Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nawigacja Smart SG 320 - jak odblokować do poziomu palmtopa

skarabeusz321 04 Mar 2008 10:45 86388 140
    skarabeusz321
    Level 11  
    Witam

Kupiłem nową nawigację SG 320 Smart i chciałem korzystać z niej w postaci palmtopa.System operacyjny to Windows Ce net 5.0

pozdrawiam wszystkich :D

skarabeusz[/tex]
    marek216

Level 43  
    Po odblokowaniu to nadal nie będzie pocket :!:

Wszelkie aplikacje będziesz musiał dogrywać.

Pamiętaj że to system na tym to winCE a nie WindowsMobile.
    skarabeusz321
    Level 11  
    witam

Dzięki za info, ale biorę to pod uwagę że będę musiał dograć aplikacje.Dla mnie istotne jest to, że po odblokowaniu mogę odczytywać z karty pamięci np. fotki czy inne możliwości.Szukałem w sieci programu do odblokowania,ale niestety :cry: nie znalazłem.Dlatego tu szukam pomocy :D[tex]

pozdrawiam
    skarabeusz321
    Level 11  
    witam ponownie

problem z SG 320 już rozwiązałem :D dosyć prosta operacja dla zainteresowanych.Wystarczy zmienić zapis w pliku autorun na \windows\explorer.exe i zrobić twardy reset :D.Wymieniony plik jest oczywiście w katalogu flash_storage.

pozdrawiam

Skarabeusz
    23BARABASZ
    Level 10  
    Jaka jest dokladnie procedura odblowania? Mysle ze w mojej Akirze512 bedzie podobnie...
    skarabeusz321
    Level 11  
    W Akirze jak wiem jest troszkę inaczej,w katalogu jeśli dobrze pamiętam(akiragps)jest plik menu ,zmienia się jego nazwę np. no menu i twardy reset .Oczywiście szukaj w katalogu flash_storage,jednak nie zawsze to pomaga.Wtedy zobacz ten sposób co ja zrobiłem w smart gps.Jeśli to nie pomoże to daj znać może coś jeszcze Ci podpowiem.:D
    zbynek1964
    Level 11  
    Witam. A jak wlazleś do GPS-a? Windows XP nie rozpoznaje urzadzenia
    skarabeusz321
    Level 11  
    witam

Do komunikacji z XP potrzebny jest program activesync jest dostępny w sieci bezpłatnie wpisz w google (activesync download) wybierz z listy ten program zainstaluje i zainstaluj

po resecie komputera, podłącz nawigację i zostanie wykryta :)

pozdrawiam
    pająk2103
    Level 11  
    siemka.niedawno zakupilem nawigacje smart sg 320.chcialem dowiedziec sie jak ja odblokowac i co przyniesie mi to odblokowanie,tzn jakie mozliwosci daje odblokowanie tej nawigacji,jak tego dokonac{krok po kroku}i co jest do tego potrzebne,pozdrawiam,narka.
    skarabeusz321
    Level 11  
    witam

Sposób odblokowania SG 320 podałem,jest bardzo prosty,wystarczy zmienić zapis w pliku autorun..co do korzyści hm... po odblokowaniu do poziomu palmtopa i dograniu przydatnych programów,ma się nie tylko nawigację ale w miarę szybki komputerek , bo procesor w tym maleństwie jest taktowany 375 Mhz ...dobrze czyta pliki filmowe ( w miarę płynna animacja) fajny MP3 i MP4 :) edytor tekstu (czyli np Ms Word) kalkulator lub inny ...wyśmienita przeglądarka do zdjęć :) i sporo innych możliwości,uzależnionych tylko od pojemności karty i wgranego oprogramowania...jest tez bardzo fajna nakładka na system, kolorwa i praktyczna,jednak jest dedykowana dla MIO i jestem w trakcie adaptacji na Smarta :)...nakładka ma 5 poziomów Multimedia.Narzędzia,Ustawienia ,Nawigacja i Office..każdy poziom kilka pozycji np: multimedia mają na pokładzie odtwarzacz filmów. przeglądarkę do zdjęć MP3 i MP4 i painta(taki program do grafiki)...do tego jest świetna ( bo duża) klawiatura dotykowa :) i graficznie ładna :)...poprostu to wszystko uzależnione jest jak napisałem wcześniej od oprogramowania :)
    pająk2103
    Level 11  
    witam.dzieki bardzo skarabeusz za odpowiedz na moje pytanka.a odnosnie tego pliku autorun to poprostu zmienic jego nazwe na ta nazwe co napisales wczesniej czy trzeba wejsc w ten plik i w nim cos zmienic.sorki ze zawracam ci glowe ale nie jestem obcykany w tym temacie,a widze ze ty masz spore pojecie na ten temat.a powiedz mi czy jak ja juz odblokuje to bedzie mozna korzystac z mapy wgranej na karcie gdy ta karta nie bedzie oryginalna karta mapymap tylko np.kupiona na allegro np.do garmina czy innej nawi?z gory dziekuje jeszcze raz za odpowiedz,pozdro,narka....

