Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problemy z zawieszaniem się komputera

05 Mar 2008 17:58 1350 10
  • Poziom 9  
    Witam, mój problem polega na tym, że komputer się bez powodu wiesza Sad np. pod czas odpalenia dysku np. "D" uruchamia sie dysk i w tym momencie komputer sie zawiesza i nic nie można zrobić jedyne co go ratuje to "reset" ale po resecie jest dalej to samo ;/ . Ponowne przeinstalowanie Windowsa
    niestety nie rozwiązało tego problemu. Może to być związane z pamięcią komputera (czyli pamięcią RAM) ?? Dodam jeszcze, że komputer nie zapamiętuje operacji ponieważ gdy uruchomię go od nowa operacje nie zapamiętują się. Czekam na odp pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Powodów może być kilka... Może być to i wina pamięci, radził bym sprawdzić ją MEMTESTEM lub GOLD MEMORY. Może to być również wina dysku twardego, wymień tasiemki IDE i jeśli problem będzie się powtarzał spróbuj przelecieć dysk HDD REGENERATOREM w poszukiwaniu Bad Sectorów...
  • Poziom 39  
    Ram sprawdzisz Memtestem.
    Poza tym odczytaj SMART, np. programem HD Tune.
    Nie używaj HDD Regeneratora, bo jest bezużyteczny.
    Podaj konfigurację komputera, wraz z zasilaczem, wtedy będzie konkretniejsza rozmowa.
  • Poziom 9  
    mój komputer to:
    Procek : AMD Athlon 64 x2 2000 MHz 3600+
    Płyta główna : Asus M2V-MX
    Pamięć RAM : 1024 mb
    Dysk : 160 Gb 8 MB
    Karta graficzna : Radeon EAX 1300 pro 256mb
    Dysk mam podzielony na 2 partycje "C" -30 Gb "D" -130 Gb. Dodatkowo mam jeszcze dopiętą karte Radiową WiFi PCI 802.11 PENTAGRAM.
    Robiłem testa programem MEMTES ale cały czas mi pokazuje 0% :( czekałem 30 min i nic sie nie zmieniło.
    Podaję tu wyniki testu na fotkach z dysku :
    Czekam na odp.
    Problemy z zawieszaniem się komputera
  • Poziom 9  
    kolega "movzx" chciał parametry moje kompa więc podaję. Czekam na odp
  • Poziom 39  
    Po pierwsze test pamięci nie robi się pół godziny a kilka godzin co najmniej. Z drugiej strony dziwne że po 30 minutach jest 0%, może po prostu komputer znów się zawiesił?
    Po drugie akurat te zakładki z programu które pokazałeś są mniej istotne, za to najciekawsza jest zakładka "health" której niestety brak.

Po trzecie nie napisałeś jaki masz zasilacz, a takie problemy często kończą się jego wymianą (wbrew tym którzy zżymają się że "jak ktoś nic nie umie to poleca zmieniać zasilacz"). Jeśli jest to jakiś Codegen, Megabajt, Take Me albo inny wynalazek, to niestety będziesz musiał przynajmniej pożyczyć normalny zasilacz.
  • Poziom 10  
    Wg mnie ten twoj zasilacz jest niestety zbyt slaby do calego zestawu. Polecam sprawdzic sprzet na innym. A jesli memtest nie rusza sproboj jesli masz np dwie kosci wyjac jedna z nich i sprobowac uruchomic komputer na jednej..
  • Poziom 39  
    Dysk wygląda na dobry, natomiast zasilacz to typowa chińszczyzna, i jego czepiłbym się w pierwszej kolejności. Albo pożycz inny tak jak proponowałem, albo chociaż zmierz napięcia miernikiem.

Aha, i tak na przyszłość: nie jesteśmy ciekawi co masz na pulpicie ;)
  • Poziom 9  
    A jakiej firmy i mocy poleciłby pan zasilacz??
  • Poziom 16  
    Xilence, Pentagram, Tagan (ale tagany sa juz jest dość drogie)
    Zanim kupisz zasilacz sprawdź z innym komputer może to nie wina zasilacza. Chociaż ok 50 % komputerów jakie wracają do nas na serwis to z winy zasilaczy.
    Jeśli chodzi o sprawdzanie pamięci to najlepiej jakimś narzędziem uruchamianym z płyty podczas rozruchu komputera np. z płyty cd a nie w windowsie (memtest , gold memory) to samo jeśli chodzi o testy dysku twardego. Rozkęć też kompa na części pierwsze (nawet płytę główną z obudowy) i przeczyść.