Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagłośnienie pod radio Blaupunkt Valencia MP36

02 Mar 2008 12:19 2366 23
  • Level 10  
    Zebrałem troszke gotówki i zastanawiam się nad zakupem sprzętu Głosniki przód- Focal Access 165 A1
    Wzmacniacz-Steg QM 120,2X
    Skrzynia tył- p owerBass M-12
    Wzmacniacz-Hifonics TXi4006
    Pod radio Blaupunkt Valencia MP36 na podszybiu mam infinity 3012cf
    Co sądzicie o takim zestawieniu
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 16  
    Zmień radio, bo to nawet w połowie nie wykorzysta możliwości reszty sprzętu. Głośniki też można kupić lepsze w tej cenie i wyrzuć te z podszybia.
  • Level 23  
    Radio blaupunkt? :| Przy takim zestawie to to radio Ci wszystko popsuje. Radio trzeba zmienić
  • Level 28  
    A dalczego uważacie, że to radio nie wykorzysta nawet połowie możliwości tego systemu ?
  • Level 10  
    A co byś zaproponował zamias tych Focali i radyjko d0 800zł
  • Level 21  
    Radio bym zmienił nz coś z Alpine lub Clariona, i suba na JL,RE lub RF
  • Level 16  
    Jeśli masz 800zł na radio i głośniki to jakiegoś JVC i jakieś głośniki używki poszukaj. Można niezłu sprzęt kupić za tę kasę.
  • Level 42  
    Szukaj alpiny 9812 w używce a zobaczysz potencjał tego zestawiku.
  • Level 16  
    Jeśli kolega ma 800zł na samo radio to tak, ale jeśli na radio i głośniki to trzeba mu polecić coś z niższej półki. A tę Alpinke sam bym chętnie posiadł. Teraz mam 7893r i bardzo mnie zadowala. Duża jest różnica między nimi?
  • Level 10  
    na radio przeznaczam 800 zł do głosników przednich moge troche dołożyc
  • Level 23  
    maacias1 wrote:
    na radio przeznaczam 800 zł do głosników przednich moge troche dołożyc

Ale jakie sa wogóle twoje oczekiwania jeśli chodzi o dźwięk w samochodzie ??
  • Level 10  
    chodzi mi bardziej o jakość dzwięku niż głośność żeby to wszystko jakoś po podłączeniu grało
  • Level 23  
    maacias1 wrote:
    chodzi mi bardziej o jakość dzwięku niż głośność żeby to wszystko jakoś po podłączeniu grało

Audiosystem Radion 165 - chyba najbliższy twojemu ideałowi, bardzo fajny kick i ogólnie szybki woofer, bardzo duże możeliwości konfiguracji na zwrotnicy wogóle nie agresywny tweeter - i dużo życia w muzyce.
  • Level 10  
    A jeszcze pytanko co do wzmac zamontować te dwa czy jeden
    STEG QM 105,X4
  • Level 23  
    maacias1 wrote:
    A jeszcze pytanko co do wzmac zamontować te dwa czy jeden
    STEG QM 105,X4

105-ka powinna być wystarczająca.

Pozdrawiam
    Tomek
  • Level 10  
    Tylko pojawił sie mały problem bo kupiłem seata ibize 01 a tam jest wbudowane radio którego nie można wymontować tyle że w bagażniku zamontowana jest zmieniarka i czy teraz mam zamontować gdzieś dodatkowe radio ?
  • Level 16  
    hehe; jak to włozyli to ty to wyjmiesz, potem ramka montażowa i po kłopocie.
  • Level 18  
    Bez problemu mozesz to zdemontowac, i zostanie ci owor 2 din .Wtedy w jedno miejsce wsadzzasz radyjko a w drugie kieszen lub zaslepke jak kto woli.
  • Level 24  
    crazy_88 wrote:
    Szukaj alpiny 9812 w używce a zobaczysz potencjał tego zestawiku.

Potwierdzam miałem poprzednio jakiegoś Panasonica i po przesiadce na Alpinę nie byłem pewien czy słucham tych samych piosenek. Różnica kolosalna oczywiście na plus dla Alpine
  • Level 10  
    Może i da się wyjąć tylko ze chyba jak to wymontuje to stracił bym klime i wszelakom regulacje od nawiewów itp?
  • Level 19  
    @maacias1 Focal Access 165 A1 jak najbardziej klasyczne audiofilskie glosniki. Mam 13 cm z serii polyglass. Wiem, ze twoj wybor jest troche tanszy niz moje ale bylem tak mile zaskoczony ich dzwiekiem, ze powiem - wszystko co Focal robi jest na najwyzszym poziomie (nawet cena).
    Jezeli nie jestes pewny swojego wyboru - niech ci w sklepie kilka modeli zaprezentuja. Wazne, zeby ci sie podobalo a nie kieruj sie watami. Z twojego wyboru najgorszy by byl ten Powerbas, ale sklep ci doradzi. Nie kazdy system w kazdym aucie jednakowo gra - dlatego powazny handlarz doradzi ci co z czym pasuje. Seata w zyciu nie mialem (i miec nie bede) ale wydale mi sie, ze wlasciwosci akustyczne w tym samochodzie nie sa idealne do zabudowy kazdego systemu...
  • Level 17  
    co do radia to bardziej polecil bym ci 7876 niz 9812. slyszalem oba niby w roznych samochodach ale na podobnym sprzecie i duzo bardizej przypadlo mi do gustu 7876, dlatego je kupilem :P mzoe nie ma mp3 ale gra ladniej i mzoesz podpiac mp3 albo zmieniarke i masz to samo.»
  • Level 10  
    A co proponujecie zamiast Powerbass M12
    A może ktos zna adresy sklepów z takim sprzętem w Warszawie?
  • Level 16  
    Koledzy nie dzielmy skóry na niedzwiedziu bo jest problem z seryjnym radiem. Żeby je zastąpić trzeba porzeźbić w seryjnej konsoli co nie najlepiej wygląda przy sprzedaży. Opcja druga, czyli wyprowadzenie sygnału z przedwzmacniacza pogorszy jakość systemu. Jakieś inne propozycje. Może zmiana auta?