Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Technics SA-EH750 - HELLO

05 Mar 2008 21:45 2346 2
  • Level 10  
    Witam! Po włączeniu zasilania w amplitunerze wieży EH750 na wyświetlaczu pojawia się napis HELLO, a następnie 87,5 MHz lub coś podobnego. Wieża nie reaguje na przyciski, segment procesora "nie świeci", w deck-u działa mechanika. Sprawdziłem napięcia z zasilacza i na taśmach łączących- są OK. Jeden wtyk taśmy łączącej decka z procesorem był wyciągany z taśmy połączeniowej i być może wcześniej "ktoś" niewłaściwie go zapiął na taśmie i podłączył do amplitunera. Czy to mogła być przyczyna awarii? Wg serwisówki amplitunera rozkład sygnałów w taśmie połączeniowej (20 pin) nie jest symetryczny. Czy mógł paśćprocesor? Jakie sąkoszty naprawy? Proszę o pomoc ! :cry:
  • Level 13  
    Witam.
    Jeśli napięcia z zasilacza są ok to następnym krokiem jest sprawdzenie przebiegów oraz napięć procesora i jego okolicy.
  • Level 10  
    Podłaczyłem moduł SH-EH670, sprzęt zadziałał, więc wykluczyłem problem w SA-EH750. Odszukałem pozostałe posty dot. SH-EH750, okazało się że ktoś miał podobny problem: na wyświetlaczu amplitunera widoczyn napis AM, reszta objawów jak u mnie. Wymieniłem rezystor "zabezpieczający" R454: 4,7k 0,25W. Tak jak w tamtym wątku. Moduł procesora zadziałał poprawnie. Powyższy temat uważam za wyczerpany.
    Teraz muszę sprawdzić dlaczego w cd SL-EH750 nie wysuwa się szuflada - 2 rezystory zwęglone zaraz przy złączu wejściowym. Może ma ktoś schemat od w/w zmieniarki CD?