Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wlasna firma - jakie uprawnienia i kwalifikacje?

03 Mar 2008 01:07 3528 4
  • Poziom 2  
    Witam forumowiczow.

Chcialbym otworzyc wlasna firme zajmujaca sie nastepujacymi uslugami:

1. Instalacje elektryczne i odgromowe:
    wykonywanie instalacji i montaż urzadzeń,
    naprawy, konserwacje, przeglądy,
    dostosowywanie instalacji do obowiazujących przepisów,
    badania i pomiary instalacji i urządzen elektrycznych ( np. skuteczności zerowania, ochrony przeciw porażeniowej, stanu izolacji przewodów)
    sporządzanie, odtwarzanie i aktualizacja dokumentacji,
    roboty wg zlecenia,

2. Instalacje domofonowe i wideodomofonowe

3. Systemy kontroli dostepu i rejestracji czasu pracy

4. Systemy ochrony mienia i osób:
    elektroniczne systemy alarmowe cyfrowe i analogowe,
    bezprzewodowe systemy zabezpieczeń,

5. Systemy przeciwpożarowe
    adresowalne,
    konwencjonalne (nie adresowalne),

6. Instalacje telewizji przemyslowej CCTV:
    analogowe, cyfrowe, z rejestracją np. na twardym dysku,
    kamery kolorowe i czarno-białe,
    obrotowe i stacjonarne,

7. Instalacje telefoniczne:
    Centrale telefoniczne + sieci wewnatrzzakladowe

8. Instalacje okablowania strukturalnego (sieci komputerowe).

9. Systemy nagłaśniania i powiadamiania głosowego.

Chcialbym sie dowiedziec jakie potrzebuje uprawnienia, kwalifikacje, licencje, aby moc zajac sie ta branza.
  • OptexOptex
  • Poziom 26  
    Oh, infantylne pytanie, sam widzisz ze sporo tych uprawnień będziesz musiał mieć,..przede wszystkim z zakresu projektowania, wykonania i pomiarów instalacji EL, o PPOZ nie wspomnę, część z uprawnień jest specjalistyczna, liczysz na to ze ktoś krok po kroku wyliczy ci co i gdzie powinieneś zrobić ?? jeśli masz w planach zakładanie firmy i pytasz sie o takie rzeczy ...To ja dziękuje. Nie wspomniałeś czy zatrudnisz pracowników z uprawnieniami, jeśli tak to ty nie musisz mieć żadnych, ale to chyba jasne.

Błędy, proszę poprawić.
    Jasiek690
  • OptexOptex
  • Poziom 2  
    Nie, nie, nie... instalacje elektryczne chcialbym realizowac na umowe zlecenie z kims, kto ma uprawnienia (moj brat) - da sie zrobic? Instalacje p.poz... - to na chwile obecna chcialbym sobie odpuscic, wiem, ze trzeba miec certyfikat CNBOP... Bo pozniej jedynie wystarczy byc po szkoleniu np. w POLON-Alfa, badz tez Bosh i mozna smigac.... Nikt nie mowi o projektowaniu, bo co tutaj duzo mowic.... Na dzisiejszym rynku placi sie za projekty tzw. podwykonawca (znajomym) ale dokladnie mnie interesuja instalacje niskopradowe... CCTV, SSWiN, Sieci komputerowe, (IT) itd... w tej chwili jestem instalatorem w tej branzy... zapytalem grzecznosciowo, a Ty odrazu dziekuje... Co Ty mozesz o mnie wiedziec???? z gory nigdy nie ocenia sie osob... ja dziekuje tobie za odpowiedz... to Tyle :P

Błędy, proszę poprawić.
    Co oznaczają słowa: "dzieqje", "rynq" ?
    Jasiek690 04.03.2008
  • Poziom 17  
    W mojej ocenie to takie pisanie "dzięqje" czy też "rynq" To taka głupio-mądra maniera, że niby jaki to jestem do przodu. Na poziomie bazaru to poważna firma nie powstanie.
    No to "3majcie" się.
  • Poziom 2  
    Prosze o odpowiedz na moje pytanie, a nie jedynie filozoficzne wywody... To kim jestem - WIEM, a to w jaki sposob pisze.... to przyzwyczajenie do klawiatury, internetu itd... znajde kogos, kto pomoze, czy zamykamy temat??? bo jesli, ktos chce pisac o wszystkim i tak naprawde o niczym, to ja dziekuje... (dzieqje:P)... konkretne pytanie, konkretna odpowiedz - znajde kogos takiego, czy mam do czynienie z amatorszcyzna? chyba latwiej poszukac czegos na gooogle, niz na tak wspanialym forum jak elektroda.pl

pozdrawiam

Za pisanie bez sensu dzieqje "nabijanie postow" - mowie stanowczo i zdecydowanie NIE-e... chcecie popisac sobie o bzdurach - na czat, a nie na tak powazne forum..... a jezeli chodzi o moja firme, ktora jeszcze nie powstala, to o opinie poprosze po zrealizowanych projektach, a nie teraz... ciekawosc to pierwszy stopien do piekla, ale jesli ludzi ocenia sie z gory, to to jest jeszcze bardziej zly, wrecz wstretny nawyk...