Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy jest jaki¶ lakier do regeneracji gumek przewodz±cych?

DRPP 05 Sty 2004 13:05 3000 13
  • #1 05 Sty 2004 13:05
    DRPP
    Poziom 16  

Radio przestało reagować na niektóre klawisze (100% to gumki - sprawdzałem). Przyjrzałem się gumkom w tym radyjku i okazało się, że nie s± one naklejane tylko malowane jakim¶ czarnym przewodz±cym lakierem (s± nawet małe zacieki). Czy jest szansa kupienia gdzie¶ takiego lakieru lub zast±pienia go czym¶? Od razu mówię, że naklejanie zapasowych gumek od pilotów RTV jest niemożliwe ze względu na dziwne kształty przycisków.

0 13
  • #2 05 Sty 2004 13:09
    djlj24
    Spec od car audio

Odradzam lakier grafitowy - z czasem wyciapie klawiaturę tak, że powstaj± upływy na klawiaturze i robi się głupawka.

0
  • #3 05 Sty 2004 13:20
    DRPP
    Poziom 16  

djlj24 napisał:
    Odradzam lakier grafitowy - z czasem wyciapie klawiaturę tak, że powstaj± upływy na klawiaturze i robi się głupawka.

To jednak bawić się w naklejanie gumek (tj. układanie puzzli :()?

0
  • #4 05 Sty 2004 13:23
    djlj24
    Spec od car audio

Ja w sumie miałem może metodę prymitywn± ale skuteczn±. Naklejałem cienk± folię z opakowań po czekoladzie ale na miękki klej. Pocz±tkowo bałem się, że wydrapie napytalne ¶cieżki grafitowe (Philips) ale okazało się, że pilot naprawiany 4 lata temu chodzi do dzi¶ (miał być tylko do czasu kupienia nowego), mimo, że jest często używany (dzieci). W sumie rozwi±zanie nieeleganckie ale działa.

0
  • #5 05 Sty 2004 13:25
    grzeskk
    Poziom 29  

kiedy¶ miałem w naprawie pilot z ciekawym patentem: ponaklejane były kawałki folii miedzianej, działać działało a wytarcia ¶cieżek nie było widać, więc może to jest jaki¶ sposób

0
  • #6 05 Sty 2004 13:29
    djlj24
    Spec od car audio

Folia miedziana może ¶niedzieć, aluminiowa w normalnych warunkach nie.

0
  • #7 05 Sty 2004 13:46
    grzeskk
    Poziom 29  

wg mnie potrzeba dużo czasu aby taka folia za¶niedziała w "normalnych warunkach" a swoj± drog± aluminum się utlenia

0
  • #8 05 Sty 2004 14:12
    brofran
    Poziom 37  

Ja nakleilem folie miedziana za pomoca "Kropelki".Pilot dziala juz drugi rok!.
    Ktos na forum polecal klej do szyb samochodowych (do naprawy szyby ogrzewanej),ale nie wiem z jakim skutkiem.PZDR. 8O

0
  • #9 05 Sty 2004 14:22
    djlj24
    Spec od car audio

Ten do naprawy szyb też zaciapuje klawiaturę. Aluminium nie utlenia się tylko ulega pasywacji w sumie różnica nieistotna.

0
  • #10 05 Sty 2004 15:35
    Jan ¦liwa
    Poziom 11  

Lakier przewodz±cy kupisz w sklepie lub giełdzie,grafit zetrzesz z ołówka(różne twardo¶ci),zrób mix z tego. Jeżeli dobrze dobierzesz-efekt powinien być dobry J.¦.

0
  • #11 06 Sty 2004 07:35
    DRPP
    Poziom 16  

Dzięki,
    Przy małych przyciskach wykorzystałem gumki do pilotów RTV, a do większych zci±łem gumki z dużego zepsutego kalkulatora. Przykleiłem je, oczywi¶cie po przycięciu starych, na kleju silikonowym. Wszystko działa bardzo ładnie.

0
  • #12 07 Sty 2004 01:00
    SiwusGSM
    Poziom 19  

S± w sprzedaży gotowe zetawy naprawcze(dużo wyciętych gumek i klej silikonowy) Naprawiam tym piloty,klawisze w radiach,panele steruj±ce. Jeszcze się nie zawiodłem.

0
  • #13 08 Sty 2004 10:38
    GrzesieG
    Poziom 16  

A czy ten klej silikonowy trzyma dobrze?
    Bo ja mam złe wspomnienia. I do tego długo schnie.
    Raz użyłem kropelki, teraz stosuję butapren.

0
  • #14 08 Sty 2004 10:52
    DRPP
    Poziom 16  

Klej silikonowy trzyma dobrze, tylko podczas schnięcia gumkę trzeba czym¶ docisn±ć. Z butaprenem też jest dobry patent, ale on przecież nie schnie o wiele szybciej od silikonu.

0