Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Yamaha majesty 400 immo - brak iskry, nie ma licznika

andrzej c. 04 Mar 2008 16:51 4550 16
    andrzej c.
    Level 11  
    posiadam skuter jak wyzej 2006r. nie ma licznika rozrusznik kreci brak iskry czy ten skuter ma immo w liczniku ??? pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    andrzej c.
    Level 11  
    licznik jest polamany. czy wystarczy przelutowac pamiec do nowego licznika i bedzie dzialalo?
    hubertbaran
    Level 17  
    Mozna wypieprzyc lub obejsc to badziewie. Musiał bym tylko dowiedzieć sie jaka masz tam elektrownie;)
    andrzej c.
    Level 11  
    dzwonilem dzisiaj za czesciami, i w jednej firmie mowili ze mieli taka yamahe ten sam rok i gosc powiedzial ze odpalali bez zamontowanego licznika. nie wiem co otym sadzic. immo jest napewno ?
    User removed account
    User removed account  
    goldwinger
    VIP Meritorious for electroda.pl
    to jest YP 400 i z tego co mi wiadomo ma immo ale gdzie to już nie wiem
    andrzej c.
    Level 11  
    to ze jest immo. to jest na 100 procent, ale czy w liczniku jest napewno to nie wiem moze ktos cos jaszcze napisze w temacie
    hubertbaran
    Level 17  
    Jak dla mnie To sie z tym strasznie pieprzycie ;] Immo w skuterach odcina zapłon ;] Zapłon jest CDIwiec dowiera jeden ze styków do masy ;] Znajdź moduł zapłonowy i sprawdź czy dochodzi do niego kabel czarno-biały, jesli tak to go wypnij i sprawdź czy jest iskra.
    andrzej c.
    Level 11  
    jutro wekend , wiec sprawdze i napisze zobacze gdzie dochodzi kabelek od cewki przy stacyjce dzieki
    goldwinger
    VIP Meritorious for electroda.pl
    hubertbaran wrote:
    Zapłon jest CDI...

Nie, tam nie ma CDI
    andrzej c.
    Level 11  
    przy stacyjce, jest petla z modulem dalej jest to polaczone do wiazki licznika czyli tak jak w samochodach musi byc licznik aby byla iskra. do cewki napiecie dochodzi mawet jak krece rozrusznikiem.
    andrzej c.
    Level 11  
    panowie co z tym immo niech ktos powie jednoznacznie czy w tym skuterze potrzebny jest licznik aby byla iskra ???????????
    avital
    Level 15  
    Nie znam systemu konkretnie w tym modelu , ale w motocyklach "dorosłych" Yamacha klucze leżą w ECU i tam wystarczy je "doprogramować", jeżeli z pętli/czytnika przewody idą do zegara ( ale napewno to trzeba konkretnie spradzić) to nie bez powodu , być może jest w nim element dekodujący sygnał z transpondera i wysyłający do ECU .
    Reasumując - Po tzw. treści z pamięci zegara i odczycie z nr.seryjnego z klucza można stwierdzić czy zegar = immo .
    ARTURG14
    Level 19  
    Immo jest tam gdzie idą kable z cewki od stacyjki.Napewno
    andrzej c.
    Level 11  
    kable od cewki przy stacyjce ida prosto do licznika czyli musi byc licznik aby byla iskra , a ja mam licznik polamany mam pytanie jak wyglada scalak w liczniku od immo????
    ARTURG14
    Level 19  
    W większości jest to pamięć typu 93c46,24c01,95160.Gorzej jak jest motorola (procesor),a jak jest NEC to masz prz.....jak rozbierzesz licznik to zadzwoń 692012639 pomoge (po 15)