Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt gtt 300Hp - wadliwe pokrętło

04 Mar 2008 23:22 2935 44
  • Poziom 12  
    Witam mam Tube gtt 300Hp i wzmacinacz blaupunkt gta 2 mk2 ale mam też problem gdy zrobie głośniej na pokrętle "level" to głośnik zaczyna żęrzeć i nie czuć bassu tylko takie pukanie. CZEGO TO JEST WINA??
  • Poziom 27  
    Witam. A jak już podkręcisz na max to jest dobrze? Czy charczy podczas kręcenia?
  • Poziom 12  
    do połowy jest dobrze ale już powyżej połowy charczy cały czas

Dodano po 4 [minuty]:

nie podczas kręcenia charczy cały czas powyżej połowy
  • Poziom 27  
    Może głośnik już padł? No ale sprawdz zasilanie wzmaka, czy dodra masa i plus z aku. Zaśniedziały bezpiecznik na przewodzie, lub słaby styk przy aku.
  • Poziom 12  
    ten zestaw gra od tygodnia nie ma gwarancji ale zasilanie bezpieczniki mase napewno są super. Obawiam się że to głośnik, można to naprawić?
  • Poziom 27  
    Zapnij inna tube zobaczysz co jest. A z głośnikiem będzie ciężko naprawić. Nowa cewka ale nie wiem czy znajdziesz taką. Ta tuba to z blaupunkta tak?
  • Poziom 27  
    Trudno powiedzieć, serwis blupunkt ale pewnie zaproponują tobie nowy głośnik. Poszukaj coś na necie co do regeneracji gł. blaupunkt. Może podstawić jakiś inny głosnik tej wielkości w razie problemów. Ale najpierw sprawdz ten wzmak na innej tubie.
  • Poziom 12  
    Ok jutro podłącze coś innego i dam znac
  • Poziom 12  
    wymieniłem głośnik i jest okej ale powiedzcie jak uniknąć takiego samego uszkodzenia?
  • Poziom 29  
    Nie warto w takim sprzecie wymieniac cewki...... to nie jest oplacalne, lepiej kupic cos lepszego niz ten blaupunkt !! No ale cena tez o czyms swiadczy....
  • Poziom 27  
    Witam. Uniknąć - mniej bassu i mocy...(ale po to to jest). Ja myśle że to był jakiś feler głośnika, słabo sklejona cefka. Miłego użytkowania. Pzdrawiam.
  • Poziom 12  
    level mam na połówe a bass na max czy to moze popsuc głośnik? na radiu bass 0 włączona funkcja loud
  • Poziom 27  
    Witam. To że masz level na 1\2 to nic nie znaczy bo radio będzie podawać większy sygnał. Ogólnie z umiarem eksploatować sprzęt. Ma grać czysto z ładnym basem nie przesterowanym. I to tyle co można powiedzieć. A loud niech jest włączony, podaje wtedy głębsze częstotliwości tylko zmniejszyć bass w razie potrzeby. Miłego odsłuchu. Pozdrawiam.
  • Poziom 30  
    Żeby nie było tak samo wystarczy nie karmić głośnika przesterowanym sygnałem (słychać wtedy wyrażne zniekształcenia dżwięku) powyłączaj te podbicia na wzmacniaczu, bo to często potrafi załatwić głośnik przez chwile zapomnienia.
    Loud też nie jest sprzymierzeńcem głośników i słuchaczy.
  • Poziom 12  
    Poprostu mi zależy na głośnym i mocnym basie ale boję się uszkodzenia głośnika
  • Poziom 20  
    przecież to wszystko można USŁYSZEĆ, ewentualnie zobaczyć po pracy membrany.... czy głośnik pracuje poprawnie albo czy są przestery.
    Trzeba tylko trochę rozwagi i wyczucia.
    Apropo tego subwoofera... ocena 2 / 10.
  • Poziom 27  
    sproxxy napisał:
    Poprostu mi zależy na głośnym i mocnym basie

No to najlepiej wymień sprzęt na lepszy.
  • Poziom 12  
    Najłatwiej wymienić na inny ale to problemu nie rozwiązuje. Co mam usłyszeć? Po wymiane głośnika nic nie żęży ale boję się że zacznie i chciałbym zrobić tak aby było najgłośniej i jednocześnie nie uszkadzać głośnika
  • Poziom 42  
    Musisz unikac popiardywania pod wplywem braku mocy lub za duzej mocy oraz zniekształceń nie może nic ocierac czasem zobacz czy nie jest ciepły jak sie przygrzeje to daj mu spokój.
  • Poziom 12  
    nawet gdy zrobie wszystko na max to nic nie żęży ale czy z czasem zacznie??
  • Poziom 42  
    masz ustawic go tak żeby przy max nie pierdział itp od tego masz regulacje volume filtry i podbicia.
  • Poziom 12  
    crazy_88 nie kumasz mnie zioom... ustawie wszystko na max radio wzmacniacz i bass na nim mimo to nie pierdzi ale gdy tak zostawie to zacznie kiedys pierdziec?
    sproxxy napisał:
    crazy_88 nie kumasz mnie zioom... ustawie wszystko na max radio wzmacniacz i bass na nim mimo to nie pierdzi ale gdy tak zostawie to zacznie kiedys pierdziec?

Moderowany przez Sylwek:

Użytkowniku sproxxy to nie jest czat zbuntowanej hiphopowej młodzieży proszę poprawić ten "slang"

• Poziom 42  
    Tego nikt nie wie skoro tak ci gra jak mówisz to będzie okey:)
  • Poziom 12  
    ok dzieki a tube lepiej ustwawić wylotem bliżej ściany? czy na środku?
  • Poziom 12  
    no sam widze że nie ma róznicy!
  • Poziom 12  
    SIEMA MAM PYTANIE CZY ZATKANIE WYLOTU BASS REFLEXU MOŻE USZKODZIĆ GŁOŚNIK?
    Moderowany przez Sylwek:

Zgodnie z regulaminem elektrody mam prawo zawiesić Tobie pisanie , nie stosujesz się w ogóle do moich próśb i stosujesz dalej bliżej niezrozumiałą "nowomowę" . Moja wyrozumiałość owocuje tylko ostrzeżeniem , jednak jeżeli nie poprawisz swych postów (poczytaj wreszcie tam :arrow: https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php , co jest a co nie jest dopuszczalne ) to zablokuję pisanie całkowicie.

• Poziom 27  
    Witam. Może, ponieważ skok membany oddaje moc cewki. Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    rema napisał:
    Witam. Może, ponieważ skok membany oddaje moc cewki. Pozdrawiam.

Czyli?? możesz jaśniej?