Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką obudowę zrobic do głośników basowych?

cybul88 02 Mar 2008 23:16 1146 4
  • #1 02 Mar 2008 23:16
    cybul88
    Poziom 12  

Witam.
    Posiadam paczki o pojemności ok 130 litrów, chciałbym zrobić na nich kolumny basowe. Czy ma sens zrobienie paczki na 2 x 12" czy raczej jakas inna konfiguracja? Jeśli tak to na jakich głośnikach.
    Na razie jeszcze nie wiem ile kasy mam na to ale zależy mi na jakości, wiec proszę o podanie głośników dobrych jakościowo i przy tym nie za drogich.
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

0 4
  • #2 03 Mar 2008 13:59
    mateusz885
    Poziom 23  

Chodzi o jakieś uzupełnienie nadstawek? Czy jakaś paka do gitary itp? Bez sensu kupować głośnik pod budę, jak ma się głośnik to się do niego robi obudowę. Ja bym ją spożytkował tak: odkręcił narożniki, roczki, terminale itp. Jak by obicie odeszło to też ewentualnie się jeszcze może przydać a dechy wykorzystał do czegoś ewentualnie puścił w piecu z dymem :D

0
  • #3 03 Mar 2008 14:29
    cybul88
    Poziom 12  

Tak ma byc to uzupełnienie nadstawek. jednak chciałbym wykorzystac te skrzynie, wiec zadam to pytanie inaczej: Jakie głosniki basowe polecacie do budy która ma ok 130 litrów.

0
  • #4 03 Mar 2008 15:04
    aca
    Poziom 30  

Hi,
    do takiej obudowy mozesz wsadzic jeden glosnik 15" ( np.Emi Kappa LF - potrzebuje normalnie 120L ) plus pare "listew" usztywniajacych obudowe. Ale jak chcesz jakies glosniki wlozyc do Twojej obudowy ? Nie masz zadnych otworow w sciance przedniej ? Masz juz jakies otwory stratne ?
    Pozdrowienia.

0
  • #5 03 Mar 2008 16:43
    DjMapet
    Poziom 43  

Te 130-sto litrowe paczki z otworami na 12" to byłe eltrony?
    Jeśli chodzi o kasę, to musiałbyś się określić. Rozpiętość cen głośników jest znaczna.

Pozdrawiam.

0