Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka POLAR CZN 286 - niby działa, a nie chłodzi.

05 Mar 2008 13:29 7233 7
  • Poziom 1  
    Witam. Posiadam lodówkę POLAR CZN 286. Kilka dni temu przestała chłodzić (absolutnie, obecnie temperatura jest taka sama jak w kuchni). Wszystko zaczęło się od tego, że w pewnym momencie agregator zaczął głośno chodzić - mogę powiedzieć, że obecnie warczy w trakcie pracy. Poza głośniejszym chodzeniem i brakiem chłodzenia działa normalnie, tzn. włącza się i wyłącza tak jakby normalnie działała. Szukam przyczyn takiego stanu rzeczy. Jakieś pomysły? Przysłowiowy pan Henio z ogłoszenia powiedział, że agregat jest do wymiany i zrobi to za 700 zl. Trochę mi się nie uśmiecha wydać tyle na naprawę. Może jednak jest to coś mniej kosztownego?
  • Specjalista AGD
    kotdzinks napisał:
    ....... Przysłowiowy pan Henio z ogłoszenia powiedział, że agregat jest do wymiany i zrobi to za 700 zl. Trochę mi się nie uśmiecha wydać tyle na naprawę. Może jednak jest to coś mniej kosztownego?

Poszukaj innego fachowca ten przesadzil. :shocked!:
  • Poziom 24  
    heniek chyba chciał ci sprzedać nową lodówke za te 700 zł bo za tą cene to nie ma co w starej naprawić.
  • Poziom 20  
    agregat do wymiany ale Pan Henio za dużo "zaśpiewał"
  • Poziom 13  
    Jeżeli piszesz ze sprężarka działa poprawnie to istnieje duże prawdopodobieństwo ze wyleciał ci freon.
    Koszty dobicia freonem nie zwalają z nóg. Na twoim miejscu poprosił bym
    o zdiagnozowanie problemu jakiś rozsądny serwis /a nie pana Kazia z gazety /. Serwisy mają cenniki napraw a stosowanie cen z sufitu jest
    praktyką niedopuszczalną./ Za wizytę technika który postawi ci prawidłową diagnozę nie powinieneś zapłacić więcej niż 50 zł.
    Zastanów się może warto.
  • Specjalista AGD
    Coś mi nie pasuje w Twoim opisie uszkodzenia.Jeżeli lodówka pracuje i się wyłącza to nie możesz mieć wycieku czynnika.Przy wycieku czynnika lodówka pracuje cały czas.Weż ją wyłącz na dwa dni jak masz nieszczelny układ to czynnik chłodniczy się ulotni i wtedy będziesz miał pewność co do diagnozy.Pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    Włącza się i wyłącza ale na pewno bardzo często <wyłącznik termiczny nadmiarowy>. Sprężarka do wymiany ale za cenę mniej więcej 50% tej proponowanej.
  • Poziom 24  
    Agregat zawsze można sprawdzić manometrem czy jest wydajny, ten Henio to lubi chyba tylko diagnozować na korzyść swojego portfela