Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Riso RC6300 blade kopie - gdzie szukać usterki?

polimer 29 Feb 2008 13:53 1309 4
 • #1
  polimer
  Level 10  
  Witam
  riso zaczeło nagle robić blade kopie, objawy są takie jak by bęben podawał farbą na minimum i nie daje się w żaden sposób ściemnić kopii, sprawdzałem 3 rózne bębny i w każdym sa te same objawy. Rególowałem docisk wałka i to nic nie daje. Moze ktoś wie gdzie mam szukać usterki, jak ściemnić maszynę może ustawieniami? Każde pomysły miło widziane. Mam matryce katuna może to jeje wina?
 • #2
  BoBa
  Photocopiers specialist
  Pomierz napięcie jaki podaje zasilacz na głowicę termiczną. W zależności od oporu głowicy ( podany na niej) napięcie powinno wynosić od 20 V do 23 V. Jeżeli jest ono poprawne to spróbowałbym podmienić matryce, wystarczy ze ta która masz jest grubsza i juz masz problem. Można ewentualnie "podkręcić " napięcie głowicy ale może to grozić jej uszkodzeniem.
 • #3
  Ziom2
  Level 14  
  w maszynie jest możliwość sprawdzenia samej głowicy testami 80, 81, 82, 83. za każdym razem drukuje inne kwadraciki. Jak głowica jest dobra i bęben ok to w 90 % kartka w czasie druku nie odlepi się od bębna.
  Następny krok to skaner jak sprawdzić 73 kod skanera - przesuwa się i chyba świecą ledy (ważna jest jasność świecenia). Zdarzają się przypadki w starociach, że to pada.
  Powodzenia.
 • #4
  polimer
  Level 10  
  Nie wiem jak sprawdzić riso tymi kodami serwisowymi? Jak byś mógł więcej napisać krok po kroku co zrobić i jakie ewentualnie wnioski z tego wyciągnąc. Nie wiem czy riso posiada jakąś serwisówke, jak np kserokopiarki, jakm do niej wejść itd. Ogólnie maszyna przestała reagować na rególacje ciemno- jasno. Czy najciemniej czy najjaśniej nie ma róznicy w kopi. Gdzie można szukać usterki?