Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson C86 miga paier i atrament na przemian

04 Mar 2008 14:47 1578 2
  • Poziom 32  
    Witam ma drukarkę jak w temacie, migające na przemian diody paieru i atramentu, pampersa wyczyściłem ściągnołem SCC Service i nie mam pojęcia jak to zresetować, przeszukałem już elektrode wszędzie jest troche, ale nic konkretnie wytłumaczone, nie wiem jak użyć tego programu więc proszę o pomoc jak to dalej ruszyć, spędziłem już na szukaniu na forum ze cztery godziny i dalej nie wiem. Albo nie umiem szukać. Z góry dziękuje kolegom za pomoc.
  • Pomocny post
    Spec od drukarek
    Przede wszystkim, drukarkę musisz mieć zainstalowaną na komputerze. Wtedy instalujesz i uruchamiasz SSC Service Utility. Wchodzisz w zakładkę "Configuration" i z listy "Printer Model" wybierasz "Epson Stylus C83/C84/C85/C86", teraz dla pewności możesz przejść do zakładki "Ink Monitor" i kliknąć "Refresh" - jeśli wybrałeś właściwą drukarkę, wyświetli się poziom tuszy w formie 4 kolorowych prostokątów. Teraz zamknij okienko programu (prawy górny róg), pojawi się ikonka drukarki z kolorowym trójkącikiem w prawym dolnym rogu pulpitu Windows. Kliknij na niej prawym przyciskiem myszy, najedź strzałką na opcję "Protection Counter", kliknij na "Reset Protection Counter", teraz kliknij "Yes" na okienku, które się pokaże i "OK" na następnym. W tym momencie dobrze jest wyłączyć drukarkę i odłączyć ją od prądu na jakieś kilka minut. Po następnym uruchomieniu drukarka powinna normalnie działać (zakładając, że nie ma jakichś uszkodzeń i jest tusz w pojemnikach).