Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suszarka do bielizny AEG Lavatherm Euroline K

04 Mar 2008 18:16 4013 6
  • Poziom 10  
    Witam
    Czy może mi ktoś doradzić w jaki sposób należy oczyszczać wymiennik ciepła w suszarce (AEG Lavatherm Euroline K).
    Czy jest jakiś sposób na pozbycie się osadu (białego nalotu) z wymiennika ciepła (dotyczy to tylko strony ciepłej).
    Jak często powinien być czyszczony taki wymiennik tzn. co ile suszeń powinno to mniejwięcej wychodzić, bo u mnie nastąpiło po trzech suszeniach i wydaje mi si, że to trochę za często.

Pozdrawiam
    Piotr
  • Moderator AGD
    ilfordziak napisał:
    w jaki sposób należy oczyszczać wymiennik ciepła

Wystarcza solidne przepłukanie ciepłą wodą i to najlepiej w przeciwnym kierunku niż dmucha w niego powietrze. Łatwiej wówczas usuwają się kłaczki z ubrań.

ilfordziak napisał:
    Czy jest jakiś sposób na pozbycie się osadu (białego nalotu)

To białe to są "minerały" z wody. Spróbuj kwaskiem cytrynowym albo szczotką.

ilfordziak napisał:
    Jak często powinien być czyszczony taki wymiennik tzn. co ile suszeń powinno to mniejwięcej wychodzić, bo u mnie nastąpiło po trzech suszeniach i wydaje mi si, że to trochę za często.

Częstość czyszczenia zależy od intensywności użytkowania, raz w miesiącu powinno być ok, natomiast ten filtr w drzwiach należy czyścić po każdym suszeniu.
    Co to znaczy że wychodzi po trzech suszeniach?

Podaj model w tytule!!
  • Poziom 10  
    Dzięki za szybką odpowiedź.

Rozumiem, że kwasek cytrynowy nie powinien uszkodzić blachy aluminiowej, z której wykonany jest wymiennik, a tylko rozpuści osad.
    Czy można próbować zamiennie wody z octem lub preparatów do odkamieniania czajników.

Kontrolka wymiennika ciepła zaświeciła się po trzecim suszeniu, ale suszarka była kupiona jest jako używana. Faktem jest, że czyszczenie wodą prawie niczego nie wypłukało z wymiennika.

I takie jeszcze jedno pytanie - czy bęben suszarki powinien obracać się z bardzo dużym oporem?

Pozdrawiam
    Piotr
  • Moderator AGD
    ilfordziak napisał:
    I takie jeszcze jedno pytanie - czy bęben suszarki powinien obracać się z bardzo dużym oporem?

Tak ma sie obracac z oporem. To jest normalne.
    Tym osadem to sie nie martw tak bardzo. Wazniejsze jest by wszystkie kanaly powietrzna byly czyste i drozne w samej suszarce jak i w wymienniku. To ze sie zapala kontrolka od wymiennika nie musi swiadczyc ze jest z nim problem bo moze byc problem z czyms innym.
    Poszukaj naklejki znamionowej i podaj typ, model, pnc i cyferki ktore na niej sa.
  • Poziom 10  
    Suszarka kondensacyjna AEG Euroline K
    TYP A 48 1 ASA 01N
    PNC 916 014 192 00

Pozdrawiam
    Piotr
  • Moderator AGD
    Jezeli jestes pewien ze to kontrolka od wymiennika a nie ze zbiornik na wode jest pelen, to wyczysc z osadu kanaly powietrza w suszarce i potraktuj octem wymiennik.
    Po zakonczonym suszeniu powinny sie swiecic kontrolki przypominajace o koniecznosci czyszczenia filtrow.
    przepraszam za brak pl.liter
  • Poziom 10  
    Witam
    Chyba mam jeszcze jeden problem i to bardziej poważny.
    Na suszonych rzeczach pokazują się takie małe czarne kuleczki, jak się je dotknie, potrze to rozmazują się tak jakby były z grafitu lub podobnej substancji. Brudzą w ten sposób ubranie i palce.
    Można je w delikatny sposób oderwać od wysuszonych rzeczy.
    Na około 30 sztuk ubrania w suszarce zauważyłem tego może z 7-10 przypadków.

Co to może być i jak temu zapobiec?

Pozdrawiam
    Piotr