Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podlaczyc ten sprzet audio do kompa??

04 Mar 2008 15:29 2360 9
  • Poziom 9  
    Witam
    z gory mowie ze calkowicie nie znam sie na sprzecie audio ...
    Mam taki oto wzmacniacz:

Continental Edison PA 9007

oraz mam dwie kolumny: Unitra Tonsil ZG40C 5 40W 4ohm
    oraz 2 kolumny SCHNEIDER 2820 LS 4ohm (nie wiem ile wat... nie jest napisane...:/)

Moj brat podlaczyl mi to wszystko tak ze wszystkie glosniki podpial do wzmacniacza i od wzmacniacza kablem do kompa....
    nie brzmi to tak fajnie i przestrzennie jak u mojego kumpla..... czasami taki nie czysty dzwiek jest przerywany tak dziwnie jest...

Jak mam to podlaczyc zeby miec najlepszy dzwiek.....??
    uzywam ich w pokoju i nigdzie indziej...
    Pozdrawiam i prosze o pomoc

Link usunąłem. Regulamin p.10.11.
    (dj-MatyAS)
  • Poziom 12  
    Z tego co jest napisane na obudowie to ten wzmacniacz ma impedancję wyjściową 8Ω. Podłączenie do niego kolumn o impedancji 4Ω to świetny sposób na zabicie wzmacniacza. Wniosek: Twoje kolumny nie nadają się do tego wzmacniacza.
  • Poziom 9  
    czyli podlaczajac do niego kolumny 4Ω moge spalic wzmacniacz?
    chce zaznaczyc ze taki sposob podlaczenia mam juz od ponad roku i nic sie nie spalilo.....hmmmm
    czyli musialbym wymienic wzmacniacz?
  • Poziom 12  
    Zgadza się, podłączając do niego takie kolumny możesz go spalić. Możliwe, że pochodzi na nich jakiś czas ale moim zdaniem prędzej czy później w końcu padnie. Na twoim miejscu zaopatrzyłbym się we wzmacniacz o impedancji 4Ω (oczywiście jeśli chcesz używać tych kolumn, które posiadasz)
  • Poziom 9  
    No wlasnie chcialbym miec dzwiek przestrzenny i miec efeakty w grach a przy tych glosnikach to nie uzyskam takiego efekty raczej:D.......a jeszcze takie glupie pytanie..... jak kupie taki zestaw 5.1 z Subwooferem to nie bede potrzebowal wzmacniacza?
  • Poziom 22  
    Nie rozumiem takiego myślenia. Ten wzmacniacz to jest eksportowa wersja wzmacniacza fonici WS7010. Ma ponad 20 lat i nie da się z niego otrzymać rozbicia przestrzennego. On ma 2 końcówki mocy po 20W przy 8 Ohmach podzielone na przód i tył. Po podłączeniu 4 kolumn po 4 Ohm nic się nie zjara, bo przód jest szeregowo podłączany z tyłem. Zauważ coś takiego, ze jak podłączysz sam tył i przełącznik ustawisz na tył i przód razem, to dopuki nie podłączysz przodu, tyl nie będzie grał. Przy takim połączeniu szeregowym wypadkowa impedancja będzie się rownać 8 Ohm, czyli wszystko OK. Jakbys miał tylko dwie kolumny 4 Ohmowe podłączone to byś długo nie posłuchał.

W twoim przypadku skoro masz juz kolumny proponuję dokupic sobie wzmacniacz 5.1, albo zestaw Creative (którego ja bym w życiu nie kupił)

Do Creativa nie potrzeba wzmacniacza, bo ma w sobie.
  • Poziom 9  
    Postanowiłem zmienić całkowicie mój zestaw audio.
    Mam zamiar sprzedać to wszystko co mam.
    Następnie kupie sobie kartę Creative X-FI.
    I do tego zestaw głośników 5.1 .
    Tylko nie wiem jaki. Doradźcie mi...
    Myślę nad GENIUS SW-HF 5.1 5005....
    Wie może ktoś jak grają one??
    Nie zależy mi na basie bo nie słucham takiej muzyki...
    Chciałbym mieć ładne brzmienie .
    I jeszcze jedno czy będą one ładniej grały od tych co mam??

PS: Sorki za błędy nie wiedziałem:)
  • Poziom 21  
    Szarlej napisał:
    Z tego co jest napisane na obudowie to ten wzmacniacz ma impedancję wyjściową 8Ω. Podłączenie do niego kolumn o impedancji 4Ω to świetny sposób na zabicie wzmacniacza. Wniosek: Twoje kolumny nie nadają się do tego wzmacniacza.

BZDURA!!! Wzmacniacz odda większą moc i będzie się bardziej nagrzewał, a ty zaraz o zabiciu wzmacniacza...

Kolega sugeruje iż podłaczenie kolumn 4 Ohm do wzmacniacza który może współpracować z kolumnami 8 Ohm jest zgodne z zasadami sztuki? Proszę sprecyzować swoją wypowiedź.
    (dj-MatyAS)
  • Poziom 35  
    Cytat:
    BZDURA!!! Wzmacniacz odda większą moc i będzie się bardziej nagrzewał, a ty zaraz o zabiciu wzmacniacza...

:D no comments

a ja mam pytanie do ciebie skąd sie bierze ciepło w tranzystorach ?? krasnoludki za to odpowiadają ?? bo jeśli radiator

będzie sie bardziej nagrzewał do tego stopnia że sie przegrzeje ........same tranzystory mogą nie być skore pracować przy 2x większym prądzie nie mówiąc o reszcie elementów ........
  • Poziom 9  
    a jak myślicie ile będę mógł wziąść za te moje kolumny 2 i te 2 mniejsze....... bo wzmacniacz to tak 50zl pewnie.....