Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Sprinter 312D 98r (światła cofania-zwarcie )

29 Lut 2008 18:29 6026 16
  • Poziom 14  
    Witam serdecznie.W mercedesie sprinterze 312D z 98r światła cofania świecą się przez cały czas nawet po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki.Po włączeniu kierunkowskazów , światło cofania miga razem z kierunkowskazem.Gdzie jest usterka?
    Może ktoś ma schemat instalacji elektrycznej /Proszę o pomoc
  • Poziom 20  
    Witam Popatrz w gniazdo przyczepy Moze tam jest zwarcie lub na wiazce do niego
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Gniazdo przyczepy wykluczam ze względu na to ze do gniazda nie dochodzą światła cofania.
  • Poziom 42  
    Witam. Plus bez stacyjki jest na wylaczniki swiatel awaryjnych. Moze tedy droga do szukania usterki.Jakieś przywarcie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Witam ponownie Sa modele z gniazdem nie standartowym i w tym jest cofania i prad bez stacyjki i tak mysle ze to moze byc to Mozesz wykluczyc tylko jesli gniazdo jest standartowe i kable wpiete sa w instalacje nie orginalnie Jesli natomiast gniazdo jest podlaczone z wiazki orginalnej to musi byc tam przyczyna zwarcia Raczej wykluczam inna mozliwosc zwarcia w opisywany przez ciebie sposob Popatrz skad jest podlaczone gniazdo Pozdrawiam
  • spec od auto-elektro
    Pisałem już kiedyś w Sprinterze spotykam tylko jedno miejsce zwarcia jest to załamanie przedniego nadkola /strona kierowcy/ pomiędzy akumulatorem a silnikiem tylna wiązka do której są dotaśmowane między innymi stałe zasilania świec żarowych gdzie następuje przetarcie wiązki na ostrym załamaniu proponuję to sprawdzić.P
  • Poziom 14  
    Dzięki za podpowiedzi.Dzisiaj biorę się za sprawdzanie. O wynikach poinformuje. Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Sprawdziłem miejsca które koledzy proponowali,ale tam nic nie znalazłem.Myślę że to może być zwarcie przewodów od świateł cofania a sterowaniem kierunkowskazów i świateł awaryjnych.Po załączeniu kierunkowskazu lewego jednocześni migają światła cofania i kir.lewy,a po załączeniu prawego światła cofania i prawy kier.Gdyby było zwarcie świateł cofania i przewodów od żarówek kierunkowskazów to po zał.kier.lewego czy prawego migały by jednocześnie lewy i prawy kier.
    Czy może być zwarcie w skrzynce bezpiecznikowej na kolumnie kierownicy?
    Proszę o schemat instalacji elektr.bo chyba bez niego nie dam rady a pruć instalację.........to ostateczność.
  • spec od auto-elektro
    Czy kierunkowskazy z cofania migają razem czy na przemian.P
  • Poziom 20  
    Raczej nie na kasecie Tam bym nie szukal tylko tylna wiazka Ja mysle ze albo ktos cos pokombinowal z pradami i w tym kierunku bym myslal albo jak auto normalnie jezdzilo i tobie wystapila usterka to zacznij szukac od wlacznika cofania Musi byc jakas glupota P
  • Poziom 14  
    Tak.Kierunkowskazy migają razem ze światłami cofania.Co do wyłącznika świateł cofania to chyba ok.Jak włączę bieg wsteczny to świecą kontrolki(bez kluczyka w stacyjce) na pulpicie.Jest problem........Ponawiam prośbę o schemat instalacji.
  • spec od auto-elektro
    Sprawdź czy rama nie była spawana gdzie jest wiązka tylna, bo ewidentnie wskazuje na zwarcie zasilania stałego/idzie do gniazdka euro/ z światłem cofania i po włączeniu wstecznego przez czujnik puszcza prąd na instalacje. Zacznij sprawdzać wiązkę od końca.P
  • Spec od Mercedesów
    jerzmor napisał:
    Ponawiam prośbę o schemat instalacji.

Nie ma czegoś takiego jak "schemat instalacji do Sprintera". W tym roczniku to dwie grube knigi z podziałem na schematy szczegółowe poszczególnych obwodów. Wątpię żeby ktoś miał ochotę to zeskanować i przesłać.

viper555 napisał:
    Czy kierunkowskazy z cofania migają razem czy na przemian.P

Wybacz że zadaję pytanie ponownie - jednak można je rozumieć na wiele sposobów, a chciałbym być pewny odpowiedzi.
    Czy w momencie jak jest błysk kierunkowskazu, to RÓWNOCZEŚNIE zapala się światło cofania? Czy zapala się wtedy, jak kierunkowskaz gaśnie? (migają NA PRZEMIAN?)
  • Poziom 14  
    Witam ! Kierunkowskaz zapala się równocześnie ze światłami cofania.Pod siedzeniem kierowcy są bezpieczniki.Jeden z nich (niebieski, pierwszy od lewej na górnej listwie) był przepalony.Jak założę dobry, to światła cofania świecą się cały czas nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjki i wyłączonym biegu wstecznym. Teraz jeżdżę bez żarówek od świateł cofania ale to prowizorka.
  • Poziom 14  
    Witam.Pod siedzeniem kierowcy jest wiązka przewodów która idzie pod spód samochodu.Jak ruszę tą wiązką to światła cofania już nie migają razem z kierunkowskazami.Podejrzewam że zwarcie robi się w tej wiązce.Tylko jest problem.Wiązka przewodów idzie między zbiornikiem paliwa z podłogą i dostęp do niej jest możliwy po wymontowaniu zbiornika paliwa.Ręce opadają.....
  • Poziom 42  
    Witam. Na skroty ,też można.Sprawdz w tylnej wiązce,jakiego koloru przewodem jest doprowadzone zasilanie wstecznego.Poszukaj ten sam kolor w wiazce pod siedzeniem kierowcy,przetnij z obuych stron, te miejsca skrosuj pojedyńczym przewodem.
    Pozdrawiam.
  • spec od auto-elektro
    Nie, takie numery są niedopuszczalne gdzie mamy do czynienia z zasilaniem stałym samochód pójdzie z dymem i po zawodach. Właśnie sobie przypomniałem o uszkodzeniu wiązki za zbiornikiem ale to było w elteku ale to ta sama rama.P