Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

monitor sony110EST-nie startuje-poprawka co do termistora

rdzenny 04 Sty 2004 16:59 867 6
  • #1 04 Sty 2004 16:59
    rdzenny
    Poziom 10  

monitor sony 110 EST - wywala termistor PTC na zasilaniu przy przejsciu ze stanu czuwania do stanu pracy. Na ułamek sek pojawia sie obraz (wymieniłem elektrolity na zasilaniu od strony 220 oraz za przetwornicą)
    Tranzystory sterujące są sprawdzone i dobre. Nie wiem co dalej

• #2 04 Sty 2004 18:02
    candle
    Spec od monitorów

byc moze sama cewka ma zwarcie

• #3 04 Sty 2004 22:54
    rdzenny
    Poziom 10  

porawka sprawdzilem to dokładniej i okazuje sie ze tak jak by wogóle przetwornica nie startowała do przetwornicy napięcie dochodzi i jest oki a za nie i objawy tak jak wyzej ułamek sekundy i wyłącza sie.
    A jest jeszcze jedno tam za przetwornica od razu powinno byc wedlug opisu okolo 15V za dioda, kondensatorem i tranzystorem który załącza dalej na stabilizatory 12V i 5V, nie ma 15V napięcia tylkomniej (do stabilizatora około 11V) i jak załączy sie monit wszystko pada przetwornica staje.

• #4 12 Sty 2004 14:50
    rdzenny
    Poziom 10  

a wkoncu oddalismy do serwisu ... okazalo sie ze jakis tranzystor od odchylania jeszcze polecial.
    Ja dowiem sie wiecej to napisze

• #5 12 Sty 2004 16:05
    radiosimon
    Poziom 28  

Pojawiał sie obraz czasami i poleciał tranzystor odchylania? Kit ci wcisneli.

• #6 13 Sty 2004 01:38
    candle
    Spec od monitorów

moze im polecial :] kto wie
    ale co to za metoda zeby najpierw rozbabrac a pozniej niesc do serwisu? zaczynasz to koncz, nie konczysz to nie zaczynaj
    podejscie a nuz sobie poradze jest cokolwiek smieszne

• #7 13 Sty 2004 11:18
    rdzenny
    Poziom 10  

to nie moj monit tylko kumpla on go rozbieral i on w nim grzebal nie ma dostepu do netu wiec .. .w koncu rozmyslil sie :) potrzeba na gwalt
    ale dzieki jak cos bede wiedzial to napisze moze sie przydac komus..
    [a to do serwisu gdzie tez znajomy pracuje tylko w innym dziale tak ze wyciagniemy od niego co sie da:)]

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME