Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Grundig M 72-315/9 CUC1852 - biały ekran i wyłącza się

03 Mar 2008 21:01 1447 2
  • Poziom 16  
    Witam
    TV w temacie objawy takie, że czasami zaraz po włączenu pojawia się jasny biały ekran i linie powrotu i wyłącza się. Czasami na chwile pojawi się biały ekran ale tak jakby zaskoczy i wtedy normalnie wszystko ok mozna ogladać ale po jakimś czasie (czasem kilka minut czasem kilkanaście) sam się wyłącza.

Feature-BOX podmieniany na inny i tak samo. Wszystkie luty poprawione. Powielacz troche był spękany i został wymieniony na używkę ale orginał.

Po przeczytaniu paru postów sprawdziłem kinieskop: odłączone działa poprzez odlutowanie rezystorów R738, R758, R778 i pomiar napięcia wygląda nastepująco: R = 158V, G = 145V, B = 140V.
    Przy odłączonych działach w miarę nagrzewania się TV pojawia się kolor czerwony z liniami powrotu zmieniający swoja jasność.
    Przy nagrzanym TV i odłączonych działach po wyłączeniu i włączeniu pojawia się na chwilę dość mocno czerwony kolor i następnie ciemnieje całkowicie po czym po chwili znowu zaczyna stopniowo się rozjaśniać i jest tak jak w poprzednim przypadku (falowanie jasnością czerwonego).

Widac z tego że cos jest chyba nie tak z działem czerwonym ?
    Czy to może być właśnie przyczyną pojawiania sie tego białego ekranu (przy podłączonych działach) i wyłączania się TV ?
    I jeśli to jednak wina kineskopu to czy da się jeszce z nim coś zrobić ?

Dodam że kineskop to A68ESF202X043 Philips'a

Z góry dziękuję za pomoc
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Oj no tak gdzieś ten wątek kiedyś czytałem ale nie siędzę cały czas w temacie i uciekło mi z głowy ;-) No to widzę że dam sobie spokój z tym TV bo dostałem go do sprawdzenia po znajomości a widać że ewidentnie wina leży po stronie kinola.

Dziękuje bardzo za pomoc
    Pozdrawiam speców od TV ;-)