Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie drukarki można podłączyć przez RS232

Pocieszny 05 Mar 2008 00:14 7846 6
Optex
 • #1
  Pocieszny
  Level 38  
  Szukam informacji czy istnieje jakiś standard drukarek(np do drukowania paragonów, do urządzeń przenośnych, testerów) wyposażonych w port RS232? Chodzi mi głównie o protokół komunikacji. Wydruk jest podawany jako zwykły ciąg kodów ASCII czy jakoś inaczej?
 • Optex
 • #2
  al777
  Level 26  
  Nic nie wiem na temat formatu komunikacji (chociaż pamiętam, że w tabeli kodów ASCII są znaki na przejście do początku wiersza, przewinięcie o stronę itp.).
  Wiem natomiast, że tego typu drukarki (na RS232) stosowane są do wydruku danych np. z systemów alarmowych. O szczegóły można by zapytać firmę Mefa, która je u nas produkuje - link do ich strony.
 • Optex
 • #3
  Pocieszny
  Level 38  
  Dzięki za linka, jest tam trochę ciekawych rzeczy. Z tego co tam pisze, jest to polska produkcja. W serwisie przy testerze baterii mam identyczną drukareczkę, z wszystkimi angielskimi napisami i ani słówka, że jest made in Poland :)
 • #4
  Pocieszny
  Level 38  
  Kojarzycie może drukarkę PROFITEST ?
 • #5
  anderius
  Level 11  
  Port RS232 (COM) Jest używany w drukarkach kodów kreskowych / etykiet firmy Zebra. Drukarki mają swoją listę czcionek, więc można drukować poprostu kopiująć text na port COM. Oczywiście teoretycznie, bo aby wydrukować prawidłowo etykietę, drukarka musi znać jej rozmiary itp. Wiąże się to z wysłaniem tekstu zgodnego z językiem wbudowanym w te drukarki - ZPL (ang. Zebra Printing Language).
 • #6
  kosmita
  VIP Meritorious for electroda.pl
  RS232 to jest tylko medium przenoszenia informacji. To bardziej program musi spełniać standardy. Jeśli to ma być ascii to każda drukarka igłowa się praktycznie nada (np OKI czy Epson). W niektórych drukarkach RS jest standardowo montowany w innych to rozszerzenie. Bardziej musisz określić jakie gabaryty Cię interesują jeśli chodzi o drukarkę, jakie parametry musi spełniać wydruk (serwisuję np paragonówki TMU210 Epsona z których wydruk idzie do pieca razem z pizzą i tu np wszelkie drukarki termiczne odpadają). Czy ma mieć własne źródło zasilania czy może być przywiązana do jednego miejsca. Co do protokołów to są dwa podstawowe : Epsona FX albo IBM Proprinter, standard polskich znaków też musisz określić.
 • #7
  fildo
  Level 10  
  Witam,mam podobny problem tester usterek bosch ma funkcje drukowania protokołu diagnostyki.Łączy się bezpośrednio z drukarka przez port RS232 DB-9.W menu drukowania testera są do wyboru następujące ustawienia:
  Printer Setup
  1 = IBM
  2 = HP Quit Jet
  3 = EPSON
  Mam pytanie jaką i w jaki sposób drukarkę mogę podłączyć do tego testera gdyż większość drukarek ma port LPT?
  Dodam że zalecana firmowa drukarka ma symbol BOSCH PDR200.Ale nie znalazłem żadnych informacji na temat tego sprzętu.