Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik krokowy z hamulcem ?

03 Mar 2008 22:19 1866 6
 • Poziom 11  
  Witam. Mam taki problem, że nie mogę znaleźć silnika krokowego z hamulcem w rozsądnej cenie. Chodzi o to, żeby podczas postoju moja platforma 3 osiowa nie ulegała przemieszczeniu. Nie będą na nią działały żadne siły zewnętrzne, chodzi tylko, żeby mi się silniki same nie kręciły.

  Czy uważacie, że silniki po wyłączeniu zasilania utrzymają pozycję? Czy może lepiej będzie trzymać je ON na zadanej pozycji? Jak wtedy może się to grzać?

  Mówimy tu o silnikach rzędu BYGH 450-08 i BYGH 412
  http://www.wobit.com.pl/
  Czy są gdzieś analogiczne z hamulcami.

  Z góry dziękuje za rady
 • Poziom 24  
  jesli nie sciągniesz napięcia z silnika krokowego to powinien on utrzymywać swoją pozycje. jesli zalezy ci na dużej precyzji sprobuj zastosować jakiś serwo napęd np Lenze
 • Poziom 11  
  Dzwoniłem do Wobitu. Powiedzieli, że takie silniki mogą sobie stać na załączonym napięciu i nic im nie będzie. W zasadzie nie ma różnicy czy się kręci czy stoi, a temp pracy może być nawet 70st C. Hamulec więc chyba zbędny.
 • Poziom 11  
  Tak, tak widziałem tą stronkę, ale niestety ceny kilkakrotnie większe.
 • Poziom 15  
  Z tego co wiem, 70st C nie jest groźne dla silnika. A krokowy będzie stał przy załączonym napięciu (właśnie dlatego stosuje się silniki krokowe).

  A co do tego, jak będzie się grzał - załącz, poczekaj i zmierz. Nic groźnego nie powinno się stać - poza tym, chyba masz jakieś zabezpieczenia?

  Pozdrawiam
 • Poziom 11  
  Silnika jeszcze nie mam. Projekt musi być w całości przyęty i wtedy będziemy kupować. W ziązku z tym musiałem wiedzieć.