Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka zanussi ZWS 744 zatrzymuje się po 2 minutach

05 Mar 2008 07:38 2801 2
  • Poziom 18  
    Witam. Nie miałem styczności ze zmywarkami bo naprawiam inny sprzęt AGD więc proszę o poradę.
    W ww. zmywarce przestała pracować pompa (poszło łożysko) więc wymieniłem i pompa zaczęła pracować . Po włączeniu nabierze wody, pompa rusza, pracuje 2-3 minuty i cisza. Do momentu zepsuci się pompy było OK. Podczas naprawy była obracana, leżała na klapie i na blacie. Czy to mogło spowodować jakieś zalanie elementu. Do pompy dochodzą 3 przewody. Nic innego nie tykałem. Czego szukać.Nie brał bym się za to ale jest to zmywarka siostry więc proszę o pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Proszę sprawdzić czy w czasie tej "ciszy" pracuje elektrozawór. Możliwe, że do rurki prowadzącej do elektrozaworu dostała się woda i go blokuje. Zmywarka po osiągnięciu pierwszego poziomu wody załącza pompę ale dobiera jeszcze wodę do poziomu drugiego jeżeli wcześniej zablokuje układ hydrostatowy elektrozawór to takie są objawy.
    Proszę przejrzeć posty z: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic948305.html
  • Poziom 18  
    Dzięki za podpowiedż. Już naprawiona. Dokładnie to było przyczyną. Przedmuchałem wężyki i po sprawie.