Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dodatkowe zabezpieczenie potwierdzenia rozbrojenia

Bartserwis 02 Mar 2008 20:29 1233 3
Optex
 • #1
  Bartserwis
  Level 15  
  Witam
  Taki dodatkowy pomysł propo zabezpieczenia. Większość alarmów po rozbrojeniu pilotem wymaga potwierdzenia poprzez przekręcenie stacyjki i tu zrodził mi się pomysł.
  Mamy najczęściej radio na panel które ma wyjście na antenę automatyczną lub wzmacnbiacz więc aby potwierdzić rozbrojenie alarmu musimy założyć odpowiedni panel i załączyć radio inaczej alarm się uzbroi samoczynnie ponownie.
  Trzeba oczywiście poprowadzić odpowiednio ukryte kable. A jeszcze jedno sterowanie anteną często ma niską obciążanlość zalecam użycie układu z tranzystorem
  Dobrze też jeździć z odpowiednią zworką jakby nagle rąbneli radio.
  Podsumowując
  Daję komuś kluczyki, pilota i i tak nie odjedzie tak łatwo.
 • Optex
 • #2
  Zmacio
  Level 26  
  Kolego. Kasowanie samouzbrajania najczęściej odbywa się również drzwiami i klapami (bagażnik, maska). Tak więc w momencie otwarcia drzwi samochodu, kiedy do niego wchodzisz kasujesz tą funkcję. Chyba, że odłączysz drzwi, ale wtedy alarm nie wykryje włamania w razie ich otwarcia przy uzbrojonym systemie. Jeśli myślisz, że alarm samochodowy może opierać się tylko na czujnikach wykrywających ruch wewnątrz kabiny, to cię zdziwię, bo większość użytkowników nie zgodzi ci się na to.
 • Optex
 • #3
  Bartserwis
  Level 15  
  Jak wsiądziesz i zamkniesz drzwi to znów alarm czeka około 30 sekund i się uzbraja. Jeśli przekręcisz stacyjkę po tych 30 sekundach załącza się syrena i blokada zapłonu. Mam prestige 250 i tak jest. Chciałem przedstawić pomysł z radiem głównie jako "wyłącznik którego nie widać" i jest trudny do wykrycia, ponieważ włożenie radia po wsiądnięciu do samochodu jest standardową czynnością i nikt nie pomyśli że jest powiązana z alarmem.
 • #4
  Zmacio
  Level 26  
  Pomysł może i dobry, ale funkcja którą masz w tym Prestigu w alarmach samochodowych praktycznie jest nie używana, jeśli nawet jest. Najczęściej w nowych atestowanych alarmach tej funkcji w ogóle nie ma. Masz tzw. pasywne uzbrajanie, czyli alarm uzbraja ci się automatycznie po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki i otwarciu i zamknięciu drzwi. W tym momencie dioda zaczyna szybko pulsować i alarm po 30sek lub po 1 min uzbraja się. Z tego też powodu nie masz kasowania f. samouzbrajania drzwiami. Jeśli miał byś wyłączoną funkcję pasywnego uzbrajania alarm kasował by samouzbrajanie w momencie otwarcia drzwi. Z kolei ich zamknięcie nie powodowało by ponownego procesu uzbrajania.