Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z internetem w Dialogu-stałe łącze samo sie rozłącza

01 Mar 2008 08:57 7821 8
  • Poziom 20  
    Witam.
    Mam problem ze stalym laczem z Dialogu. Czesto wystepuje sytuacja jakby lacze zostalo zruwane. Nie moge wyswietlac stron internetowych w operze. Dzialaja natomiast inne programy np e-mule i gg. Czasem pomaga wylaczenie i wlaczenie ponownie aplikacji dostepowej Dialogu. Czasem jednak koniecznie jest zrestartowanie komutera. Ten sam problem pojawia sie na laptopie. Z ta roznica ze za kazdym razem jak internet przestanie dzialac trzeba restartowaclaptopa bo inaczej nie moge ponownie nawiazac polaczenia. Nie wiem czy dobrze zauwazylem ale problemy z internetem wystepuja jak przez jakis czas nie uzywam komputera. Jest to czas ok kilkunasu minut. Moze ktos wie gdzie moze tkwic problem?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    Miałem podobny problem z neostradą. Nie wiadomo czemu rozłączała się bez przyczyny. Aż pewnego dnia, sprawdziłem wszystkie łączenia w puszkach. Okazało się, że przewód od neo się urwał i lekko się stykał z głównym i stąd były te przerwy w połączeniu. Sprawdź wszystkie połączenia w puszkach, może to być ten sam problem co u mnie.
  • Poziom 17  
    wezwij techników i poproś o sprawdzenie łącza oraz zgłoś fakt do biura i poproś o zresetowanie portu.
    Taka rada prywatna-resetuj swój modem przynajmniej raz w tygodniu
  • Poziom 20  
    Internet w Dialogu mam juz spory czas. Problemy zaczely sie od czasu jak Dialog zmienil sposob dostepu do sieci. Dawniej internet byl zawsze od razu po wlaczeniu komputera. Teraz aby polaczyc sie z internetem trzeba uruchomic aplikacje dostepowa Dialogu wpisac login i haslo. Od czasu wprowadzenia takiej formu dostepu zaczely sie problemy ze zrywaniem sie polaczenia.
    Watpie zeby problemem byly przewody skoro, jak napisalem, przestaja dzialac strony www ale dzialaja inne programy np e-mule nie przestaje sciagac.
  • Poziom 10  
    Sprawa jest prosta, jesli nie używasz internetu przez ok. 20 minut w Windowsie jest funkcja autorozłączania. Poczytaj sobie przez google jak usunac funkcje autorozłączania lub poprostu uruchom internet i poczekaj nic nie robiac przez 20 min., żadne gg, żadne strony itp., powinno sie pojawić okno autorozłączania Windows, które pojawi sie na 5-10 sek.(nie pamietam dokladnie na ile), wtedy zaznacz kwadracik "Nie używaj funkcji autorozłaczania" lub cos w tym stylu i ok, powinno być po klopocie. Pozdrawiam - Przemon.
  • Poziom 20  
    Czy to na pewno wina tego autorozłączania? Czy ta funkcja rozłącza tylko strony www a pozostawia dzialajace lacze dla programow np gg i e-mule?
  • Poziom 13  
    Nie wiem jak w tym przypadku u manie była podobna sytuacja i winna była zapora.
    Spróbuj puścić www przez jakąś proxy.
    I sprawdż jak będzie .
    Bo troche dziwne że blokuje tylko przeglądarke.
    Ewentualnie uaktualni sterowniki od karty sieciowej.
  • Poziom 10  
    Jesli zaobserwowales ta sytuacje po paru minutach, to mozliwe ze to autorozlaczanie, sprobowac nie zaszkodzi.
  • Poziom 1  
    Witam. dopisze się do tematu bo też mam problem z dialogiem.
    zaczoł się on kilka miesięcy temu: Mam z dialogu internet tv i telefon pod jednym modemem. Na samym początku jak nam to założyli w grudniu były same problemy to niedziałoło jedno to drugie i tak w kółko aż siadło wszystko... przez kilka dni walczyliu z ustawieniami aż wymienili cały sprzęt ale niestety moje 2 komputery których wtedy używałem nie łączą sie z internetem. Jeden był już 2 razy na gwarancji i niby karta sieciowa i wszystko jest ok ale przy próbie połączenia włancza sie połączenie lokalne a szeroko pasmowe ma ograniczoną łączność i nie da się wyświetlić żadnej strony. Każdy inny komputer wystarczy podłączyć do kabla założyć nowe połączenie szerokopasmowe, wpisać login i hasło i działa a te 2 kompy nie... 2x toshiba jeden na xp drugi na wiście. Teraz właśnie Pan z pogotowia komputerowego też nie daje rady z nim o co chodzi bo dialog powiedział że ich to nie obchodzi bo na ich komputerze działa. A podczas tej awarii wymienili 2 dekodery i modem bo wszystko wysiadło a moje kompy zostały nie sprawne...