Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cordoba 2002-miga kontrolka ręcznego

03 Mar 2008 13:30 2807 8
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich.
    Mój brat jeździ Cordoba Varia z 2002r silnik 1,4 16V AUA. Na wyposażeniu jest ABS ale nie w tej kontrolce jest problem. Coraz częściej miga kontrolka ręcznego, w czasie jazdy jak i na postoju oraz odzywa się sygnał dźwiękowy. Oczywiście ręczny nie jest zaciągnięty a czujnik od niego jest sprawny. Byłem pewien że to mały poziom płynu hamulcowego ale jest na maxa. Czujników przy klockach nie ma bo ściągałem koła więc w czym jest problem?
  • Poziom 13  
    A KTOS CI WOGLE KIEDYS WYMIENIAL PLYN I CZYSCIL ZBIORNICZEK ..
    zapewne ta smieszna banieczka co tam plywa najnormalniej sie zacina ..
    ALBO malo plynu
  • Poziom 14  
    Płyn zmieniany na nowy trzy miesiące temu wiec jest jak nowy. Poziom płynu jest dobry, nawet dla próby wlany powyżej max poziomu ale bez żadnego efektu. W zbiorniku jest czyściutko, a tą banieczkę jeszcze dokładnie sprawdzę bo jak sie domyślam ona jest czymś w rodzaju pływaka?
  • Poziom 19  
    może przewodzik od czujnika ręcznego jest uszkodzony i czasem styka do masy?
  • Poziom 13  
    TAK TA BANIECZKA MA MAGNESIK A gdzies obok jest czujnik
    inna sprawa moze byc to ze jak ktos ci wymienial plyn yja ta banieczke i byc moze zalozyl odwrotnie w jakis sposob :)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Szukaj przywierania, zwarcia przewodów w obrębie kontrolki, posprawdzaj trzy razy czujnik ręcznego, tu nie ma cudów masz tylko dwa załączające czujniki. Możesz je odłączyć i zobaczyć co będzie sie działo. Czy usterka pojawia się w czasie jazdy czy występuje też na postoju?
  • Poziom 13  
    :) faktycznie jest jeszcze smieszny czujnik kolo recznego moze wpado ci cos tam /))))
    ale jak kolega opisal
    odlaczajac kabelek kolo recznego wyeliminujesz ta czesc ukladu
    zostanie ci tylko zbiorniczek odlaczajac czujnik od zbiornika znajdziesz przyczyne :)
  • Poziom 14  
    Z ręcznym na 100% jest wszystko ok. Już na załączonym zapłonie kontrolka ręcznego cały czas miga i brzęczyk kilka razy sie odzywa. Po uruchomieniu silnika kontrolka miga cały czas ze stała częstotliwością a sygnał odzywa sie różnie, bez żadnego schematu. Czasami od razu a niekiedy po przejechaniu 10km. Gdy odłączę wtyczkę od zbiornika płynu kontrolka gaśnie. Teraz pytanie-czy czujnik jest wymienny czy jest na stałe z zbiornikiem płynu hamulcowego bo wychodzi na to że to on daje popalić. Jak on w ogóle działa i jak jest zbudowany? Próbowałem wyciągnąć z zbiorniczka tą plastikową tulejkę/banieczkę ale nie udało mi się. Mogę ją tylko obracać.
  • Poziom 13  
    palcami raczej jej nie wyjmiesz ale ogolnie sie da w niej jest taki magnesik maly i albo jest pekniety obluzowany albo na czujniku a kawalki magnesow ..
    niemam pojecia jak to wyglada dokladnie w twojim przypadku ale zapewne cos kolo tego wiec postaraj sie wyciagnac ten plywak w jakis delikatny sposob i wtedy oblukaj czujnik bo pewnie jest pod spodem

Pozdrawiam .