Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

alfa romeo 156 kontrolka od wtrysku

05 Mar 2008 21:33 7306 4
  • Poziom 1  
    Alfa Romeo 2T z 1999roku.Autko dostało w kość ponieważ jechało ponad 1.300km bez większych przerw.W czasie drogi zauważyłem,że kontrolka od wtrysków wali po oczach czerwonym kolorem, a temeratura była minimalna(wskazówka leżała),na postoju temperatura zaczęła rosnąć po czym kontrolka gasła. Teraz nie wiem czy coś zaczyna się dziać z wtryskami czy poprostu działo się to od temperatury. Stało się tak dwa razy. W tej chwili kontrolka nie świeci się ale temperatura nie dochodzi do 60stopni(w czasie jazdy),na postoju wszystko ok.Czy to wina termostatu?
  • Poziom 32  
    Sprecyzuj swoje pytanie trochę lepiej, jaki silnik mistrzu ? Wskazówka leżała i co odpoczywała ?

Dodano po 7 [minuty]:

Może być , łatwo to sprawdzić
  • Poziom 17  
    adam masz racje kontrolka sygnalizuje błąd jaki zapisał sterownik.
    A że się nie świeci to znaczy że wystąpił błąd chwilowy sporadyczny, który należy odczytać tak że jazza na kompa.
  • Poziom 12  
    Ja dzisiaj miałem to samo, silnik 2,4 jtd. Podczas jazdy w deszczu, po kilku km od odpalenia zobaczyłem że świeci się kontrolka wtrysków, temperatura silnika miała lekko ponad 50 stopni, wentylatory chodziły cały czas bez przerwy schładzając silnik, po jakiś ponad 100 km (już nie padało) miałem mały postój jakieś 5-10 minut gdzie silnik troszkę pochodził na wolnych obrotach bez gazowania. Ruszyłem dalej w drogę, po jakiś może 5 km zobaczyłem że kontrolka już się nie świeci a temperatura zaczyna rosnąć. Potem jeszcze przejechałem następne ponad 100km i wszystko było w porządku. Teraz się zastanawiam czy to wina wilgoci czy coś naprawdę nawaliło, ale i tak prawdopodobnie za jakiś czas zaglądnę gdzieś na komputer czy coś jest nie tak.