Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

minimax plus sterownik naprawa

goldboss 05 Mar 2008 18:00 6194 9
  • #1 05 Mar 2008 18:00
    goldboss
    Poziom 18  

mam kłopot z piecem gazowym minimax plus cały czas na wyświetlaczu
    pali się awarja E2 nie można jej skasowc wymieniłem czujnik temp.
    i dalej to samo .Gość z serwisu powiedział mi że to wina sterownika
    poprostu coś tam padło .Szukam kogoś kto naprawi taki sterownik
    bo nowy kosztuje majątek.

0 9
  • TermoPasty.pl
  • #2 05 Mar 2008 18:10
    skryn
    Admin grupy AGD

Przeniosłem z AGD.

0
  • #3 06 Mar 2008 19:51
    usterkaTVN
    Poziom 12  

Firma Tester w Świebodzicach.

0
  • TermoPasty.pl
  • #4 07 Mar 2008 11:17
    Marek Kier
    Poziom 12  

Serwis Junkers-a stwierdził że sterowników pieca CO sią nie naprawia, mają zakaz naprawiania. Nowa płytka 700 zł + wymiana i serwis. Piec pracuje na tej uszkodzonej, została naprawiona przezemnie, uszkodzony był zasilacz (dioda z i stabilizator regulowany LM). Nową płytkę mam na zamianę. Zdarzają mi się uderzenia pioruna w instalację NN na słupach..
    W Termecie, co prawda innym "termet duo", z zapłonem elektronicznym serwisant wymienił uszkodzony sterownik na sterownik po regeneracji (100zł) ale uszkodzony zabrał. Regenerowany działa ok. 6 lat bez zarzutu.
    Pozdrawiam Marek.

0
  • #5 07 Mar 2008 15:52
    goldboss
    Poziom 18  

to jest prawda że dla firm nie opłaca sie naprawiać
    takich rzeczy lepiej sprzedać gotowy produkt
    i zarobić odpowiednią kasę Myślę że naprawa mojego sterownika z częściami z robocizną to
    25zł tylko trzeba się na tym znać

Dodano po 2 [minuty]:

ciekawe jak by był schemat czy fachowiec od
    telewizorów by to naprawił

0
  • #6 10 Mar 2008 22:12
    usterkaTVN
    Poziom 12  

Serwis Junkersa to nie serwis Termetu. Oni nawet nagrzewnic nie odkamieniają, tylko wymieniają na nowe.

0
  • #7 13 Mar 2008 12:53
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Jeżeli wymieniłeś czujnik temperatury, sprawdź jeszcze pompę. Czasem urywa się wirnik od osi i wtedy nie przetłacza wody. Na oko wszystko niby w porządku, kręci się, ale...
    Wymontuj pompę i sprawdź wirnik

0
  • #8 10 Cze 2008 12:48
    majki784
    Poziom 2  

witajcie ja takze mam problem z minimax plus z tym tylko ze elektronika nie przełacza pompy z c.o na cwu ale jak obróce panel do góry nogami to działa ,ostatnio natomiast pojawił sie E4 i nic z tym nie da sie zrobic

0
  • #9 03 Mar 2010 12:54
    Moritouri
    Specjalista - systemy grzewcze

Jeżeli pojawia się komunikat E2 to zadziałał ogranicznik temperatury w kotle na układzie CO... Nie czujnik NTC. Znajduje sę on pod czarnym kapturem, w którym znajdują się styki. Sterowniki naprawia firma Tester w Świebodzicach...Koszt naprawy 152,52 + koszty przesyłki..

Dodano po 43 [minuty]:

Komunikat e2 często pojawia się gdy nie pracuje pompa obiegowa... Jest uszkodzona bądź zablokowania i trzeba ją rozruszać...

0
  • #10 26 Wrz 2010 22:08
    jakubpl
    Poziom 11  

Witam
    A co zrobić jak na wyświetlaczu jest ciemność i cały czas pompa chodzi . Dzisiaj mi się to stało ciemny wyświetlacz (na nic nie reaguje resety itp już próbowałem) . Dwa lata temu naprawiłem to jak przedmówca Kier z 2008r zasilanie ale wyświetlacz pokazywał komunikaty nie było sterowania na pompę . Jutro się do tego sterownika dobieram bo dziś niedziela ale może ktoś mnie naprowadzi na jakiś trop . Pzdr Jakub

0