Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

centralny zamek - parę pytań

Przemek82 04 Sty 2004 18:54 2112 7
  • #1 04 Sty 2004 18:54
    Przemek82
    Poziom 11  

Witam
    Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem montażu centralnego zamka w moim autku (Skoda Favorit). Pojeździłem w związku z tym po paru firmach co montują takowe ustrojstwa z zapytaniem o ceny jak i trwałość zestawów (montować będę sobie sam). Rozbieżności w cenach są naprawdę zaskakujące, ale średnia (bez montażu) cena oscylowała w granicach 150 zł za komplet 4 siłowniki 3kg (1 master), sterownik no-name, okablowanie itd. Na moje pytanie czemu tak drogo jak podobne zestawy można w częściach skompletować 2 razy taniej mówiono mi z reguły, że wysoka trwałość, klienci się nie żalą itp.
    No więc zacząłem szukać w Internecie i na Allegro znalazłem coś takiego:
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=19335934
    Spodobało mi się w tym zestawie to, iż obsugiwany jest z pilota i ma oprócz tego zabudowany jakiś tam prosty moduł alarmu, a przede wszystkim przy moich funduszach jakie mam do rozdysponowania na cel CZ jest w sam raz.
    Przejrzałem forum pod kątem postów dotyczących centralnych zamków, jednak nie na wszystkie pytania jakie mnie nurtują znalazłem odpowiedzi. W związku z tym mam teraz odnośnie tego kilka własnych:
    - czy jeśli cena jest "taka jaka jest" to jakość też będzie taka sobie
    - czy to, że w zestawie jest zdalne sterowanie, a zestaw to chyba też jakiś no-name nie ułatwi potencjalnemu włamywaczowi roboty (wiem, wiem kto by chciał kraść Favorita jeden z pierwszych roczników)
    - czy to, że jest to no-name rzutuje jakoś na na jego niezawodność - chodzi mi głównie o wahania temperatur jak i warunki w jakich przyjdzie urządzeniu pracować - (wiadomo wszystko się kiedyś psuje, ale niech też trochę podziała)
    - no i ostatnie najważniejsze, czy ktoś z Was użytkuje lub użytkował coś podobnego i mógłby się wypowiedzieć n/t kłopotów we współpracy z takimi giełdowymi tudzież allegrowymi modułami.
    Z góry dzięki za odpowiedź

• #2 04 Sty 2004 19:12
    Danieloos
    Poziom 25  

obejrzałem link jesli chodzi o cene kup teraz to drogo
    ja bym proponował zakupic zestaw centralnego zamka wraz z sterownikiem za około 100zł.i jak chcesz podepniesz to pod auto-alarm i juz masz sterowanie zamkami
    ja zawsze sobie montuje właśnie takie siłowniki 3kg.
    korzystam juz pare lat i nie zdazyło mi sie zeby sobie z mrozem nie poradził Poz...

• #3 04 Sty 2004 19:44
    Hirek2
    Poziom 25  

Witam.
    Na krakowskiej giełdzie kupisz centralny zamek Titan(1master+3slave)
    za 65zł +40-60 zł za moduł sterowania przez pilota.
    Ale najlepiej podpiąć to pod alarm.

• #4 04 Sty 2004 19:55
    antserwis
    Poziom 11  

Używałem tego typu siłowników w swoim samochodzie i nie było problemów. Sterownik byl noname i sprawował się bez zarzutu. Miałem to wszystko podłączone do centralki alarmowej i po zainstalowaniu juz więcej się do tego nie dotykałem - działało bezawaryjnie. Należy tylko zabezpieczyć siłowniki przed działaniem wody - tam w środku są silniczki i może im to zaszkodzić :-).
    Pozdrawiam

• #5 05 Sty 2004 00:11
    wloc
    Spec od samochodów

Tego rodzaju silowniki kosztuja tak jak napisal Hirek2 okolo65zl centralke alarmowa okolo 75zl do tego syrenka 20 i to jest cena prostego alarmu .Podczas montowania silownikow sprawdz zamki zeby lekko chodzily i nie bedziesz mial klopotow noi jaka wygoda

• #6 05 Sty 2004 22:32
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

Witam
    wejdź na stronę http://brzemart1.republika.pl/Autoalarmy/centralne.htm osobiście kupiłem centralny( ale dwudzwiowy 50 zł) 4 dzwiowe także są 65zł i do tego alarm superforteca - wszystko chodzi bez zarzutu
    Jest tam także zestaw centralnego razem z prostym alarmem, za 130 albo 160 zł pozdrawiam marek

• #7 05 Sty 2004 22:46
    MARTIINO
    Poziom 20  

Sprawa wygłąda tak.

1.Nasmaruj cały mechanizm zamka i zabezpiecz siłownik przed działaniem wody i niepowinieneś mieć żadnych kłopotów zimą(jeśli tego nie zrobisz to nawet najlepszy siłownik może nie dać sobie rady jeśli zamarznie ci mechanizm zamka).
    2.Kup śmiało CZ z TITANA są tanie i jak narazie nie miałem z nimi żadnego problemu.(cena 65-75zł komplet na 4 drzwi).
    3.Najważniejsza sprawa,musisz dobrze umocować cięgno z CZ do zamka w drzwiach inaczej możesz mieć problemy bo cięgno może poluzować i przesunąć.
    4.Zamontuj tak siłownik żeby nie chodził za ciężko(kwestia umieszczenia siłownika i wygięcia drutu do cięgna z zamka)

No i to by było na tyle odnośnie montażu CZ

• #8 06 Sty 2004 18:05
    Przemek82
    Poziom 11  

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
    Zamek kupiony i zainstalowany i jeszcze trochę kasy zostało :D . Tak jako ciekawostka (jakby kto montował w Favoricie, a może do Felicii też przypasuje). Nie trzeba łączyć tych drutów od siłowników za pomocą tych kostek, bo w zamku drzwi (wszystkich) jest takie miejsce z otworkiem gdzie ten pręt można zamocować. Trudno to opisać, ale jak ktoś ma Favorita i to zobaczy to bedzie wiedział o czym mówię.
    Pozdrawiam

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo