Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy jest jakiś lakier do regeneracji gumek przewodzących?

DRPP 05 Sty 2004 13:05 3072 13
  • #1 05 Sty 2004 13:05
    DRPP
    Poziom 16  

Radio przestało reagować na niektóre klawisze (100% to gumki - sprawdzałem). Przyjrzałem się gumkom w tym radyjku i okazało się, że nie są one naklejane tylko malowane jakimś czarnym przewodzącym lakierem (są nawet małe zacieki). Czy jest szansa kupienia gdzieś takiego lakieru lub zastąpienia go czymś? Od razu mówię, że naklejanie zapasowych gumek od pilotów RTV jest niemożliwe ze względu na dziwne kształty przycisków.

0 13
  • #2 05 Sty 2004 13:09
    djlj24
    Spec od car audio

Odradzam lakier grafitowy - z czasem wyciapie klawiaturę tak, że powstają upływy na klawiaturze i robi się głupawka.

0
  • #3 05 Sty 2004 13:20
    DRPP
    Poziom 16  

djlj24 napisał:
    Odradzam lakier grafitowy - z czasem wyciapie klawiaturę tak, że powstają upływy na klawiaturze i robi się głupawka.

To jednak bawić się w naklejanie gumek (tj. układanie puzzli :()?

0
  • #4 05 Sty 2004 13:23
    djlj24
    Spec od car audio

Ja w sumie miałem może metodę prymitywną ale skuteczną. Naklejałem cienką folię z opakowań po czekoladzie ale na miękki klej. Początkowo bałem się, że wydrapie napytalne ścieżki grafitowe (Philips) ale okazało się, że pilot naprawiany 4 lata temu chodzi do dziś (miał być tylko do czasu kupienia nowego), mimo, że jest często używany (dzieci). W sumie rozwiązanie nieeleganckie ale działa.

0
  • #5 05 Sty 2004 13:25
    grzeskk
    Poziom 30  

kiedyś miałem w naprawie pilot z ciekawym patentem: ponaklejane były kawałki folii miedzianej, działać działało a wytarcia ścieżek nie było widać, więc może to jest jakiś sposób

0
  • #6 05 Sty 2004 13:29
    djlj24
    Spec od car audio

Folia miedziana może śniedzieć, aluminiowa w normalnych warunkach nie.

0
  • #7 05 Sty 2004 13:46
    grzeskk
    Poziom 30  

wg mnie potrzeba dużo czasu aby taka folia zaśniedziała w "normalnych warunkach" a swoją drogą aluminum się utlenia

0
  • #8 05 Sty 2004 14:12
    brofran
    Poziom 37  

Ja nakleilem folie miedziana za pomoca "Kropelki".Pilot dziala juz drugi rok!.
    Ktos na forum polecal klej do szyb samochodowych (do naprawy szyby ogrzewanej),ale nie wiem z jakim skutkiem.PZDR. 8O

0
  • #9 05 Sty 2004 14:22
    djlj24
    Spec od car audio

Ten do naprawy szyb też zaciapuje klawiaturę. Aluminium nie utlenia się tylko ulega pasywacji w sumie różnica nieistotna.

0
  • #10 05 Sty 2004 15:35
    Jan Śliwa
    Poziom 11  

Lakier przewodzący kupisz w sklepie lub giełdzie,grafit zetrzesz z ołówka(różne twardości),zrób mix z tego. Jeżeli dobrze dobierzesz-efekt powinien być dobry J.Ś.

0
  • #11 06 Sty 2004 07:35
    DRPP
    Poziom 16  

Dzięki,
    Przy małych przyciskach wykorzystałem gumki do pilotów RTV, a do większych zciąłem gumki z dużego zepsutego kalkulatora. Przykleiłem je, oczywiście po przycięciu starych, na kleju silikonowym. Wszystko działa bardzo ładnie.

0
  • #12 07 Sty 2004 01:00
    SiwusGSM
    Poziom 19  

Są w sprzedaży gotowe zetawy naprawcze(dużo wyciętych gumek i klej silikonowy) Naprawiam tym piloty,klawisze w radiach,panele sterujące. Jeszcze się nie zawiodłem.

0
  • #13 08 Sty 2004 10:38
    GrzesieG
    Poziom 16  

A czy ten klej silikonowy trzyma dobrze?
    Bo ja mam złe wspomnienia. I do tego długo schnie.
    Raz użyłem kropelki, teraz stosuję butapren.

0
  Szukaj w 5mln produktów