Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Multitool dla elektronika

mi_ma 05 Mar 2008 07:35 8498 9
  • Multitool dla elektronika

PIC supersonda zdobyła popularność ze względu na swoją prostotę, jeśli chodzi o wykonanie. Do wykonania projektu potrzebna jest mała ilość elementów, które dodatkowo są szeroko dostępne.

To małe urządzenie posiada takie funkcje jak:
    - Sonda logiczna – wykrywa wysokie i niskie stany napięcia
    - Generator logiczny – generuje impulsy logiczne ze zmienną częstotliwością
    - Licznik wydarzeń – dla liczenia częstotliwości
    - Woltomierz – zakres pomiaru do 5V
    - Próbnik połączenia diody – wykrywa spadek napięcia na diodzie
    - Miernik pojemności – zakres od 0.01uF do 100uF
    - Generator sygnałowy – Generuje sygnał prostokątny o częstotliwości 500Hz
    - Generator sygnału video – generuje prążki w formacie NTSC
    - Generator ASCII – generuje znaki od A do Z
    - Generator nut MIDI
    - Generator liczb losowych
    - Generator sygnału prostokątnego – zakres od 1 do 9999Hz
    - Generator sygnału przez diodę podczerwoną – wysyła sygnał testowy o częstotliwości 38kHz
    - Generator PWM

Z powodu tak wielu funkcji obsługiwanych przez dwa przyciski i wyświetlanych na czterech wyświetlaczach siedmio-segmentowych jest dosyć atrakcyjnym projektem. Kod źródłowy i wsad dostępny na stronie źródłowej.

Źródło http://mondo-technology.com/super.html

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    mi_ma
    Tłumacz Redaktor
    DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, KTÓRZY DO TEJ PORY PRZEKAZYWALI DAROWIZNY I 1% NA LECZENIE MOJEGO SYNKA
    Jeżeli chcesz wspomóc jego dalszą terapię i leczenie - zajrzyj do postu ze szczegółowym info: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2921845.html
    Specjalizuje się w: elektronika wojskowa
    mi_ma napisał 831 postów o ocenie 749, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Wrocław. Jest z nami od 2006 roku.
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
    Karol966
    Poziom 30  
    Wow, ale super urządzenie, totalny kosmos. Koszty raczej nie wielkie, wykonanie dość łatwe a za to jaka funkcjonalność :)
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
    ArthurCC
    Poziom 23  
    Po co mi w tym generator midi, lub ascii. Łatwo się pogubić, a przełączanie między funkcjami zajmuje pewnie sporo czasu. Wystarczyłby woltomierz, ewentualnie pomiar częstotliwości, no może jeszcze pojemności i rezystancji (diody by nie zawadziły). Ogólnie idea jest dobra, tylko powywalać zbędne funkcje.
    Szopler
    Poziom 21  
    Wyświetlacz LED 7 segmentowy w czymś takim to totalne nieporozumienie - pobór prądu - masakra...
    arpert
    Poziom 1  
    Szopler napisał:
    Wyświetlacz LED 7 segmentowy w czymś takim to totalne nieporozumienie - pobór prądu - masakra...

No to do dzieła! Kod źródłowy jest dostępny, więc tylko procedurę wyświetlającą trzeba zmienić.
    Liczę na szeroki odzew i pozdrawiam.
    Szopler
    Poziom 21  
    Nawet procedury wyświetlającej nie trzeba zmieniać, tylko wstawić 4 i 1/2 cyfry ciekłokrystaliczny jak w multimetrach i jeden scalak - przetwornicę do napięcia ujemnego...
    Klima
    Poziom 30  
    Szopler napisał:
    Nawet procedury wyświetlającej nie trzeba zmieniać, tylko wstawić 4 i 1/2 cyfry ciekłokrystaliczny jak w multimetrach i jeden scalak - przetwornicę do napięcia ujemnego...

Oj, obawiam się, że trzeba zmienić procedurę wyświetlającą - LCD nie steruje się napięciem stałym, tylko przemiennym!
    sq6ade
    Poziom 40  
    Szopler napisał:

Niezupełnie - jeśli to w miare nowoczesny LED to pobór prądu przy wszystkich zapalonych LED to ok 50mA a urządzenie nie jest na baterie.
    Szopler
    Poziom 21  
    Skoro już zrobili coś w formie "pena" z wbudowaną sondą, to wypadało by też zrobić zasilanie bateryjne...