Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Siemens SIWAMAT 7871 - nie wiruje, nie wylewa wody

BiBeReQ 05 Mar 2008 08:46 5112 5
  • #1 05 Mar 2008 08:46
    BiBeReQ
    Poziom 12  

Witam
    Posiadam pralke Siemens SIWAMAT 7871, nagle z dnia na dzien przestala wirowac i wylewac wode. Pranie normalnie startuje, ale kiedy dochodzi do wirowania to pralka brzeczy. Kiedy przesune programator za wirowanie kontynuuje pranie ale bez wylewania wody i tak az do kolejnego wirowania.
    Nie znam sie na pralkach kompletnie, dzwonilem do jakiegos serwisu, powiedziano mi ze to jest dobra pralka, nie warto jej wyrzucac i kupowac nowej, oraz ze naprawa bedzie kosztowac ok 150zł.
    Czy to prawda? Nie chcialbym zostac naciagniety, dlatego zwracam sie do Was z prosba o pomoc.
    Pozdrawiam

• #2 05 Mar 2008 09:27
    nares
    Specjalista AGD

BiBeReQ napisał:
    naprawa bedzie kosztowac ok 150zł.Czy to prawda?

Pewnie chcą wymienić pompę odprowadzającą - jeżeli tak, to cena jest taka sobie :wink: Może najpierw sprawdź chociaż filtr pompy i drożność węży odprowadzających?

• #3 05 Mar 2008 09:29
    A1234nd
    Poziom 19  

sprawdz pompę i szczotki silnika

• #4 05 Mar 2008 21:30
    BiBeReQ
    Poziom 12  

Hmm, jak wspomnialem pralki to nie moja dziedzina, wiec kompletnie nie wiem jak sie za to zabrac ;)
    Czy musze rozkrecac pralke zeby sie dostac do tej pompy badz filtra pompy ? To samo jesli chodzi o szczotki silnika ?
    Tam na dole z przodu cos sie wykreca, czy to moze ten filtr ?

• #5 05 Mar 2008 21:34
    nares
    Specjalista AGD

BiBeReQ napisał:

Tam na dole z przodu cos sie wykreca, czy to moze ten filtr ?

Tak...a szczotkom daj spokój - pralka nie wiruje bo nie jest odprowadzona woda.

• #6 05 Mar 2008 22:05
    BiBeReQ
    Poziom 12  

Wszystko jasne - 3 grosze zablokowaly ten wirniczek co jest w srodku po odkrecniu tej zaslepki ;) Mam nadzieje ze teraz bedzie ok, jutro z rana przetestuje, bo dzis juz za pozno.
    Dziekuje wszystkim za pomoc :)

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson