Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

diody dwukolorowe - czy są dostępne?

01 Mar 2008 12:49 1153 7
  • Poziom 14  
    witam uzytkownikow forum i kieruje do was pytanko czy sa na naszym rynku dostepne diody 2 kolorowe ze wspolna anoda poniewaz mam schemat multivibratora jak widoczny na schemacie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic85538.html
    i chcialem wlutowac diody dwukolorowe ale w tym przypadku sie nie da ewentualnie bym prosil o jakis inny schemat ale analogowy bez zadnych ukladow scalonych a czy sa dostepne zarowki led dwukolorowe o specyfikacji takiej jak wyzej pozdrawiam czekam na odpowiedz
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 42  
    Są ze wspólną anodą jak i katodą
  • Poziom 14  
    a jak mozna polaczyc diody 2 kolorowe szeregowo czy nie ma takiej mozliwosci

Dodano po 9 [minuty]:

zapomnialem dodac interesowal by mnie tez rozklad pinow na diodzie 2 kolorowej mam na mysli rozmieszczenei poszczegolnych elektrod pozdrawiam czekam na odpowiedzi
  • Poziom 42  
    Połączenie szeregowe nie ma jak zrealizować; ale można równolegle.

Piny to samemu trzeba sobie sprawdzić.
  • Poziom 14  
    a czy mozna cos takiego zrobic zakladajac ze wspolna jest anoda postaram sie to rozpisac KAK wiadomo co bedzie oznaczac (elektrody) a /\ polaczenia - polaczenie wewnatrz diody jest mozliwosc je w taki sposob polaczyc ????
    K - A - K
    / \
    K - A - K
    / \
    K - A - K

Dodano po 1 [minuty]:

/\ odchodzi od anody do katod
  • Poziom 42  
    Ale co połączyć, pisz tak aby można było to zrozumieć
  • Poziom 14  
    to chyba jest oczywiste ze mowie o diodach 2 kolorowych chyba ze ktos zgubil watek i zastanawia sie o czym mowa
  • Poziom 1