukarki natomiast z kompa nic bo z tego co pamiętam był komunikat o zużytych tonerach. Postawiłem w kąt i dzisiaj postanowiłem ją włączyć.
    Okazało się że na wyświetlaczu mam same kwadraty w górnym rzędzie i nie mogę wejść do menu natomiast drukowanie z kompa przebiega bezproblemowo.
    Cały czas na drukarce przycisk OnLine świeci się na pomarańczowo natomiast w czasie drukowania zmienia się na zielono.
    Kolory są blade i jak poklepię tonery to pierwsze wydruki jeszcze są OK natomiast później znów blado.
    Wie może ktoś z Was co jest grane z tą drukarką? Do drukowania nie potrzebuję menu i mógłbym tonery zasypać jednak nie chcę pakować się w zbędne koszta bo może to poprawa przed totalnym zgonem tej drukarki.

Pozdrawiam

• #58 21 Maj 2012 18:06
    rafalg22
    Poziom 1  

czyli temat z resetem pasa nierozwiazywalny nadal?

• #59 12 Lis 2012 15:41
    Arcypidiusz1
    Poziom 9  

Samsung CLP-510 - kasowanie bębna i pasa
    Panasonic KX-CL 510 wymienić rezystor 30 ohm w zespole bębna są tam dwa 3,9 ohm i 30 ohm przepala się ten 30 ohm koszt to 10 groszy za dwa złote możemy kupić w hurcie 100 szt. Co do uzupełniania tonera to świetnie się spisuje zasypka niestety jest tylko czarna za 50 zł i to 1 kg. 160 gram kosztuje około 160 zł do tej drukarki i to też nie jest oryginał. Prawdopodobnie z innymi laserówkami podobnego typu jest podobnie.

• #60 12 Lis 2012 21:15
    rsikon
    Poziom 26  

Arcypidiusz1:

człowieku, czy ty wiesz o czym piszesz? Coś Ci dzwoni koło uszu ale kompletnie nie wiesz o co chodzi. Proponuje być podał swój nr tel. i wziął na siebie koszty naprawy drukarki po takim eksperymencie.