Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkadza się Hot TV Uniwersum FT42642 S2000N

29 Lut 2008 21:06 2306 14
  • Poziom 19  
    Orginalnie na schemacie był BU508. Wymieniłem go na S2000N, telewizor grał tydzień i padł Hot i opór R707. Założyłem ponownie S2000N i wymieniłem kondensator 0.47 mikro/250V w kolektorze Hota - padł po godzinie pracy. W kolektorze Hota jest jeszcze 2n2/1500V może go wymienić ( mam 2n2/1000V czy może być). Proszę o wskazówki
  • Poziom 27  
    Witam. Przyczyną może być jeszcze transformatorek sterujący.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Chyba coś przeoczyłeś, w kolektorze do masy ma być jeszcze jeden kondek około 8,2 10nF/1600- 2000V. Podejrzewam, że on szwankuje. 2n2/1000 odpada.
  • Poziom 19  
    Znalazłem na schemacie 8n8/1KV5( C752) i 22n/1KV(C751). Dodam,że są to 2 kondensatory połączone szeregowo między kolektorem Hota a masą . Może ktoś ma schemat i powie którego wymienić. Z tego co pisał kolega wyżej to pasuje C752 ale nie jestem pewien.
  • Poziom 19  
    Proszę o sugestie.
  • Poziom 29  
    Witam wymień C-752/8,8nF-1.5kV , jeżeli potrzebujesz schemat podaj emaila to wyśle.
  • Poziom 22  
    Jeżeli Hot pada po tygodniu pracy to usterki należy szukać raczej w jego sterowaniu.Pierwszym podejrzanym jest transformatorek sterujący Hotem,tranzystor przed trafkiem,ewentualnie jego zasilanie.Powodzenia.
  • Poziom 19  
    Mam schemat . Czy mogę założyć 7n8/1600V. Czy może być to wina dużych elektrolitów przy przetwornicy. Hot S2000N nie wiem czy to dobry zamiennik
  • Poziom 19  
    Wymieniłem C752 10n na 7n8 na próbę. Założyłem Hota D1555 ( na próbę). Przez godzinę ok potem obraz zaczął się zwężać z prawej strony.
  • Poziom 16  
    Witaj. W takich przypadkach najlepiej wstawiać orginały. Popraw też luty na przewodach do cewek odchylających. Od razu lepiej wymienić wszystkie podejrzane kondensatory i inne elementy których koszt jest niewielki a zaoszczędzą czasu i pracy. Jeżeli trafko jest do kupienia też podmień. Zdaża się że układ sterujacy jest uszkodzany i powoduje uszkodzenie hota.
  • Poziom 20  
    A jak z napięciem +B? Stabilne, daje się regulować? Może brak stabilizacji +B i daltego HOT pada. Sprawdź na żarówce...
    A w gałęzi kolektora ten kondensator 8n/1600V (czy coś koło tego) należy ZAWSZE wymienić w parze z HOTem. Co HOT to i ten kondensator i wsadzać tam plastikowy klocek np. KFMP (nie zaszkodzi na 2kV), a nie byle co.
  • Poziom 36  
    Sprawdź dokładnie przerwy zimne luty , okolice tranzystora linii sterowania jego w obwodzie cewek H i trafopowielacza .

A co do elementów to wymieniasz pojedynczo i sprawdzasz , lub wymieniasz hurtem tranzystor sterujący trafko sterujące i kondensatory w sterowaniu tranzystora linii w jego kolektorze i obwodzie cewek H .
    Wcześniej sprawdzić na żarówce napięcia z przetwornicy czy są prawidłowe i stabilne przez dłuższy czas .
  • Poziom 19  
    Założyłem zamiast S2000N Hota D1555. Radiator ciepły telewizor gra narazie ok 7 godzin. Czy możliwe,że S2000N to buble. Na początku w telewizorku był S2000AF. Jakie Hoty są pewne i gdzie je zamawiacie pozdro.
  • Poziom 27  
    Witam. Ja np BU 508 AF, DF i są prawie wszędzie.http://nowyelektronik.pl/searchsklep.php?naz=BU+508&mode=szukanie&kategoria_szuk=wszystkie
  • Poziom 16  
    Warto przelutować trafko sterujące nawet wtedy, gdy na oko nie widać zimnych lutów. S2000 to na ogół mocniejsze tranzystory od BU508, chyba że malowanka, 2sd1555 nie trafiłem dobrych dotychczas w sprzedaży, myślę, że większość docierających do nas z Chin to buble. BU508 kupiłem ostatnio w sklepie ASWO i nie żałuję, wszystkie założone chodzą bez zarzutu. R.