Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki system alarmowy bezprzewodowy?

Czterojajeczny 03 Mar 2008 14:44 2922 14
Optex
    Czterojajeczny
    Level 11  
    Temat się tu juz przewijał i stare posty poczytałem ale mam też pytania na które nie padły odpowiedzi.

Pytanie to oczywiście jaki system bezprzewodowy zamontować? Co polecicie?

Magellan ma ładny bezprzewodowy manipulator ale czujek zbicia szyby z Paradoxa mi brakuje (a musze takowe użyć)

DSC znowu nie oferuje bezprzewodowej klawiatury choć i tak miłe jest rozwiązanie zintegrowania odbirnika radiowego w klawiaturze.

Ze znanych mi producentów tylko Satel ma bezprzewodowe sygnalizatory ale tu znowu powraca przewodowość samej centralki i klawiatury.

A może ktos ma pomysł jak z kilku elemnetów po zmieszaniu coś ciekawego wykombinować?

Zachecam do burzy mózgów ja sam chyba kilka takich możliwości wymyślę.
  • Optex
    User removed account
    User removed account  
    suworow
    Admin of Property security
    Witam,
    ja tam chwalę sobie rokoneta. moze nie ma zbiciówek ale są za to czujniki wibracyjne a dla lubiacych sporty extremalne czujniki zewnętrzne oparte na watchautach. Ma tez bezprzewodowy sygnalizator. Stabilna dość łatwa w obsłudze i jak na bezprzewodówkę dośc duże możliwości konfiguracyjne.
    .Slabe strony to brak dwukierunkowych klawiatur ( podobno maja być ) i tylko jedna linia przewodowa na pokładzie.

odradzałbym zaś visonica

pozdrawiam
  • Optex
    User removed account
    Level 1  
    Zbych034
    Level 38  
    Łączenie systemów bezprzewodowych się nie uda. Maja one rożne sposoby kodowania sygnału. Chyba iż będziesz łączył w systemie urządzenia uniwersalne. Są syrenki bezprzewodowe (całkowicie, Satel wymaga zasilania) z zasilaniem słonecznym i są przystosowane do rożnych systemów alarmowych
    Czterojajeczny
    Level 11  
    Zbych034 wrote:
    Łączenie systemów bezprzewodowych się nie uda. Maja one rożne sposoby kodowania sygnału. Chyba iż będziesz łączył w systemie urządzenia uniwersalne. Są syrenki bezprzewodowe (całkowicie, Satel wymaga zasilania) z zasilaniem słonecznym i są przystosowane do rożnych systemów alarmowych

Chodziło mi o takie łączenie które da się przeprowadzić. Np do Magellana MG5000 lub do DSC z manipulatorem RFK próbować podpinać jakieś elemnety ELMESa. Zastanawiałem się czy nie można by w ten sposób zrobić "bezprzewodowy" sygnalizator. Tzn jak w Satelu, że potrzebuje zasilanie a komunikację załatwić radiolinią ELMESa.
    User removed account
    Level 1  
    bartek_p
    Level 31  
    W jablotronie masz wszystko bezprzewodowe, łącznie z sygnalizatorem
    suworow
    A mi pomysl z tym sygnalziatoremprzewodowym przerobionym na bezprzewodowy podoba sie. Skoro stosuje sie radiolinie do przesylania sygnalow z centrali do nadajnika to czemu nie do sygnalziatora. Pewnie ze lepiej dac kable ale nie zawsze jest na to miejsce. masz racje Sharp ze to moze troche ryzykowne rozwiazanie ale czy stosowanie jakichkolwiek urzdzen bezprzewodowych w tym sygnalizatorow nie jest tym ryzykiem obarczone?
    Pozdrawiam
    User removed account
    Level 1  
    kris1966
    Level 17  
    Elmes ma w swojej ofercie sygnalizator bezprzewodowy, klawiaturę i zbicia szyby.Problem w tym że bierzesz w łape czystego pilota ,naciskasz i chodzisz po lokalu jak po swoim.
    mario770909
    Level 16  
    A ja zaproponuję Risco. To jest mniej znane ale założyłem kilkanaście i jest ok
    suworow
    mario770909 wrote:
    A ja zaproponuję Risco. To jest mniej znane ale założyłem kilkanaście i jest ok

Mario nie zgodze sie z Tobą. rokonet jest zdecydowanie lepszy :)))))))
    Pozdrawiam
    mario770909
    Level 16  
    Masz rację. Tylko, że Risco zakładam do małych obiektów. Rokoneta rozbudowane systemy Nova na kilku "ripiterach" zakładałem w dużych posiadłościach (willach).