Dodano po 4 [minuty]:

witam ponownie.mozesz mi jeszcze powiedziec skarabeusz jak zrobic twardy reset tej nawigacji?dzieki i pozdrawiam..
    skarabeusz321
    Level 11  
    jeśli chodzi o twardy reset to na tylnej części smarta jest pomarańczowy przełącznik, to jest ten twardy reset :)...co do odblokowania to wcześniej opisałem jak to zrobić :) wystarczy tylko poczytać,plik autrun przpisz na pulpit XP otwórz go a następnie wykasuj to co jest wpisując (\windows\explorer.exe)...taki zapis odblokuje win CE który masz na pokładzie smarta, oczywiście po tym resecie...poprzedni plik autrun skasuj ale zapisz sobie oryginalna kopie :) może sie przydać :)...co do karty to cała mapa jest wgrana do pamięci smarta zatem możesz wkładać dowolne karty z dowolnymi mapami i innymi programami..aby ponownie wejść w nawigację należy wejść w flash_storage potem smartgps i tam jest plik menu,klikniecie w niego spowoduje wejście w system nawigacji...ponowne odpalenie win CE poprzez twardy reset...dodam ci kilka programów do tego smarta oznaczony jako 1. to program do komunikacji (ActiveSync)z XP 2.to programy dla Twojego smarta (jest ich tam kilka)wszystkie są spakowane i musisz rozpakować...
    Attachments:
    pająk2103
    Level 11  
    dzieki skarabeusz za full odpowiedz.zrobilem jak napisales,jest win,tylko ze na te programy musze troszke chyba poczekac bo nie mam dostatecznej ilosci pkt.ale dzieki bardzo za wszystko,teraz wiem ze moge kupic sobie karte europy na allegro i bedzie dzialac.pozdrowienia.thx...
    pająk2103
    Level 11  
    witam ponownie.sciaglem sobie kilka programow do mojego smarta sg320.programy podeslal mi skarabeusz-thx.moze ktos mi powiedziec czy moge je skopiowac od razu na navi czy trzeba cos jeszcze zrobic?coby navi nie padla.dzieki pozdrawiam..
    skarabeusz321
    Level 11  
    możesz je spokojnie kopiować na kartę , nic nie uszkodzisz :) tam masz odtwarzacz do filmów i do muzyki ale nie tylko to...jest też nakładka na win CE duże ikony i wygodna obsługa...oczywiście kopiowanie na kartę mini SD :)
    pająk2103
    Level 11  
    dzieki serdeczne,pomykam po zakup karty,aha a jakiej pojemnosci najlepsza karta,moze byc 2G.pozdro.narka
    marek216

Level 43  
    Może być 2, może być 4 GB.

Tylko zwykła SD a nie SDHC
    pająk2103
    Level 11  
    dzieki marek216 za odpowiedz.a moge np.caly plik ktory sciagnalem wgrac na karte czy musze kazdy program osobno wgrywac.tzn.mam np.w tym pliku odtwarzacz do filmow,muzyki itd.i moje pytanko-czy moge ten caly plik{9mb.}skopiowac na karte czy musze kazdy program po kolei kopiowac.pliki sa spakowane......jestem w tym zielony kompletnie wiec pytam..sorki......dzieki i pozdrawiam...
    galwan
    Level 2  
    Nie wiem co sie stalo z moim wpisem, wiec ponawiam.
    Czy po odpaleniu tego windowsa da sie zmienic rozdzielczosc??? Ta ktora jest jest naprawde kiepska. Musze przewijac okienka itd. Sprawdzalem tez ustawienia i nic nie znalazlem sensownego. Czy ten windows jest na tyle ubogi, ze sie z tym wyswietlaniem nic nie da zrobic?

