Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moduł bluetooth BTM-222, SPP

05 Mar 2008 10:16 15794 12
  • Poziom 10  
    Witam,
    Kupiłem dwa moduły BTM-222 z myślą wykorzystania ich do komunikacji pomiędzy dwoma mikrokontrolerami. Moduły te posiadają profil SPP. Udało mi sie skonfigurować połączenia wykorzystujac komendy SPP AT.
    Czy ktoś robił coś na tych lub podobnych modułach i wie w jak sposób wymieniać dane pomiedzy nimi. A może wystarczy wyjść z trybu komend AT i bezpośrednio przekazywać dane po TX i RX?
    Pozdrawiam
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    to chyba prosty eksperyment?
    po zestawieniu połączenia, modem (taki telefoniczny) stawał się przeźroczysty. Nasłuchiwał tylko, czekał na "+++" w strumieniu lub utratę nośnej.
  • Poziom 10  
    dziekuje,
    miałem błąd w konfiguracji,
    moduł już jest przeźroczysty :)
  • Poziom 29  
    żebyś sobie nie myślał, za parę miesięcy zgłoszę się, żebyś powiedział mi jak to zrobiłeś, pamiętaj!
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 13  
    Witam,
    także eksperymentuje z ww. modułami, jakie jest prawidłowe ich połączenie do mikrokontrolera? Podłączyłem wyjścia RS232 z BTM z UARTEM kontrolera i nie chce mi działać, czy wymaga podłączenia konwertera np MAX232 między prockiem i modułem?

W chwili obecnej forwarduje przez drugiego uarta na kompa całą komunikacje z modułem, jednak nie udało mi się uzyskać żadnej odpowiedzi. Linii RTS CTS nie używam ( z datasheeta wynikało że są opcjonalne ale ten był bardzo ogólny)
  • Poziom 13  
    Witam

ja mam zamiar podłączyć do mikrokontrolera AT91SAM64 moduł BTM-330 i jak narazie wydaje mi sie że jest on bardzo słabo opisany możecie mi doradzić jak go podłączyć do UART-a wystarczą tylko linie RxD i TxD? czy może są jakieś lepsze nadajniki?
  • Poziom 12  
    gtyka napisał:
    Kupiłem dwa moduły BTM-222

Gdzie je można kupić oprócz TME (stan = 0 i nie wiadomo kiedy bedzie) ?
  • Poziom 14  
    Moduły są łatwo dostępne: np. Kamami, Maritex.
  • Poziom 22  
    Dopiero zabieram się za zabawę z bluetooth, ale wpadło mi do głowy bardzo ciekwe zastosowanie. Początkowo chciałem użyć moduł do komunikacji komp <-> przetwornik DAC z przedwzmacniaczem. Chodziło tylko o ściszanie, podgłaszanie itp, jednym słowem wirtualny port szeregowy między prockim a kompem. Ale przyszło mi go głowy że można by jednocześnie wysyłać ścieżkę audio przez BT. W końcu moduły te mają wyjście PCM. Czy jest to w ogóle możliwe korzystając z jakiegoś modułu BT np. z tme i adaptera BT USB do kompa?
  • Poziom 14  
    Witam,
    Czy udało się Wam odpalić BTM -222 lub jego odpowiednik i interfejs PCM ? Nigdzie nie mogę znaleźć opisu jak to działa i jak to uruchomić. Dokumentacja do tych układów zawiera niezbędne minimum. Dobrze chociaż, że umieścili opis komend AT. :)

Ktoś miał z tym styczność i może się podzielić niezbędną wiedzą ?
  • Poziom 11  
    Witam,

Do przesyłania strumienia stereo przez Bluetooth stosuje się protokół A2DP. Dźwięk niższej jakości można przesłać protokołem słuchawkowym (Headset) (It relies on SCO for audio encoded in 64 kbit/s CVSD)
    Tutaj jest dyskusja na ten temat:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1320963.html

W ostatnim czasie jest duży problem z modułami BTM-222 bo nie mogą dopłynąć (pewnie z Azji). Przewidywany (kolejny) termin to początek maja. Jeśli ktoś bardzo potrzebuje to proszę o kontakt na prw - być może będę zamawiał z zza granicy więc będę mógł dorzucić kilka sztuk.

PS. TME, Kamami, Maritex i propox też czekają na dostawę.

Jeśli są jakieś konkretne pytania to proponuję przeszukać forum. Dobry wątek jest tutaj:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1433390.html

albo pytajcie. Trochę z nimi już pracowałem.

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    BTM-222 pojawiły się na aledrogo