Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

marea jtd 2001-falowanie wolnych obrotów

pkhenr 29 Feb 2008 20:03 2668 3
    pkhenr
    Level 32  
    Witam może któryś z panów szacownego grona może naprowadzić na trop w sprawie obrotów w w/w autku .
    Jest tak że po zapaleniu przez kilka minut obroty falują miedzy 800 a 900 .jeśli w tym czasie zgaszę światła (jako obciążenie dla alternatora -bo jego podejrzewam ) to falowanie albo ustaje albo wydatnie sie zmniejsza-nawet naciśnięcie stopu robi mu różnicę .Po ok 5-minutach usterka ginie-obroty stoją równo na ok.850.(auto kupiłem kilka tygodni temu i po rozmowie z pierwszym właścicielem dowiedziałem sie że kilka razy naprawiał alternator .Poprzednio jeździłem Bravą jtd -z 2000r ,przebieg dwa razy większy (200 tyś ) i nic ---Wada czy kiepski elektryk to robił , a może jeszcze coś -panowie ruszcie głową

Pozdrawiam
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam!
    Do sprawdzenia standardowo masa silnika i masa nadwozia, połączenia alternator, rozrusznik akumulator, zmierzyć warto prąd ładowania. Czy usterka występuje na ciepłym silniku zaraz po zapaleniu? Warto zmierzyć prąd ładowania w momencie wystąpienia usterki. To tyle jeśli chodzi o alternator. Warto zwrócić uwagę czy świece żarowe nie grzeją zbyt długo po uruchomieniu silnika.
    pkhenr
    Level 32  
    Trochę sprawdziłem -zapaliłem ładowanie 14.05v ,nie faluje niezależnie od obciążenia alternatora -obr 900 ,silnik zimny ,Po kilku minutach -faluje ,ładowanie niezmienne ,po nast. kilku minutach aku się doładowuje ładowanie 14.1v i dalej faluje (z właczonym obciążeniem -światła .szyba )i bez -falowanie mniejsze ładowanie dalej takie samo, klemy ok ,masa-dołozyłem drugą i bz.Jak pamietam to usterka występuje tak na zimnym jak i na ciepłym silniku. zawsze w chwile po zapaleniu .Falowanie też znika jak dodam odrobinę gazu żeby obroty były na 900 popatrzę jeszcze na świece albo je odłącze.Czy przepływomierz może to powodować przebieg 115 tyś
    Pozdrawiam