Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 405 - jak wyciągnąć zegary ?

05 Mar 2008 11:52 3437 6
  • Poziom 10  
    Witam was tak jak w tytule mam peugeota 405 i nie świecą mi 2 żarówki i nie moge sobie poradzić z wyciągnieciem zegarów odkręciłem jedną śróbkę z góry a więcej śróbek nie widzę czy ktoś wie jak sie za to zabrać? co i w jakiej kolejności trzeba zrobić?
    z góry dziekuję
  • Poziom 16  
    To jest zabojad;] tu znajdziesz niezliczone zatrzaski;] W mojej 306 jest jeszcze zatrzask i trzeba wyjac najpierw czarny plastik maskujacy.
  • Poziom 30  
    Prawdo podobnie są dwie śrubki podtym plastikiem maskującym przełączniki od kierunków.Dawno robiłem taki licznik i zbytnio niepamiętam.
  • Poziom 10  
    Powiem szczerze ze co mam już zrobione to tak :
    U góry jest jedna śróbka to ją wykręciłem
    i następnie martwi mnie ten plastik na dole, tak jakby on tam przeszkadzał w wyciągnięciu ale nie mam zielonego pojęci jak go wyciągnąć
    cięgnę pcham podłamuje wciskam wyciskam szarpie i nic ani drgnie
    A w internecie nic nie można na ten temat znaleść nawet w książce od peugeota 405 ani słowa o tym :/
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 38  
    W modelach przed 92 rokiem (przed liftingiem):
    Wyjmujesz zaślepki koło wyłączników i wyłączkiki również. Pod nimi kryją się trzy śruby na klucz 10. Następnie zdejmujesz górną część deski rozdzielczej. Może być ciężko bo wszędzie są pianki i chyba jest pianka z klejem która uszczelnia kratkę wentylacyjną. Następnie wykręcasz dwa wkręty Torx T15 mocujące licznik. Odchylasz lekko licznik, wyjmujesz 5 złączy krawędziowych licznika. Kierownicę przestawiasz w dolne położenie. Teraz najtrudniejsza rzecz wyjąć linkę prędkościomierza. Jest ona założona na plastikowy zatrzask (kołnierz pancerza) - trzeba jakoś linkę podważyć aby wyskoczyła. Jak już Ci się uda, wyjmujesz licznik. Żarówki do podświetlenia są szklane, wciskane 4W lub 1.2W. Warto też sprawdzić ewentualnie wymienić pozostałe. Składanie jest jeszcze gorsze bo ciężko wcisnąć tą linkę. Nie wiem dokładnie jak można ją wyjąć, aby można było ją pociągnąć. Brat ją wymieniał bo się ukręciła (bo ja w dodatku z nerwów uszkodziłem ten zatrzask kołnierza). Życzę powodzenia i cierpliwości.
  • Poziom 10  
    Dziek€ję wam bardzo za pomoc mam nadzieje ze dzięki waszym radom jakoś uda mi sie walczyć i wygrać z tym licznikiem, nikt nie przewidywał że będą takie problemy :) ale jednak francuzy mają "to coś" do siebie
    pozdrawiam