Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Co oznaczaja koncowe literki przy typie lasera a,b,c?

dj-norek 04 Jan 2004 23:38 2667 8
    dj-norek
    Level 21  
    Co oznaczaja koncowe literki przy typie lasera a,b,c? Cym sie rozni KSS 210 a od KSS 210b albo Kss210c? ktory z nich jest najlepszy? chy mozna stosowac je zamiennie?
    Wiech54
    Level 20  
    Zamienników szukam pytając w hurtowni gdzie się zaopatruję.(np w NorthService znają się na rzeczy)
    Litera A.....F najczęściej oznacza wykonanie(np inne wtyczki itp) ale nie zawsze.Staram się montować lasery oryginalne(czytaj droższe).Chińskie b.tanie montuję na wyraźną prośbę klienta.Np w North laser KSS240 kosztował ok 180 zł a to samo chińskie ok 80zł.Niby to samo ale myślę że z jakiegoś powodu jest różnica w cenie.Kiedyś gdzieś zamówiłem b tani laser (chiński) bodajże KSS210 i otrzymałem dobrze zapakowaną przesyłkę ale z odklejonym zespołem czytającym czyli lipa.
    dj-norek
    Level 21  
    Ok ale przeciez sa dostepne np orginalne Kss210a i Kss210b - i czym sie takie roznia?
    SlaweK
    Level 43  
    Niedoczytałeś, niemal napewno mają inne wyjścia (wtyczki, taśmę).
    Ale zdarzają się wyjątki w regule. A firmy handlujące wiedzą z doświadczenia klientów co czym można zastąpić. A co oznaczają literki to pewnie nawet chińscy mędrcy nie wiedzą. Napewnio nie jakość ...

SławeK
    chomicki
    Level 21  
    Wiem czym się różnie KSS213B od KSS213C... Jeden ma zworę zrobioną kroplą cyny, a drugi ma tylko punkty lutownicze (bez kropli cyny). Poza tym identyczne.
    dj-norek
    Level 21  
    kupilem kedys kss210a i 210b oba mialy kropke cyny zabezpieczajaca przed ladunkami elektrostarycznymi 0 oba rowniez maja identyczne wejscia na kable - wlasciwie wyglad nie wiele sie rozni a jednak jeden mial A a drugi B
    SlaweK
    Level 43  
    Aż tak głęboko o nigdy nie wnikałem. Ale faktem jest też że akurat w tym przypadku KSS210 to większość firm proponują A za B i na odwrót. Znam jeszcze kilka podobnych przypadków.

SławeK
    gorzyga
    Level 20  
    Krople cyny posiadaja wszystkie kss-y serii 2xx (210,212,213... oprocz 240 i mozliwe ze jakis innych),to ze nie ma zworki znaczy,ze laser byl juz przez kogos "dotykany" lub pochodzi ze sprzetu i byl fabrycznie w nim zamontowany,a jak by sprzedany,to mozliwe,ze pochodzi z "tasmy". Nie dokonca wiem,co oznaczaja litery,ale mysle,ze chodzi o sposob wykonania. np.kss-213F,rozni sie od kss-213b tym,ze ma klapke "zntykurzowa". Jezeli chodzi o kss-213 to zamiennie uzywalem roznych literek od B do F :). Podobno litera w kss-210 oznacza w jakim sprzecie ma zastosowanie,maja rozne cewki. Ale taki jest fakt,ze chyba nikt nie wie co na 100% oznaczaja wszystkie te literki ;)
    Jaś Kula
    Level 33  
    Kss210a stosowany jest w sprzęcie stacjonarnym (wieże) , Kss210b w sprzęcie przenośnym ( radiomagnetofony) a może zamiennie , niestety dokładnie juz nie pamiętam, wyczytałem kiedyś to w Serwisie Elektroniki. Nie wiem do czego mogą odnosić się inne wyznaczniki tzn. "c" , "f" .... . Na pewno mają jakieś przełożenie na parametry mechaniczno-optyczno-elektryczne ( np. obecność tzw. klapki antykurzowej). Natomiast nie spotkałem się z tym aby literki te odnoszone były do stosowanych wtyczek czy też zabezpieczenia przed ładunkami elektrostatycznymi(np. laserySFP101 nie mają wyróżników literowych na końcu a znam trzy rodzaje złącz które są w nich stosowane). Wydaje mi się że bez kart katalogowych producentów tematu tak naprawdę nie zgłębimy do końca. Może ktoś z przeglądających ma takie karty i opublikuje je na forum , gdyż temat był już w taki czy inny sposób wałkowany a jednak wciąż wraca . Aby poznać inne posty na ten temat użyj funkcji "szukaj". Pozdrawiam.