Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips l6.2

24 Wrz 2002 22:45 2225 11
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Pare razy tak miałem że kondensator walnięty zawyżał napięcie.
  • Poziom 24  
    Witam

Generalnie powinieneś wymienić elektrolity w przetwornicy oprócz tego kondensatora co jest zaraz za mostkiem prost...
  • Poziom 29  
    Philips to g....,też nigdy nie zwracałem uwagi na nap.,tV działa ok.,u mnie napięcia 8sc,to10,5v, 9s to 14v, 5s to 5,3v a żeby było śmiesznie to 150V-u mnie 140V i gra-prosze o wyjaśnienie zaistniałego problemu? 8O ,
    Pytanie do 88 czy jeden uszkodzony 2512 może powodować takie anomalia przy "prawie prawidłowej pracy TV"?
  • Specjalista AGD
    Mój ostatni Philips też ma zawyżone napięcia ,a wymieniłem przecież wszyskie półorzewodniki w przetwornicy i kondensatory. Już gra trzeci dzień i wszystko jest OK,chyba dzisiaj pójdzie do klienta.
    (NIE CHCIAŁ WYSTARTOWAĆ)
  • Poziom 29  
    Zaniżone napięcie zasilania trafa WN a podwyższone pozostałe z przetwornicy świadczy o nadmiernym obciążeniu w okolicach trafaWn i na jego wyjściach - coś może się grzać, upływności elektrolitów, i często w philipsach upływność styrofleksów (niebieskich) w kolektorze tranzystora Wn i cewek H
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zwróć uwagę na nietypową konstrukcję zasilacza. Napięcie systemowe 150V jest połączone galwanicznie z siecią. A te zawyżone są "brane" ze strony wtórnej transformatora.
    Na początek wymień 7501, 7502. Sprawdź 3514, 3515, 6501.
    Dokłądny opis działania zasilacza jest opisany w SE 8/2000, str. 8
  • Poziom 17  
    ZNAM WIELE INNYCH CIEKAWSZYCH DZIWACTW.PHILIPSA BYM DO TEGO NIE ZALICZAŁ.(NIE NA TEMAT ALE NIE MOGŁEM SIĘ POWSTRZYMAĆ)
  • Poziom 19  
    Witam Wszystkich

Mam podobny problem z Philips L6.2 co kolega zbych.
    Tzn. W TV uszkodzony był BU1508 kon. kostka 390n na module odchylania(myśle że on był głównym powodem uszkodzenia reszty) no i oczywiście przetwornica. W przetwornicy wymieniłem to co jest zalecane czyli : 7501( BF487), 7502 (BF423), 7504(STP4...) 6502(Z 15V), 6510 (Z 12V), 6511 (Z 200V) 3514,3515(1om).
    TV ruszył pracuje ale są właściwie dwa "ALE" :)
    1. W stb słychać prace przetwornicy. Napięcia na wyjściu są 154V 7,9V 11,9V - napiecia są ok tylko ten dziwiek mnie denerwuje.
    2. W czasie pracy nap sa 150V; 11,5V; 14,5V;

Bu 1508 raczej się nie grzeje tempe. radiatora przy tranzystorze nie wieksza jak 45 stC.
    Podstawialem nawet inne tranzystory w przetwornicyna na inny egzemplarz a BF487 zmieniłem nawet na BF459- według postu https://www.elektroda.pl/rtvforum/searchtopic15135-3514.html+3515
    Zmieniłem też kondensatory 47uF/160V
    Wszystko to nie daje rezultatu mam wiec pytanko jak inni poradzili sobie z tym problemem a włściwie z dwoma tzn. glośna praca w stb i podwyszone nap w czasie pracy.

Czy może zostawic tak ??

Prosze o rade i pozdrawiam Sławek
  • Poziom 19  
    Witam ponownie
    Wiem że temat L6.2 staje się powoli nudny ale napiszcie chociaż czy te podwyższone napięcia w stanie pracy tak zostawiacie a jeśli tak to czy TV działa długo i szczęścliwie czy wraca z powrotem po jakimś czasie?
    Pozdrawiam