Poprzedni post jest w koszu za niedbalstwo.
    marek216
    marek216

Level 43  
    W windowsCE nie ma możliwości zmiany rozdzielczości.
    jaroZina
    Level 2  
    witam!
    Mam odblokowaną nawi Smart sg320 (dzięki wielkie dla WAS!!!) i po uruchomieniu MapaMap pozostaje mi pasek od Windowsa. Jak się go pozbyć. PZDR
    pająk2103
    Level 11  
    siemka.ja nie jestem pewien bo zbytnio sie nie znam na tym,ale gdzies tu na forum poczytalem i wyczytalem ze ponoc mapamap ma problem z tym paskiem,ale dla pewnosci zapytaj skarabeusza albo marka216,oni znaja sie na rzeczy,to ci na pewno pomoga.pozdro,narka...
    marek216

Level 43  
    Start -> settings ->taskbar ... -> pierwszy odhacz a 2 i 3 zaznacz

Jeśli o to ci chodzi :)
    jaroZina
    Level 2  
    wielkie dzięki-jesteś Wielki marek216!!! O to mi chodziło!
    PZDR
    galwan
    Level 2  
    Ok, dzieki marek za odpowiedz i edukacje na temat niedbalstwa... :) Bawilem sie dzis takze Akira, i ona ma podobnie. Tez nie znalazlem zadnych ustawien rozdzielczosci. Troche szkoda. Pozdrawiam i dzieki wszystkim za wskazowki. Byly i sa dobre. a co do autoukrywania paska - to ja mam miesznae uczucia. Potem nie moglem teg paska podniesc...
    pająk2103
    Level 11  
    siemka wszystkim,czy moze ktos mi pomoc?mam odblokowanego smarta sg320,na kompie mam pare programow{w jednym pliku}do tego navi i moje pytanko?jak te programy wgrac do tej navi?mam activsynca,karte 1gb.pomozcie...dzieki....pozdro...
    skarabeusz321
    Level 11  
    utwórz katalog (oczywiście na karcie mini SD) o dowolnej nazwie, np. Programy i tam wypakuj wszystkie pliki...potem możesz tylko porobić skróty do tych programów i wrzucić np na pulpit Win CE..po włożeniu karty i włączeniu navi, klikasz w ikonkę MyDevice i zobaczysz nową ikonkę SDMMC, klikasz w nią i własnie tam tworzysz ten katalog Programy...

Dodano po 5 [minuty]:

acha ! jeśli te programy o ktorych piszesz są z mojego postu, to jeden z nich sam zainstaluje to o co Ci chodzi,poprostu klikasz w pliki rozruchowe setup,exe lub tylko setup...jednak sporo musisz zrobić sam to pewne :D..plikami rozruchowymi są też te kolorowe ikonki :D choć nie wszystkie :D ale sądzę że sobie poradzisz..
    macheck
    Level 12  
    co do menu, to wystarczy zrobic tak, zebysie pojawila klawiaturka i wybrac z niej ctrl+esc i menu sie pojawi. zeby pojawila sie klawiaturka, wystarczy wejsc w jakies pole tekstowe, np. pole adresu
    pająk2103
    Level 11  
    dzieki serdeczne wam za pomoc.zrobie tak jak mowicie.mysle ze sobie poradze,jakby cos to napisze znow prozbe o pomoc.narazie dzieki i pozdro.
    aha te programy sa od ciebie skarabeusz.....thx....

aha i jeszcze jedno.jak wgram te programy na karte to moge np.dograc na ta sama karte np.pliki muzyczne i pojdzie to na mojej navi czy nie?pozdro....
    skarabeusz321
    Level 11  
    możesz dograć wszystko co się zmieści na karcie :D, masz tam odtwarzacz MP3 i MP4 więc będzie Ci grało jak złoto :)